Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet"csibészeltetni"a...

Hogyan lehet"csibészeltetni"a kutyát?

Figyelt kérdés

még kicsi de már most akkarom csibészeltetni még csak 6 hetes.. és szeretném meg tudni hogy hogy kéne ezt megolndani kutysuliba nem tudom vinni mert nincs pénzem!.:(

Negatív válaszokat nem kérek!


2012. szept. 30. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos otthon meg nem ajánlatos csibészelni a kutyát, mert rendkívül veszélyes. Ha elvinnéd iskolába őrző védő edzésre ott szakszerűen megmutatnák neki a csibészkart. Nekem amstaffom van, nekem sem volt igazán pénzem iskolába vinni, ezért letettem a csibészről, csak amennyire tudtam annyira tanítottam engedelmességből. Hat hetesen meg még amugy sem lehetne. Minimum 5-6 hónapos kortól. vagy még utána
2012. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
meg amúgy is én egy kis faluban alkok és nincs kedvem mindig el menni ki debrecenbe kutya iskolába mivel nincs most sok pénzem! :S rendben akkor 5-6 lehet adigra gyűjtök rá... am nekem is am staffim van
2012. szept. 30. 20:40
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Jajj, fejezd már be az állandó idétlen hülye kérdéseidet! Remélem az amstaffnak csúfolt keveréked majd letépi az arcodat!
2012. szept. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

van időd,tegyél félre pénzt :) otthon tényleg veszélyes ,mert akár fordítva is elsülhet a dolog..

nem véletlenül szakemberek oktatják ezt, az engedelmesség pedig nagyon fontos!!


további jó kutyázást!! :)

2012. szept. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem 5-6 hónapot mondanék, mert akkor még folyamatban lehet a fogváltása, ha kinőtt normálisan az összes foga és az ínye is rendben van akkor lehet elkezdeni az alapozást nála. Addig tudsz gyűjtögetni kutyaiskolára pénzt, mert ha otthon próbálkozol ilyesmivel annak nagyon csúnya vége lesz.
2012. szept. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
amúgy ott a kutya iskolába mint tennének vele hogy csibeszeltetnék?
2012. szept. 30. 21:17
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

az örző védő tréning mindig a kutya temperamentumára van egyedileg felépítve és hangolva.

Bemegy a segéd és az első alkalommal ismerkedik a kutyával és utána megnézi, hogy hogy lehet az öv munkát felépíteni. Nem mindegy, hogy a kutyád zsákmányos, extrémen zsákmányos, közömbös vagy félénk. Ettől függ, hogy hogy kezdenek hozzá. A magabiztosságát építik vagy a fegyelemre teszik a nagyobb hangsúlyt. Az eszközöket is ehhez képest választják meg, de mindig egy ronggyal, párnával, puhább, könnyebben fogható eszközzel kezdenek a terhelést csak a kutya tempójában lehet növelni.

Egy szép örző védő munka felépítése 1-2 év és nagyon el lehet vele rontani a kutyát, ha nem jól csinálják.

2012. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
komolyan ne mond már hogy akkora költség a kutyaiskola, totál eltörpül a többi extra kiadás mellett ami a kutyánál van. Vagy keres egy olyan kutyaiskolát ahol elfogadható árak vannak
2012. okt. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Már legalább 2 hete olvasom itt a kérdéseidet a kutyádról. És most írod, hogy még csak 6 hetes...Komolyan, hány hetesen hoztad el azt a szerencsétlent? Hallottál már az új állatvédelmi törvényről? Szerintem nem, nézz utána. Csibészeltetni egy 6 hetes kutyát? Normális vagy? Majd ha felnő, akkor zaklasd ilyenekkel azt a szerencsétlent. A kutyád még baba kutya. Neki még a mamája mellett lenne a helye, nem pedig egy olyan ember mellett, aki egy alig 6 hetes kutyát már csibészeltetni akar. A kutyádnak még rengeteg mindent kell tanulni ahhoz, hogy eljuss vele a csibészeltetésig. Tanulsz, foglalkozol vele? Nem csak játszani kell néha vele, hanem tanítani, szocializálni. A tanításban pedig nem a csibészeltetés van benne. Fekszik, ül, marad, hozzám, stb, parancsszavak. Komolyan sajnálom a kutyát. Azt meg felejtsd el, hogy fajtatiszta a kutyád.
2012. okt. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, mi kamaszkoromban a legelső kutyámmal megpróbáltuk amatőr módon (németjuhász). Ugye az volt a cél, hogy amikor szólok neki, akkor támadólag reagáljon. Legalábbis akkor kb. ennyit fogtunk fel az egész lényegéből. Jött egy "tapasztalt" ürge, akiről ugye mind elhasaltunk, mert tudtunk róla, hogy hűűűdeprofi, én ülve kellett tartsam a kutyát, pórázon, majd amikor odaért, akkor kiadjam a parancsot, amire ő elkezdte idegesíteni a kutyát egy bottal.


Ezt kb. 3 alkalommal próbáltuk meg, és már akkor, kamasz idiótaságomban is kezdtem felfogni, hogy nem jó itt valami, a kutyám kezdett idegesen reagálni minden járókelőre, ha az utca túloldaláról köszöntek, akkor is védelmezőleg lépett már fel.


Az persze a "profinak" nem volt benne a tarsolyában, hogy ilyen elcseszett helyzetet hogyan kezeljünk. Az illető egyszerűen meg sem jelenhetett a kutya szeme előtt, mert ha 100 méterről szúrta ki, akkor is azonnal vicsorogni és morogni kezdett.


Eredmény, maradtam egy nehezen kontrollálható, emberekre agresszív kutyával, akiben élete végéig megmaradt, hogy nagyjából mindenkit meg kell enni, akit nem ismer (ez az esettől számított 12 évet jelent), annyi változott, hogy öregkorára az "ugatok mert nem szeretlek" előadás inkább egy rituálévá változott, amit megtanultunk kezelni.


Szóval, figyu.. Az örző-védő dolog során a kutyádnak megtanítod, hogy létezhet olyan helyzet, amikor emberre támadjon (legyen az akár férfi vagy nő, felnőtt vagy gyerek). Saját tapasztalatból, miután végig a lelkiismeretemen fog rohadni, hogy legelső (és talán azóta is a legjobb képességű) kutyámat totálisan elcsesztem, azt tanácsolom, ezt a feladatot hagyd profikra. Ha nincs pénzed rá, akkor legyen egy fegyelmezett engedelmes kutyád, akit mindenki megcsodál, hogy mennyire szófogadó.


És az isten áldjon meg, lapozz bele az interneten egy kicsit a szakirodalomba, mert a kutyakiképzés azért összetettebb dolog, mint egy-két apró trükk. Ezt azért bátorkodtam írni, mert egy 6 hetes, tejfogas kutyát akarsz csibészeltetni, amelyik kb. annyit tud még, hogy az anyját keresi (amúgy is még mellette volna a helye 1-2 hétig), és ha beszokott már az új környezetébe, akkor megtanítható neki, a "pfuj" meg az "ülsz". Azaz kb. teljesen 0 tudással indulsz, tehát elő a könyveket, de gyorsan!


Szóval.. vedd egy kicsit szívre, légyszi! Nem az lesz a legszarabb, ha valakit indokolatlanul megharap később a kutyád, hanem ha majd a fél életét egy ketrecben tölti le, mert kezelhetetlenné válik, és miután öregkorában eltemeted (és 10-13 évvel érettebb leszel), döbbensz rá, hogyan csesztél el egy életet, mert a divatra figyeltél és nem őrá. De akkor már nem lesz mód sem döntéseket hozni, sem helyrehozni a dolgokat.

2012. okt. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!