Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvó vírus! Ha elkapja a...

Parvó vírus! Ha elkapja a kutya akkor mit lehet tenni ellene? Még csak kialakulóban van, kezdetleges.

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 14:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Van rá szérum, de ez sem jelenti azt, hogy meggyógyult volna, de nagyobb lett volna rá az esély.

Barátnőm kiskutyája rögtön kapott a szérumból, de nem élte túl ő sem :(

2012. szept. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Oltást kell kapnia minden kutyának, nemcsak a kölyköknek, az évi kombinált oltásban is benne van a parvo elleni. Ha kialakult a betegség, nagyon sokszor halálos.
2012. szept. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Nem azért akart elbújni, mert "szégyellte magát", hanem azért, mert ha egy állat érzi, hogy meghal, akkor elbújik valahol. Az én epilepsziás öreg kutyám a ház háta mögé, bokorba bújt el.
2012. szept. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
79%
Hiába törölteted ki a válaszomat, akkor is foglalkozhattatok volna többet azzal a szerencsétlen kutyával, ha egyszer halálos betegséget kapott el, az a minimum, hogy beengedem a lakásba és törődöm vele, nem vágom ki a hideg éjszakába betegen fagyoskodni.
2012. szept. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Ne mond már. Az én válaszom is törölték. Gondolom nem a te kezded van a dologban.

Foglalkozva volt a kutyával, csak a lakásból kiment mindig hiába lett beengedve.

2012. szept. 29. 07:18
 16/26 anonim válasza:
100%
Az én kutyám félévesen kapta el a betegséget, ment a hasa, hányt, elbújt az udvaron állandóan. Elvittem az orvoshoz, kapta a szérumot, és kaptam fecskendőket, és óránként, félóránként nyomtam a szájába a hányás- hasmenéscsillapítót kamilla teával. Estére behoztam, pedig soha nem volt még bent, de nem tudtam kint hagyni, akkor a reggelt sem érte volna meg.Csak másnapi kezelés után adhattam neki külön húslevest, azt is fecskendővel.Én mindig óránként adtam neki a hasfogót, és hányáscsillapítót is, így már a 4-5 napon kiment szétnézni.Én így tudtam megmenteni, de ezt mindenki maga dönti el, hogy mennyi időt, és energiát szán egy kutyára. Ő magát nem tudja meggyógyítani.
2012. nov. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
Az én 5 hónapos kutyusomnak is ugyan ezek voltak a tünetei ma éjjel pusztult el 4 napig küzdött :/ hiába kapott injekciót nem segített rajta. Mert addigra már elterjedt a szervezetében a vírus
2013. máj. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Csak a megelőzés segíthet, az utólagos gyógyítás eredménye nagyon kétséges. Sajnálom kutyusodat, részvétem.
2013. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
Parvo esetén sokat segít szerintem,ha bent tartjuk,amíg át nem vészeli,hisz melegben kell lennie.A mi fél éves kiskutyánk is túlélte..behoztuk a mosókonyhába,betakartuk,itattuk cumisüvegből.(ha nem akar inni, akkor is muszáj belé erőltetni!) Amikor már kicsit jobban volt s enni is elkezdett egy kicsit,akkor kivittük levegőzni egy keveset naponta minimum 5x.Persze a gyógyuláshoz ez nem elég! Állatorvosnak mindenképpen meg kell mutatni és ő majd ad vitamint neki és antibiotiukomat!
2014. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Veres Zoltán Ádám válasza:
Tisztelt Fórum!Megkerestem a serroto99 hozzászólót,mivel az ő 5 hónapot kutyája kijött a "parvó" vírusból.Önzetlen,tiszta szívből adott tanácsokat!Nekem 3 7 hónapos keverék kutyám betegedett meg, első megbetegedése:2014.o4.24.kezdetti tünetek voltak,vittem állatorvoshoz,félrediagnosztizálta.26.-án éjjel elveszítettem.A másik kettőt egy jó állatorvoshoz vittem.Csak az egyik kapott infűziót és 3 injekciót, a másik csak 3 injekciót kapott.Rohantam a két kutyával az állatorvoshoz időben. Az egyiket 29.-én reggel veszítettem el, a másikat 05.01-én veszítettem el.Aki a segítsége nyútjotta nekem ezen a fórumon faluban lakik, falusi állatorvos megmentette a kutyust. Én Cegléden városban lakom,rohantam a két kutyával az orvoshoz,mivel már az elsőt elveszítettem.És hiába!A falusi orvos többet tudott.A hozzászólónak is két kutyája volt 1o-ed annyiba került a kezelése a kutyának, mint az enyémnek.Tizszer többet fizettem ki, és nincsenek a kutyusaim!Nagyon jó állapotban voltak a kutyusaim,kazánházban aludtak.A legelső kajamegtagadás után vittem őket.Mindegyiknél végigcsináltam, állandó hányás, hasmenés,majd a kihányt folyadék pótlása injekciós tűvel.Éjjel, nappal óránkét.A szívem majd megszakadt,látni, milyen nagy betegek voltak a kutyusaim, az elvesztésük megint nagy fájdalom!Infúziós kezelés 11:00-17:00-ig volt nekik.Én mindent megtettem a gyógyulásuk elősegítése érdekében, akkor mégis ki hibázott???Vettem ezüstkoloidot,normaflórát,aloe verát,homeopátiás készítményt,kamilla teát,hányáscsillapítót,polibét,széntaplettát,Ig-PRC Dc pasztát stb.Volt aki azt javasolta, hogy vigyem fel Budapestre VII., István u.2.Állatorvostudományi Egyetemre, hát RÁ KELLETT VOLNA HALLGATNOM, mert még most is élnének a kutyusaim!!! A lelkem ez az egész megtörte, senkinek nem kívánom, hogy átélje azt amit én! Amit kiadtam orvosi költségre + egyebek!!!! Azért a pénzért meggyógyították volna a kutyusaimat BUDAPESTEN!Mert én időben rohantam a kutyusokkal, de hiába!
2014. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!