Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullterrier gyerek mellé?

Bullterrier gyerek mellé?

Figyelt kérdés
A párom odavan ezért a fajtáért és szeretne venni a közeljövőben. Ugyanakkor tervezünk gyereket is és hát vannak fenntartásaim a fajtával kapcsolatban. Gyerekkoromban nekünk is volt bullterrierünk, és amikor egyszer evés közben megzavartam, kettéharapta a felső ajkamat, amit össze kellett varrni. Az tény, hogy a szüleim nem figyeltek oda a nevelésére 100%-osan (meg engem sem kellett volna vele hagyni egyedül), de bennem ez elég rossz emlékként maradt meg és valahogy nem szívesen tartanék bullyt egy gyerek mellett. Ti mit gondoltok erről?
2012. szept. 26. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy minden nevelés kérdése. Bullterrier amúgy az a fajta, aki imádja a gyerekeket.

Anyukádék minden szabályt megszegtek azzal, ahogy cselekedtek, ennek volt köszönhető a baleset :(

2012. szept. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha szüleidnek régen pl. egy keveréke lett volna az is ugyanúgy odakapott volna, és most azokat nem mernél tartani. Az nagy hiba volt a szüleid részéről, hogy egyedül hagytak vele, miközben a kutya evett. Viszont még nagyobb hiba volt, hogy hagyták, hogy a kutya ennyire féltse a kajáját. Én úgy neveltem a kutyámat, hogy kiskorában mindig a kezemben tartottam a tálat és abból ette, volt hogy megsimogattam. Most már külön eszik, de van úgy, hogy mellé ülök, de sose volt még egy morgás sem a részéről. Szerintem a bullterrier egy nagyszerű családi kutya, viszont nagyon pörgős, önfejű, így határozott nevelés kell neki.
2012. szept. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy csivava is simán arcon harapott volna....Sajnos ez mind a nemtörődömség eredménye. Egy kutya az kutya. Ne azt nézd, hogy melyik milyen fajta. azt nézd, hogy kutya, ezért kutyaként kell bánni vele, és kutyaként kell nevelni. Hidd el, ez a kutyafajta(ha jól van nevelve) imádnivaló! Annyira barátságosak és kedvesek, hogy el nem tudom mondani. De mindez nevelés kérdése. Egy labrador is tud őrjöngő véreb lenni, ha nem nevelik meg. És egy bullterrier is tud kezes bárány lenni. Úgyhogy ne legyenek aggályaid, csak legyen időtök a nevelésre. Gondolj bele: Ha egy gyereket nem nevelnek, csak kirakják a kertbe játszani, magától semmire nem jön rá...Egy kutya is ilyen. Úgyhogy ne azt nézd, hogy a férjed bullterriert akar vagy tacskót. Mindkettő kutya, mindkettő tud veszélyes lenni, nevelés hiányában!
2012. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bull talán egy kicsit heves egy pici gyerekhez, de még mindig sokkal kevésbé szeleburdi, mint egy boxer vagy egy vizsla, amiket szintén melegen ajánlanak gyerek mellé, úgyhogy szerintem teljesen jó választás, ha rendesen odafigyeltek a nevelésére. A bullterrier igazi kis bohóc, ráadásul elég magas a fájdalomküszöbe, gyúrhatja a gyerek, ahogy akarja, nem fogja zokon venni.
2012. szept. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A bullterrier kimondottan ajánlott gyerekek mellé, többek közt pont a hatalmas fájdalomküszöbük miatt. Tele van a net olyan képekkel, amikor benne turkálnak, matatják a gyerekek, és ő boldogan tűri, sőt, még élvezi is. :) Viszont! Vagy kicsi korától, nagyon következetesen neveled, megtanítod neki, hogy a picire vigyázni kell, vagy pedig örökbefogadsz egy "idősebb" példányt, akinél már lehet tudni, hogyan reagál a gyerkőcökre és a macerálásra.

Nekem 3 bullterrierem van, és sajnos nem kompatibilisek a gyerekekkel, mivel soha nem volt alkalmunk őket hozzájuk szoktatni, egyszerűen letarolják őket a szeretetükkel. Bántani egy percig sem akarnák őket, egyszerűen a túlzott imádatukat nem tudják kordában tartani.

És ami még nagyon fontos: nem csak a kutyát kell nevelni, hanem a gyereket is! Neki is meg kell tanulni, hogy a kutya (egyik fajta sem) nem egy plüssjáték, hanem egy érző lény.

A gyerekkori emléked miatt pedig ne ítéld el a fajtát... ez sajnos teljes mértékben a szüleid hibája volt. Engem kiskoromban egy roti harapott meg, mégsincs velük semmi bajom, mert ott sem a kutya volt a hibás, hanem a gazdája.

2012. szept. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!