Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvó vírus! Ha elkapja a...

Parvó vírus! Ha elkapja a kutya akkor mit lehet tenni ellene? Még csak kialakulóban van, kezdetleges.

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 14:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Orvos nélkül elpusztul.Ő meg talán jobban tudja,hogy mi a teendő ilyenkor.
2012. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:

Hát Parvó ellen nem sokat... Ezüstöt adhat neki az állatorvos, vagy átmoshatja a beleit, és vártok, hogy jobban lesz -e. Múlt hónapban volt egy ilyen eset, a kutya túlélte, bár nem nagyon láttunk rá esélyt.

Hogy lett parvós? Nem kapta meg az oltásokat?

2012. szept. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
Egyébként az első tünetek megjelenésétől kezdve pár órán belül belehalhat, szóval vigyétek azonnal orvoshoz! (Van olyan is, aki 3-4 napig kihúzza, de ne halasztgassátok ebben a reményben az orvost)
2012. szept. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%
Állatorvoshoz lehet vinni, például. Potenciálisan halálos betegségeknél ez a minimum.
2012. szept. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Azonnal állatorvos!!!

Parvó szérum kéne neki, de ezt egy jó doki tudni fogja.

Mennyi idős? Oltásai megvannak vagy még nem volt beoltva?

2012. szept. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Sajnos már megdöglött. Múlthét előtt pénteken észre vettem hogy nem eszik, alig mozog csak fekszik. Szombaton elvittük állatorvoshoz azt mondta hogy lehetséges meg lehet menteni, éppen most alakult nála ki szóval még eléggé kezdetleges. Adott neki infúziót, hányáscsillapítót és 6-7injekciót. Azt mondta hogy nincs erre a fertőzésre ellenszer, csak segíteni tudunk hogy ne kapjon el mást.


Folyamatos hányások jelentkeztek nála, napi párszor hasmenés. A doki azt mondta hogy nem ehet!! Csak ihat.


Vasárnap is vissza vittük. Infúzió, gyógyszerek, injekciók.


Hétfő ugyan így telt, vissza vittük. Javulást láttam rajta kicsit éberebb lett, egyre többet ivott de sajnos ki is hányta szinte azonnal. Hasmenés napi 3-4x.


Kertes házban volt, minden reggel próbált elbújni. Láttam rajta hogy szégyenli magát. Lehajtja a fejét ha oda megyek, nem jön ha hívom.


Hétfőn este kimentem hozzá, a fejét az ölembe tette mintha el akarna búcsúzni.


Kedden reggel véres volt a hasmenése, délben elhunyt.



Kérdezem én, ha nem adhatunk neki enni több napig akkor nem lehet hogy ez is segít abban hogy ne tudjon a vírus ellen "harcolni"?

2012. szept. 28. 15:57
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
igazából kihányta volna, vannak olyan betegségek ahol nem szabad enni, a kutyák nagyon toleránsak az élelmiszer megvonásra csak folyadékon is sokáig elvannak és ha kapott infúziót akkor elvileg megkapta a kellő tápanyagot
2012. szept. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nekem is parvós volt a kiskutyám de túl élte. Van a parvó ellen ellenanyag, vagyis szérum, az én kiskutyám az mentette meg.

Mi mindjárt az első nap orvoshoz vittük, éjszaka, ahol először csak infúziót kapott meg hányás csillapitót, aztán másnap vittük megint, akkor megint 2 féle infúzió, 6-7 féle injekció meg a szérum, 4 napig jártunk orvoshoz, mindig kapott infúziót meg hányás csillapitót, 3-szor kapott a szérumból. Szerencsére rajta segitett és azóta nagyon jól van. Nagyon megvoltam ijedve hogy elveszitem.:(

2012. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Ezt a szérumot kaphatta volna: [link]

Kár,hogy nem mondta a doki.

2012. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy nincsen rá gyógyszer.
2012. szept. 28. 18:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!