Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy tenyésztőne...

Mennyibe kerül egy tenyésztőnek egy alom lehozása?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy egy tenyésztőnek mennyibe kerül egy alom lehozása, oltásokkal, ultrahanggal, röntgennel, egyéb orvosi vizsgálatokkal, törzskönyveztetéssel együtt. Azt tudom hogy nem lehet belőle megélni, mert a kutyatenyésztés inkább hobbi, de szeretném tudni mennyire költséges. :)

2012. szept. 29. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy jó tenyésztő kutyái jó eredményekkel rendelkeznek, ami azt jelenti, hogy kiállításokra kell őket vinni. Ez már kapásból baromi nagy kiadásokat jelent :S
2012. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire a szuka eljut odáig,hogy fedeztessék-2 évnyi élelem,oltássorozat,ez változó kajától függ.De ha kiállításon jól akar szerepelni,nem ehet akármit.Vitaminok samponok,a felkészítés és a kiállítás kellékei.Nevezési díjak,útiköltség.Ezt meg lehet oldani a 2 év alatt egy 100asból is,de lehet milliós tétel is ha külföldre is járnak.Fedeztetés-ezt is lehet saját kannal,de viheti idegenhez is.Nem feltétlenül olcsóbb a saját kan,mert az is csak akkor jó,ha minőségi,esetleg import rengetegszer kiállított kutya.Ha idegen,ott már megint az útiköltség+ fedezési díj.Ami egy jó kannál,több százezer is lehet.A legkisebb költség a kölykök nevelése ellátása.Ez kölykönként kijön-minőségi starter táppal-chip-oltások-féregtelenítés-törzskönyv-kb25ezerből.Persze itt már számít,hogy német dog kölyköt etet vagy csivavát.ÉS akkor még nem volt császáros a szuka,nem volt kisebb nagyobb egészségügyi gondja-ami nem tenyésztésből kizáró ok.De lehet tenyésztésből kizáró baja is,és akkor lehet kezdeni az egészet egy másik szukával....
2012. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

vannak a kiállítások költségei, de most azoktól tekintsünk el.

Van a fedeztetési díj ami vagy egy kiskutya vagy egy kiskutya ára általában. mondjuk 10-100e Ft-ig. Ultrahang kb 10 e Ft/ alkalom, vegyük 2x, érdemes egy vemhességi vizsgálatot is csinálni az 6 e Ft körüli. vemhes és szoptatós kutya táp 1500 Ft/kg.

Ha olyan a fajta: császáretszés 30-40 e Ft. Kiskutyák első vizsgálata 1000 Ft/ db.

első oltás 3500-5000 Ft/db. És aor még nem beszéltünk a fedeztetést megelőző vizsgálatokról, herpeszvizsgálat, laborok. 20 e Körül. Szóval szerintem nagy átlagban egy közepes testű kutyánál 100 e Ft alsó alaphangon.

2012. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kiállítások, tenyésszemle, szűrések...ezek alap hangon 1 kutyánál 100ezres nagyságrend. Ezt így nem lehet megmondani mennyibe van egy alom, de nem véletlenül kerülnek a rendes tenyésztők kutyái 80-100.000Ft ba. A kölykök ára legjobb esetben éppen fedezi a kiadásokat.
2012. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! :)
2012. szept. 29. 20:16
 6/8 anonim ***** válasza:

na én leírom neked csak mondjuk az előző almom költségeit

1. szuka felnevelése, kiállítása passz... ezt soha nem számoltam de mondjuk csak tavaly a Cruftsra otthagytam több mint 100 ezret...

2. szűrések, CEA,PRA USA-ban csinálják (akreditált labor) ez volt 40 ezer plusz catarcta és más genetikai betegségeket cseh országban szűrtük ez olyan 50 körül + ugye a dp szűrés össz szűrésekre olyan alsó hangon 100 ezer/szuka

3. fedeztetési díj 1000 euró (300 ezer forint) + utazás a kanhoz 350 euró benzin és 40 euró a szállásra meg autópálya matrica az passz mennyi volt

4. herpesz elleni vakcina két alkalommal 2x 12 ezer

uh vizsgálat 3x5 ezer, tápot és kiegészítőket nem tudom...

5. szülés utáni orvosi vizsgálatok, később oltások, chip, tk, féreghajtás stb ez olyan 50 ezer körül...



Az alomban lett 4 kölyök, ebből 1 hobby minőség (túl sok volt benne a fehér) 1 maradt nálam és kettő lett eladva egyenként 1000 euróért...

2012. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Atya ég... drága egy hobbi!
2012. szept. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Persze, ez attól is függ, hogy milyen gyakorlott a tenyésztő, mert az itt felsoroltakból sok költség nem is jelentkezik! A költségnél, az is nagyon lényeges, hogy milyen fajta kutyáról van szó! A kiállításokat nem szabad a költségbe számolni, mert akkor már üzlet a tenyésztés. A kiállítás az hobbi!!!!- és manapság, haladunk Amerika felé,- a külleme a kutyának nem az, mint az igazi belső!Gondolok, az észrevehetetlen esztétikai műtétekre, fogszabályzás, - soroljam?- az azért tény, hogy ha tisztességgel csinálja valaki, hát nem ebből fog meggazdagodni! Persze, az is igaz, hogy ha kereskedőknek "termelik" a kiskutyákat, szép pénzt tud az ilyen összeszedni! Aki a költségről érdeklődik, általában erre gondol!Akinél már 3-4 fajta, főleg kistestű kutyát lehet találni, az megél belőle!
2012. szept. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!