Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tenyésztőt hol lehet...

Kutya tenyésztőt hol lehet bejelenteni, vagy följelenteni?

Figyelt kérdés

Berni pásztor kiskutyánk (16 hetes)elkapta a parvovírust! A tenyésztő nem adta be neki a megfelelő oltásokat! Első oltását 15 hetes korában kapta meg!A tenyésztőnél van még több kiskutyus is és nem szeretném,hogy nekik is ez a legyen a sorsuk!

ui.: 4 napja van nálunk a kutyus.

Válaszokat előre is köszönöm!



2012. szept. 27. 12:40
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy bárhol feljelentve valami visszafogná ezt a tenyésztőt.

Eleve hogyan vehettél meg olyan kölyköt, amelyik nem volt megfelelően oltva?

Annyit tehetsz, ha valóban tenyésztő és tagja a MEOE-nak, a fajtaklubbnál jelzed az esetet.

2012. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:

Tenyésztő?????

Kennelnév?

2012. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem tenyésztő, hanem kutyaszaporító! Az sem biztos, hogy a kiskutya berni pásztor és valódi a törzskönyve. Ezek lelkiismeretlen gazemberek, a sok pénzt zsebrevágják, a többi nem érdekli őket! Jelentsd fel.
2012. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom kérdezni, mint az első: ha nem voltak rendben az oltásai, miért vetted meg? Ha úgy megvetted, hogy tudtad, nincs beoltva, most min csodálkozol?
2012. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én nem hiszem,hogy lenne olyan jogszabály,hogy kötelező lenne egy tenyésztőnek(szaporítónak) parvó ellen oltani.A lappangási ideje 2-4 nap. Nálatok is elkaphatta. Ha ennyire oltatlanul hozol el kölyköt,akkor min.,hogy teljes karantént csinálsz.Nincs kimászkálás a kutyának, nincs utcai cipővel és ruhával bemászkálás,hypos felmosás.

Létezik a parvó ellen szérum, be kell neki adatni,hátha segít. Ezt szintén lehetett volna adni elhozatal után közvetlenül.

2012. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
Kinyomoztam menhelyi kutyám múltját, 2 hónaposan találták, a menhely első dolga volt beoltani és chipelni. Az is lehet, hogy a tied keverék, nem fajtatiszta, aki ilyet akar, valódi kennelekben vásároljon.
2012. szept. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

"Berni pásztor Minőségi, Gyönyörű kiskutyák Kitűnő vérvonalú, Győztes szülőktől Kedvezményes áron eladók (Kan és Szuka is):


1.) Grünschnabel Fido 5xCAC, 2xRes.CAC, 2xHPJ kan és Szlovák import KIII. eredményű szukám (Kelly) párosításából.

2.) Grünschnabel Fido 5xCAC, 2xRes.CAC, 2xHPJ kan és CAC, Res.CAC, HPJ Medves-Hegyi Jerna szukám párosításából.


A Szukáim és Fido HD-, ED- és OCD mentesek.A szukáim szemszűrése is negatív." Hírdetés így szerepel. Nekem ez az első kutyám és nem voltam tisztában vele,h mikor milyen oltásokat kell kapnia. Az ugynevezett tenyésztő pedig olyan jól eladta magát,hogy teljesen megbiztam abban amit mondott! A kutyus most is elég rosszul van és hordom az állatorvoshoz! remélem azért túléli! Nincs sok ideje nálam,de nagyo megszerettem őt!

2012. szept. 27. 12:51
 8/42 anonim ***** válasza:
7%
mi az a parvó?:$
2012. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Fajtaklubnál és MEOE etikai bizottságánál jelezd. Én a helyedben a facén is megszellőztetném ezt az esetet. Sajnos, ma már a címek nem jelentik azt, hogy valóban jó egy tenyésztő.

Van adásvételitek? Mert csak az alapján tudsz bármilyen bejelentést tenni.

2012. szept. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
66%
Nem hiszem hogy ez tenyésztő. Inkább szaporító. Mennyiért vetted a kölyköt? Én jövő nyáron akarok venni egy fajtatiszta kölyköt tenyésztőtől és már most elkezdtem gyűjteni rá a pénzt, mert egy tenyésztőnél nem 15-20.000 Ft egy kölyök. De az a kölyök biztos hogy mindent megkap amire szüksége van, oltások, megfelelő kaja, stb.
2012. szept. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!