Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktátok a kutya ólat téliest...

Szoktátok a kutya ólat téliestíteni?

Figyelt kérdés
Jön a hideg és van egy 4 hónapos kölyök kutyám, és azt szeretném kérdezni hogy télre tesztek be valamit az ólba a pokrócán kívül vagy csináltok valamit?
2012. szept. 26. 19:30
 1/10 Julcs.Julcs.aaajucsi ***** válasza:
mi be szoktunk rakini takarót vagy ha hidegebb van szénát is a bejáraton is van szőnyegből egy "ajtó" h ne fújjon be a szél annyira és a hideg se menjen be.
2012. szept. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bundás a kiskutya?
2012. szept. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
érdemes téliesíteni a házat mert a kutya télen megfázhat,köhöghet,az ízületei tönkremennek ha a hidegben fekszik.szögezz a kutyaház belső oldalára kb 4-5 cm vastag hungarocell-t.az ajtó elé pedig valami szőnyeget h ne fújjon be a szél.plusz pokróc,szalma ilyesmi.szerintem szükséges..és amúgyis,te hogy éreznéd magad ha egész nap fáznál és még a házadba is befújna a szél?
2012. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hungarocell lapokat raktunk fel. Alá szalma, nem takaró kell, mert a takaró átnedvesedik, így többet árt mint használ. A ház ajtaja elé pedig pokrócot rögzítünk, több rétegben.

És fontos, hogy a kutyus méretének megfelelő legyen a ház!!!

2012. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

A mi kutyaházunk elég nagyra sikeredett, a kutyám kétszer is belefér :D

Kívül fából, belül OSB lapból készült, köztük van hungarocell, pvc, valami szigetelő fólia...a teteje ugyan csak OSB és az a hullámpala, hullámlemez vagy mi, de a kettő közt is van több réteg hungarocell, pvc és fólia.

Télen teszek rá thermofüggönyt. Tavaly szegeltem a belső oldalra vastag polifoamot, még bírja :)

Ja, a ház ajtaja a hosszabbik oldal jobb oldalán van, így szélvédett a házikó.

Télen diófalevelet raktam bele fél méter vastagon, rá pedig 3 vastag pokrócot...ahogy belement, lenyomta és belefészkelte magát.

2012. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Német juhász a kutya vagyis bundás, de mégse van az a igazi nagy bundája még. Köszi szépen mindenkinek a válaszokat.
2012. szept. 27. 05:36
 7/10 anonim ***** válasza:
ők már most is jól birják, szépen fokozatosan fog alkalmazkodni. csak lehetőleg huzatmentes helyen legyen a háza. bedobsz szalmát, és kész:)
2012. szept. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám (közepes termetű, hosszú szőrű volt) faházát vastag kartonpapírral borítottam be mindenhol (tehát a tetejét, oldalait, alját is), arra fólia került. Széltől csapadéktól védett sarokba állítottam (ahol ha sütött a nap, érezhetően melegebb volt a levegő is), nem a földre, hanem téglákra . A ház bejáratára szőnyegdarabot tettem, belül takaró volt (azt jobban szerette mint a szénát/szalmát, bár én is inkább a szénára/szalmára szavaznék, főleg hogy a pokrócot sok kutyus ki is rángatja a házból), amikor átnedvesedett, mindig kicseréltem.


Szerintem egy német juhásznak nem fog gondot okozni a hideg, csak szélvédett helyen legyen a háza és mindig száraz fekvőhely legyen alatta. Persze ha le van szigetelve az sose árt :)

2012. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát azért, azt kijelenti, hogy 4 hónaposan simán birja fogja az tulzás. Hogyha eléggé hideg idő lesz, amig kicsi én éjszakára bevinném.
2012. szept. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Súlyos mínuszokban én se raknám ki még 4 hónaposan, de az remélhetőleg még kicsit odébb van. Ha jól szigetelt háza van, szerintem se lesz semmi baja odakint.
2012. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!