Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan, melyik a jó...

Most komolyan, melyik a jó kutyatáp?

Figyelt kérdés

Tudom már számtalanszor volt feltéve ez a kérdés! De:

Van egy külföldi oldal amin ez van: Az Orijen 6*-os, az Acana 4*-os táp és a nálunk nagyra tartott tápok, Hill\'s, Eukanuba, Royal Canin, Pro Pac, Pr Plan stb 1* és 2*-ot kaptak.

[link]

Mindenki azt mondja h a Royal Canin, Hill\'s, Eukanuba táp a legjobb. Most már tényleg nem tudom eldönteni.

Minél jobb tápot szeretnék adni a kutyámnak.


2009. aug. 2. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jó tápot akarsz neki adni, akkor adj neki orijent, kiegészítve sótlanul főtt és párolt házikoszttal.
2009. aug. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezek az agyon reklámozott prémium tápok tényleg nem jók! Elkurvultak többet költenek reklámra, mint a táp minőségére.

Bármelyik 1300/kg táp prémium, de tényleg nem attól prémium egy táp, h mindenhol látod a nevét! (ld. Pedigree) Sajna ez ügyben a dokiban sem lehet megbízni, mert ha pl aajánlja a Royal Canint pénzt kap érte, és persze, hogy nem fogja a jobbat mondani, akkor sem ha tényleg jobb.

Happy Dog, Nutra nuggets, Acana és Orijen nagyon jó tápok bár nem sokat hallani felőlük.

2009. aug. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a felsorolt prémium tápok mindegyike nagyon jó. Olyan, hogy legjobb, nincs.

Figyeld meg, hogy mi az, amit szívesen eszik a kutyád, nem lesz tőle se túl kemény, se túl híg a széklete. Naponta max. 2X kakiljon tőle, és "egészségeset" :)

Az én kutyusom kölyökként a Eukanuba-t kapta, aztán elég sok minden mést is kipróbáltunk. A Real Nature is nagyon jó! Most épp Royal Canin-t kap, de vissza fogunk térni az Acana-ra, mert az RC-től tegnap is 4x kakilt, és nagyon keveset.

Szerintem, Acana, Orijen, Real Nature, Hills, Royal Canin, Bozita, Eukanuba. Ezek tényleg jó minőségűek, de hogy a Te kutyusodnak melyik a legjobb, azt neked kell kitapasztalnod. Ja, és az sem baj, ha időnként (pl. félévente, évente) váltasz.

2009. aug. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 3. 10:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Eukanubát soha ne adj a kutyádnak.inkább acana,orijen,r.c,hill/st
2010. dec. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 picwiw ***** válasza:

Taste of wild , Orijen, Belcando, Eukanuba, Hill's, Acana, Trovet, Nutra Gold, Pro Plan, Royal Canin, Happy Dog, Chicopee, Dado, Anivital


Természetesen elég nagy árkülönbségek vannak még prémium, illetve a high prémium tápok között is. Ezek közül amiket felsoroltam, azonban bármelyikkel etethetsz (amelyiket a pénztárcád megengedi) hiszen mindegyik megfelelő minőségű táp. Azt a külföldi oldalt, pedig ne vedd számításba, mert az amerikai piacot nézi és aszerint csillagoz. A lényeg, hogy olyan tápot etess a kutyussal ami megfelel az életkorának, méretének és fizikai aktivitásának. Az agyonreklámozott tápokat, mint pl pedigree, darling stb pedig el kell felejteni, hiszen ha olyanokkal eteted a kutyádat, amit megspórolsz a tápon otthagyod a dokinál. Nem beszélve arról, hogy a fent említett prémium minőségű tápokból jóval kisebb mennyiség is elegendő a kutya megfelelő fejlődéséhez. Tehát lehet, hogy egyszerre több pénzt fizet ki az ember egy zacskó tápért, de hosszútávon mindenképp megéri.

2011. aug. 16. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!