Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnátok be tanítani...

Hogyan tudnátok be tanítani egy staffordot hogy hamis legyen és izmos legyen?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 15:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Hát komolyan egy kutyát nem kell a hamisságra tanítani, pontosan tudja, főleg egy staff, hogy mikor kell beszállni a buliba. De ez tényleg rosszul sülhet el, ha valakinek sérülést okoz, akár egy másik kutyának, el is vehetik tőled és el is altathatják. Ezért inkább arra tanítsd meg, hogy minden körülmények között odamenjen hozzád, ha hívod. Ez mindennél fontosabb, és nagyobb dolog, hidd el. Egy hosszú pórázzal gyakorold, amit lazán tarts, és kiáltsd a nevét, és "Hozzám" majd ha nem indul, kicsit húzzál rajta, hogy érezze, itt most parancs volt. De először kis távolságból hívd, és nagy dicséret, játék, dögönyözés, ha odakocogott hozzád. Te legyél neki a legérdekesebb, hívd fel a figyelmét bármivel.

Az izmosság jó minőségű (állati fehérjét = húst tartalmazó) teljes értékű táppal, kötélhúzással, kocogással, és egyéb célzott feladatok gyakorlásával alakul ki.pl. fekszik - áll váltogatása, hátsó lábakon egyensúlyozás, szándékosan lelassított séta stb.

De hagyj pihenőnapokat is, hiszen az izom akkor épül, amikor pihen.

2012. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Valahogy sosem értettem mi a poén benne, ha "hamis" a kutya.

Rengeteg baj forrása.

Én azt olvasom ki a kérdésedből, hogy halvány lila ... sincs a fajtához/kutyákhoz, szóval ha az a szerencsétlen már meg van, akkor IRÁNY A SULI...

2012. szept. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Már a neve is azt sugallja XD
2012. szept. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hja, 'nomen est omen'
2012. szept. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
0%
Ahhoz, hogy hamis legyen, csibészelni kell (felénk így hívják, nem tudom, hogy máshol hogyan). Keress rá google-n, én most lusta vagyok.
2012. szept. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!