Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na akkor ez most, hogy is...

Na akkor ez most, hogy is van? Felvilágosítanátok? (többi lent. )

Figyelt kérdés

Szóval lenne egy kérdésem: Póráz, szájkosár együttesen kötelező? Vagy elég csak az egyik? Mondjuk ha van szájkosár akkor nem kell póráz? Ha van póráz nem kell szájkosár? A törvény mit ír elő?


2 éves golden retrieverem van. Nem sokan van pórázon mert nagyon szépen tud láb mellett sétálni de azért póráz mindig van nálam! Egyszer kétszer már szóltak be, hogy tegyek a kutyára szájkosarat... :D Beszélgettem többi kutyással és valaki azt mondta, hogy kötelező mind a kettő törvényileg, valaki azt mondja, hogy csak a póráz kötelező de valaki azt mondja, hogy mindegy hogy melyik csak az egyik legyen rajta vagy póráz vagy szájkosár! Szóval akkor ez hogy is van? Ha pl. póráz nélkül van a kutyám de van rajta szájkosár akkor a közterületes sem magyarázhat?


2012. szept. 26. 18:43
1 2
 1/19 Tom'bá válasza:
Először is egy Golden Retrievertől nem hiszem hogy félne valaki :) ha jól van nevelve hagyhatod póráz nélkül, szájkosár nélkül is. Viszont ha forgalmas helyeken jársz vele a pórázt tedd fel, szájkosár meg legyen nálad hogy a közterületes ne szóljon be...
2012. szept. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
A szájkosár használatát nem törvény, hanem helyi rendeletek szabályozzák, melyek városonként, Budapesten kerületenként változók. Van ahol arendelet úgy szabályoz, hogy csak veszélyes kutyákra kell szájkosár, de sok helyen fajtákra van leszabályozva.
2012. szept. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

Póráz mindig legyen rajta ha utcán mentek.

Persze, persze, értem én, nagyon szépen megy meg minden, de vannak olyan emberek, akik nagyon félnek a kutyáktól, és így nem mernének elmenni mellettetek. Vagy valaki más is így sétáltatja a kutyáját, egymásnak esnek (tudom, a te kutyád nem ilyen), de már meg is történt a baj.


A szájkosár van ahol kötelező, de szerintem Golden Retrieverre sehol nem kérik.

2012. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%
Nálatok érvényben lévő helyi rendelet szabályozza h kell-e szájkosár vagy sem. Póráz sajnos mindenhol kötelező a kutyafuttatókon kívül. Mellesleg,én konkrétan rettegek a Goldenektől, mert támadott már meg nem egy, és nagyon nem voltak kedvesek a gazdáik sem. De ez az én gondom :)Attól még nem ítélkezem felőlük, csak elkerülöm őket inkább :)
2012. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hol tudom megnézni, hogy Debrecenbe mi a rendelet?

Amúgy attól, hogy goldim van (nagyon ilyesztő a külseje ugye?:D) számtalanszor szoltak h kössem meg a kutyámat mert megtámad:) Én meg mosolyogva nézek és mondom h "uhh :O szerencse h eddig nem ment Önnek) :D Sajnos sok a buta ember :D

Plusz mit hisznek az emberek?:D hogy az agresszív kutyámat majd el fogom engedni ?:D

2012. szept. 26. 19:00
 6/19 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod!

[link]

2012. szept. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem egy szabadon sétáló agresszív kutyával találkoztam már, sajnos itt rossz a helyzet. DE te ezek szerint nem ilyen gazdi vagy :) Elvileg az önkormányzatnál tudod megkérdezni vagy esetleg fent lehet a honlapjukon. :)
2012. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
az nincs ráirva egy kutyára sem, hogy agressziv, avagy sem. ettől még az embereket nem kéne butának nevezni. te tudo, ő viszont nem tudja. és a póráz kötelező, a keritéseteken kivül.
2012. szept. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ez a téma rendszeresen felmerül és mindenki írogatja össze-vissza amit gondol, csak épp ez nem segítség a kérdezőnek. Ezt a kérdéskört a 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet szabályozza és azt írja, hogy "Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."

Tehát nem kötelező a szájkosár! Valóban vannak helyi rendeletek, amik előírják, de mivel ezek alkotmányt sértenek, így érvénytelenek. Köztük a debreceni is, ami tudtommal igencsak szigorúan megkövetelte a szákjosár használatot. 2012 aug. 1-től viszont a fenti kormány rendelet a mérvadó.


A pórázról pedig annyit, hogy "Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes."


Tehát póráz kötelező a BELTERÜLETI közterületen. Külterületi közterületen nem kötelező, arra más jogszabályok vonatkoznak, pl. olyan, hogy a vadász kilőheti a vadat hajtó kutyát...

2012. szept. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mi Érden lakunk, még külterületen is pórázon lehet csak a kutya.
2012. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!