Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Átszökött a kutya csirkéz...

Sophie12 kérdése:

SOS! Átszökött a kutya csirkézni, most sir. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Átszökött a kutya csirkézni.. Szabadon vannak a kertbe a csirkék, ő meg átszökött és megölt kb 5-öt. Utána magától hazajött. A szomszéd még nem vette észre/még nem jött át, de már multkor szólt, hogy figyeljünk rá.. Ő meg akkor miét nem zárja be a csirkéket.. Most bezártuk a kutyát egy elkeritett kis szobába, van vize meg minden de nagyon ugat.. gondolom egész éjjel ugatni fog.. Ötlet, hogy mit tegyek? A csirkéket kifogjuk fizetni, de a kutyával most mit tegyünk? Ha kikötöm/bezárom nagyon nagyon sir. Holnap megyek suliba, akkor sem engedhetem ki, max ha hazajövök és akkor is kb 20 percre, mig figyelek rá, és mig nem szerzünk láncot meg ilyenek.. MIT TEGYEK. :(
2012. szept. 24. 19:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdező, ha itt valaki agyilag nulla, az bizony te vagy.

Honnan kéne tudniuk a válaszolóknak, hogy nem a tiétek a ház, ha nem osztod meg ezt az információt?

És honnan kéne tudni hogy nem akarod láncra verni, ha ilyet írsz:" és mig nem szerzünk láncot meg ilyenek" ?

2012. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Sajnálom de nagyon ideges voltam/vagyok. Anyuék akarják kikötni, mert számukra nincs más megoldás.. Nem tudtam olyan gyorsan gondolkodni, hogy leirjam hogy nem a miénk a ház stb, szerintem te sem viselkedtél volna másképp ha hirtelen eltünik a kutyád és hallod ahogy kinyírja a csirkéket.

Sokat szoktam velük foglalkozni, szoktam velük sétálni és játszani, tanitgatom őket, mikor átszökött azelőtt játszottunk, bementem enni valamit, mire hallom hogy a másik kutya ugat.. Úgyhogy nem hiszem hogy az unalomtól ment volna át, csak látta hogy kiszöktek a csirkék. Úgy van az egész, hogy van a "mi" házunk, mellette van egy kis "tér" 5-6 méter, és ott egy kerítés+másik ház. Na arra a kis térre szöktek ki a csirkék, a kutya szintén, és úgy, értitek. Köszönöm a hosszú válaszollónak, megnézem a videókat és köszi a segitséget.

2012. szept. 24. 20:02
 13/18 anonim ***** válasza:
35%

Én megértem, hogy miért kötötted ki, ez átmeneti megoldás. Nyilván nem lenne jó még jobban magatokra haragítani a szomszédot.

Mindenképp ki kell őt fizetni és konkrét tervvel átmenni, ami biztosítja őt arról, hogy elkezditek az óvintézkedést a kutya átszökése ellen.

A legjobb a kellően magas kerítés, ha lehet dőljön befelé a felső része.

Nevelés ezt nem fogja megoldani.

Acélhálóval csodákat tehetsz, viszonylag olcsón, csak vigyázz a tüskéivel, nagyon balesetveszélyes, az én kis szökősöm egyszer felnyársalta magát rá, azóta acélháló nálunk csak letüskézve van, én nő létemre acélvágóval és flex-el mindet leszedem róla, kutya addig karanténban, a közelébe se jöhet.

Szóval az acélhálóval viszonylag olcsón magasíthatsz, de a profi szökősnek jó lépcső, szóval ha azon is átmegy, befelé álljon a teteje, ami hegesztéssel oldható meg.

Ha átmenetileg vagytok ott, akkor meg csináljatok acélhálóból kennelt neki. Alul kiáshatja magát, szóval vagy betonalapra rakod, vagy az alja is acélháló, amire tegyél valami deszkát, mert kényelmetlen. Ez tényleg viszonylag olcsón megoldható, ha ügyesek vagytok, szétszedhetőre csináljátok és még sokszor hasznát vehetitek. Jobb mint a kikötés, az enyémek tuti felakasztanák magukat. Inkább zárd be a házba, amíg nem lesz kész a kennel, mert a kutya valóban veszélyben van, akár meg is mérgezhetik, szóval most valóban nem az a lényeg, hogy te gonosz bezártad, hanem hogy ne szökjön át többé. Persze ha megállás nélkül vonyít, amiatt is megmérgezhetik. A legjobb lenne mégis leacélhálózni a kerítést. Kötöződróttal csak néhány helyen kell hozzákötni a kerítéshez. Költözésnél leszeditek és viszitek magatokkal tovább. Ha nem akarjátok az egész kerítést leacélhálózni, rekesszetek le egy kis részt, bár ehhez elválasztókapu is kéne, amihez a tulaj nem biztos, hogy hozzájárul.

2012. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

Már hogy ne segítene a nevelés jó ég...

Csak az segít igazán.

A kerítést is meg lehet csinálni, vagy ki lehet kötni a kutyát, de ez nem megoldás, csak a probléma elfedése.

Ettől még a kutya amint alkalma nyílik rá, átszökhet csirkézni.


Elég részletesen leírtam, miért szökik a kutya, és hogy segíthet ezen a nevelés.


Ha valaki ezt nem próbálja ki, vagy rosszul csinálja, természetesen nem segít...

De ha valamit nem ismersz, kedves utolsó, az nem azt jelenti, hogy nem is működik.



(Én tárva-nyitva hagyhatom a kaput, akkor sem lépi át már az engedélyem nélkül a kutyám. Póráz nélkül sétáltatom, semmit nem eszik már fel a földről... Akármikor behívható... korábban én sem hittem, hogy ilyet el lehet érni... csak aztán kicsit beleástam magam a dologba, mert nem nyugodtam bele, hogy a kutyám MIATTAM láncon éljen...)



Kérdező!

természetesen átmenetileg kössétek meg, vagy tartsátok bent - a vinyítással ne foglalkozzatok, mert ha vonyít és bementek hozzá, csak megerősítitek abban, hogy vonyítással elérheti, hogy foglalkozzatok vele. Egy pár óráig tűrni kell, aztán nem fogja csinálni, mert megérti, hogy ezzel a viselkedéssel nem vált ki semmit. (Ilyenkor a viselkedés minden állatnál természetes módon kialszik.)


De amint tudod, kezdd el nevelni, ahogy korábban írtam.:)


Tök jó, hogy megnézed a filmeket, és nem törődsz bele, hogy a kutyusod "szökős", és ilyen a természete... (Mert nem, nem ilyen a természete, csak a jelenlegi helyzetben ő normális kutyaként viselkedik...

Mindig a gazda a hibás... ha Te változtatsz a dolgokon, a kutyád is változni fog.

2012. szept. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Ahova bezártuk onnan kirágta magát! átrágta az ajtót az éjjel, komolyan csak fogtam a fejem, hogy mikre képes.. most bezártam ide a házba magam mellé, később meg elviszem a régi házunkhoz, ahol apum lakik, és ott hagyom egy ideig, amig nem szerzünk dolgokat. a legjobb lenne megcsináltatni a keritést de borzasztó állapotban van! szét van dőlve, nagyon gyorsan átrágható, rengeteg lyuk van rajta és majd eldől... tehát ezt az egészet újra kéne csinálni.. :/ a kennel még megoldható lenne szerintem bár nem biztos hogy anyám benne lenne, ő minden áron ki akarja kötni vagy be akarja zárni. egyébként a szomszéd még nem szólt tehát nem tudom hogy ölt-e meg csirkét. multkor ölt, akkor szólt, hogy ha még egyet megöl akkor ki kell fizetni az egészet. most még nem szólt, úgyhogy nem tudom hogy okozott-e kárt. remélem nem. persze a legjobb lenne tenni valamit ellene, hogy többet ne szökjön el, próbálgatom nevelni és egyébként SOSEM szokott kiszökni vagy átszökni, csak amikor kiszöknek a csirkék. akkor egyszerűen átmegy, nem tudok mit szólni, hiába szólok rá, ugyanúgy át megy. de amikor nincs kint macska/csirke, akkor át sem néz, nem hogy átmenjen..
2012. szept. 25. 15:16
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Látod milyen baromi okos emberek vannak itt, ne is törődj vele, hogy szétesik a kerítés, csak nevelés kérdése az egész. Igazából tök természetes, ha csupa luk a kerítés, egy jó kutyás ezzel nem törődik.

Ismerek néhány ilyen szupergazdit, valóban póráz nélkül sétáltatnak, igaz a törvény tiltja, és mást se hallok tőlük, csak hogy az ő kutyájuk milyen jól nevelt és ők a szuperistenfalkavezérek, na most nemrég a jólnevelt kutyája szétszedett egy kistacsit az utcán, amit meg lehetett volna akadályozni, ha láncon van a kutya, na de akkor hogy bizonyítaná, hogy ő a szupergazdi?:)

2012. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
...bocsánat, pórázon, nem láncon...
2012. szept. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Utolsó... nem tudom, miért vagy ilyen indulatos, és egy gazdi hülyesége miatt miért általánosítasz...

1. Én is írtam, hogy természetesen, amíg a nevelésben nem tartanak ott, a kutyát inkább tartsák láncon (és csak akkor engedjék el, amikor van valaki vele...)

2. Az, hogy azt mondom, a kerítés megjavítása nem igazi megoldás, így van. de egy pillanatig sem zárja ki, hogy megcsináltassák a kerítésüket... (te is olvashattad, mit csinált a kutyájuk, én is nagyon jól tudom, hogy egy kerítés nem igazi akadály... elég sok pénzt öltem bele sajnos annak idején...)

3. Sok gazda mondja, hogy jól nevelt a kutyája, közben behívni is alig tudja. EZ nem azt jelenti, hogy mindeni, aki ezt állítja, hazudik...



Kérdező!

Ha ennyire csak akkor szökik, amikor tyúkokat lát, minél előbb kezdjetek el klikkerezni!

(De a dominanciagyakorlatokat is érdemes megcsinálni, az ártani nem árthat...)

2012. szept. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!