Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Anyukam, Aki nemet allampolgar...

Littledog kérdése:

Anyukam, Aki nemet allampolgar, szeretne behozni autojat Magyarorszagra, h En hasznaljam, ill, ha hazalatogat, Tudjon vele Mo-on kozlekedni. Milyen papirokat szukseges beszerezni, milyen koltseggel szamolhatunk?

Figyelt kérdés
A tulajdonosa o maradna a gepjarmunek, de en is kozlekednek az autoval.A gepjarmu jellemzoi: Chevrolet matiz 0.8,38 kW,796 cm3, Benzines,1996-Ban lett forgalomba helyezve eloszor. A legjobb kornyezetvedelmi csoportban van, es ervenyes muszakija van Nemetorszagban. Tisztelettel Littledog
2012. jan. 3. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Január 1.-től magyar vagy magyar lekcímmel rendelkező külföldi állampolgár maximium 24 órán át használhat külföldi rendszámú autót.

Az ezt meghaladó időtartam 3-600 000 forintos bírságot valamint (indokolt esetben) kényszer regisztrációt vonnak maguk után.

Vagyis idén összesen egy napot használhatod aztán magyar forgalomba kell állíttatni a kocsit.

Más kérdés,hogy az ellenőrzés adatolása és annak könyvelése még kidolgozás alatt van - egyenlőre legalábbis.

2012. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2012. jan. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legjobb környezetvédelmi csoportban egy 15 éves autó? Viccelsz?
2012. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igen és azt mégis hogy fogják elenőrizni hogy mikor lépem át vele a határt és megvan-e a 24 óra?
2012. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy fogják, hogy ha teszem azt megállítanak január 20.-án, aztán megállítanak március 10.-én, akkor az már 2 nap... jelenleg ez egy undorító dolog.
2012. jan. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
akkor ha én pl szlovák állampolgár vagyok és nyaralni megyek a balatonra rendszámot éne vááltanom vagy mi??
2012. jan. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha szlovák állampolgár vagy szlovák autóval akkor neked nem kell csinálni semmit. Ez azokra vonatkozik, akik magyarországi lakhellyel rendelkeznek. Tehát pl magyar álladó lakcímmel szlovák autót vezet. (pl többek közt én...)
2012. jan. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"igen és azt mégis hogy fogják elenőrizni hogy mikor lépem át vele a határt és megvan-e a 24 óra?"


ne felejtsd el hol vagy. TE hogy fogod bizonyitani hogy az csak 24 ora es nem tobb?

2012. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!