Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél éves kutya télen kint?

Fél éves kutya télen kint?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kiskutyánk( golden retriever keverék, nagyobb lesz, mint egy átlag golden). Kinti kutya, van egy szigetelt háza, kibélelve. Jól elvan kint, végül is csak este van kint, napközben velem van egész nap. Találtuk utcán, nem akartunk kutyát, de megsajnáltuk, még nagyon picike volt. Télen viszont nem tudom, hogy mi legyen. Én szívem szerint éjjelre is beengedném télen. Az lenne a kérdésem, hogy nem viselné meg a kutyát(télen már fél éves lesz), hogy hirtelen a 20-25 fokból kimegy a mínuszba? Kicsit tanácstalan vagyok, nem tudom mi lenne neki a legjobb. Az, hogy hagyom, hogy megszokja a kint éjszakázást, és télen is kint legyen éjjel, vagy az, hogy télen éjjel velem van bent és napközben van a szabadban többet. Szerintetek?

Ő az első saját kutyám, még csak 1 éve élek külön a szüleimtől, otthon minden kutya kerti volt, ezért is vagyok tanácstalan.



2012. szept. 26. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
rengeteg kutya él lakásban. És télen őket is viszik sétálni, kirándulni, stb. Ha egészséges a kutya és nincs totál kopaszra nyírva, nem lesz baja.
2012. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes kérdés :/ Ha féléves korig azt szeretnéd hogy bent legyen akkor télre ne rakd ki. Ha mindeképpen azt szeretnéd hogy kint legyen akkor meg már most érdemes hogy szokja a folyamatos hülést
2012. szept. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen beengedném, nagyon nagy hidegek vannak télen, szüleim az öreg pulijukat is beengedik, pedig neki nagy bundája van. Mondjuk véleményem szerint egyébként is a kiskutyának kötődés szempontjából a legjobb, ha fél éves koráig bent lehet a gazdival.
2012. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

ha rendes, száraz helye van, ahogy írtad, nyugodtan hagyd kint. persze szépen lassan kezd hozzászoktatnia kinti élethez, de hidd el, jobb neki kint, mint bent.

ha elég időz van kint, a bundája alkalmazkodni fog és megnő annyira, hogy ne fázzon.

a retiknek ráadásul jó tömött bundájuk van :)

a lényeg hogy jó kis száraz helye legyen, amit jól be tud fűteni a teste melegével.

2012. szept. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja, ha télen éjszaka bent van, de akkor se, ha kint. :)

Azt nem értem, hogy ha a kutya egész nap veled van, akkor éjszakára miért van kint? Vagy ő szeretne kint lenni?

Nálam pont hogy éjszaka vannak bent, nappal szabadon közlekedhetnek. Hosszúszőrűek, mégis szeretnek bent lenni. Pontosabban ott lenni, ahol én vagyok.

2012. szept. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves második. Félreérted a kérdést. Nem azt akarom, hoy fél éves koráig legyen bent, aztán rakom ki...Amúgy azért lett kinti kutya, mert egy nagyon kis lakást bérlünk, egy szoba konyhás az egész. Ezért gondoltam azt, hogy jobb lenne neki kint. Bent lép kettőt és már falnak ütközik.
2012. szept. 26. 15:38
 7/13 A kérdező kommentje:
Jelenleg szabadon jár-kel a lakásban, mivel nyitva van az ajtó. Amíg ilyen jó idő van legalábbis. Így is többet van a kertben, mint bent.
2012. szept. 26. 15:40
 8/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mindkettő jó megoldás, ahogy neked tetszik...egy egészséges kutyának nem lesz gondja.

Azt nem értem, hogy ha most veled van bent egész nap, télen hogy-hogy nem lesz bent veled? Mert ha a nap túlnyomó részét bent tölti, akkor én éjjel is bent altatnám azért.


A kutyám roti-nj keverék...egyik télen kint volt éjjel-nappal, nem fázott, direkt felhizlaltam, reggel-este intenzív séta-futtatás majd meleg reggeli-vacsora, szigetelt ház. Aztán tavaly nyár végén be kellett hozni a házba, így értelemszerűen télen is bent volt a nap legnagyobb részében...nem is hagytam rajta túl sok téli kondit és a szőre sem volt olyan sűrű, mint az előző télen

2012. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jelenleg akkor jön ki-be a lakásból, amikor akar, mivel reggeltől estig nyitva a bejárati ajtó. De télen nem lesz nyitva.
2012. szept. 26. 15:49
 10/13 anonim ***** válasza:

OFF:


Szilvi! Ők ti vagytok? http://www.youtube.com/watch?v=th8W60LEGik Véletlen bukkantam rá a videóra, jó nézni!

2012. szept. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!