Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Átszökött a kutya csirkéz...

Sophie12 kérdése:

SOS! Átszökött a kutya csirkézni, most sir. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Átszökött a kutya csirkézni.. Szabadon vannak a kertbe a csirkék, ő meg átszökött és megölt kb 5-öt. Utána magától hazajött. A szomszéd még nem vette észre/még nem jött át, de már multkor szólt, hogy figyeljünk rá.. Ő meg akkor miét nem zárja be a csirkéket.. Most bezártuk a kutyát egy elkeritett kis szobába, van vize meg minden de nagyon ugat.. gondolom egész éjjel ugatni fog.. Ötlet, hogy mit tegyek? A csirkéket kifogjuk fizetni, de a kutyával most mit tegyünk? Ha kikötöm/bezárom nagyon nagyon sir. Holnap megyek suliba, akkor sem engedhetem ki, max ha hazajövök és akkor is kb 20 percre, mig figyelek rá, és mig nem szerzünk láncot meg ilyenek.. MIT TEGYEK. :(
2012. szept. 24. 19:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A törvény szerint NEKED kell megakadályozni a kutya szökését, és nem a szomszédnak kell bunkert építenie a csirkék köré....Szóval ez az "ő meg akkor miért nem zárja be a csirkéket" duma nagyon elcsépelt.


Esetleg tanítsd meg h nem szabad szökni, vagy építs neki kennelt, vagy csak megcsináltathatnátok a kerítést...

2012. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Javítsd meg a kerítést, hogy ne tudjon átszökni.

A kutyatartónak kötelessége megakadályozni, hogy kiszökjön a kutyus.

2012. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Akinek a dolga, hogy azt a kerítést megjavítsa, az javítsa meg, és akkor a kutya nem fog tudni átszökni.
2012. szept. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
a kutyara nektek kell vigyazni, mi az hogy at tud szokni a szomszedhoz??? ezekszerint nincs jo keritesetek. ajanlom szerezzetek be egyet mert azert nem lesz olcso mulatsag kifizetni a szomszed csirkeit.
2012. szept. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Igen, mint ahogy írták, egy jó nagy kennel, vagy kerítésjavítás.

De láncra ne verd! Miféle gazdi vagy te?

Itt nagyon nagy felfogásbeli gondok vannak...

A szomszéd zárja el a csirkéjét, mert te nem tudsz parancsolni a kutyádnak?

Aztán ahelyett hogy megnevelnéd és/vagy elvégeznéd a megfelelő biztonsági intézkedéseket, ki akarod kötni, hogy egy láncon kínlódjon?

Nem értem olyan miért tart kutyát,akinek nem való.

2012. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ez nem a mi házunk, béreljük, és nem maradunk itt örökre, pár hónapig max. Tehát nem értem hogy miért kéne nekünk megcsinálni a keritést, mikor nem örökre maradunk itt.

Éppen ez az, te agyilag 0, hogy NEM akarom kikötni, se bezárni,anyuék akarják, mert félnek hogy ebből nagy baj lesz. Pl. kirak minket a tulaj, vagy ránk küldik a rendőrséget, stb. Úgyhogy ő akarja... Egyébként meg, ha lácon lenne, minden nap kivinném sétálni és elengedném mig figyelek rá, és mig van időm.. Ennyit rólad.

A többieknek köszönöm.. tudom, hogy a mi dolgunk lenne, csak ugye nem a mi házunk, stb.. Sok értelmét meg nem látom

2012. szept. 24. 19:51
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól h nem a te házad, a te kutyád. És a kutya tulajdonosának kell megakadályozni a szökést és nem a ház tulajának.
2012. szept. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanígy szökött a kutyám és csirkézett, péntekenként még a kirakott szemeteseket is sorra kiborította...

Mindenhogy próbáltam bent tartani, 70.000 forintomba került, hogy a kerítést a betonalaphoz rögzítsék, az sem segített...

Egy nap elvitte a sintér.

Az hittem, megőrülök...

Még jó, hogy volt benne chip, így 1 hét múlva hívtak (miért csak akkor???), hogy a telepen van a kutyám...

7.000 forintért visszavásárolhattam.

Akkor megfenyegettek, hogy megmérgezik...

(én is sorra fizettem a csirkékért...)


Szóval én már nagyon ki voltam borulva, minden nap 3-4 órát futtattam bringával, bőven kapott enni,...



Szóval kikötöttem egy kutyasuliban. (Addig azt sem tudtam, hogy van olyan...)

Röviden:

- vezess be szabályokat, amiket következetesen tartass be. (pl. nem mehet fel a kanapéra, nem ehet fel az utcán semmit,...)

- csinálj dominancia gyakorlatokat (pl. japán vacsora, póráz fegyelem, privát terület felállítása...)

- kezdjetek el klikkerezni! Ez agyilag napi 10-15 perc alatt úgy lefárasztja a kutyát, hogy csak na...



Tehát...

A lehetséges okok, amiért a kutyád szökik:

- unatkozik (ezért jó a klikker és persze a sok séta, de ha van kedved, engedelmességizhetsz is vele, vagy olyan kutyás sportokat is űzhettek, amire van lehetőséged...)

- nincs olyan a családban, akiről feltételezné, hogy megbízható, rátermett, magabiztos vezetője lenne a "falkának". (ezért kellenek a szabályok és dominancia gyakorlatok)



Mi az a dominancia gyakorlat, a japán vacsora, a klikker és társai?

Ha kutyasuliba nem tudtok elmenni, a legszükségesebb infókat megtalálod itt:

egyikkutyamasiknem.hu

(nézd végig az adásokat, benne van a japán vacsorától kezdve a pórázfegyelemig egy csomó dolog)


és klikker.hu

(ha belejöttetek, legyél kreatív, 5-6 ásványvizes palackkal, egy székkel, vagy egy vödörrel is rengeteg feladatot tudsz adni a kutyának - pl. döntse fel vagy kerülje meg a palackokat, lépjen bele a jobb melső mancsával a vödörbe, álljon fel a székre vagy kússzon át alatta,...)



Sok sikert, hidd el, csak ennyi a megoldás, semmiféle lánc nem fog kelleni!


Nem megy egyik napról a másikra, de ha szorgalmas vagy, 3-4-5 hét alatt csodát teszel a kutyussal!:)


Ha bármiben segíthetek, vagy valami nem világos, írj nyugodtan!



Sok sikert!:)

2012. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Legyen veletek a házban, és vidd ki naponta 3-4 alkalommal 20-30 percre sétálni.
2012. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

"max ha hazajövök és akkor is kb 20 percre"

Ennél azért több időt kell szánni egy kutyára, vidd el minden nap egy kiadós sétára ahol elfárad, ha elég idős akár bicikli mellett is futhat. Ha a gazdáival kiélheti az ösztöneit, kimozogja magát, akkor valószínűleg nem fogják őt ennyire érdekelni a szomszéd csirkék. Természetesen a kerítést mindenképp meg kéne csinálni és a lánc helyett, egy megfelelő nagyságú kennelt javasolnék inkább.

2012. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!