Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A parvo mennyire fertőző?...

A parvo mennyire fertőző? Többi lent. FONTOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért kérdezem, mert most költözünk majd hó végén és akkor hozunk egy kiskutyát is a családba. Tegnap voltunk az új lakásban, és találtunk egy ajándékcsomagot az előző lakótól, illetve a házikedvencétől. NEm tudom, milye volt, de méretből ítélve kutya. Nem tudok semmit róla, h oltva volt-e stb.


Szóval az a kérdésem, ha az egész lakást átdomestozom, akkor elpusztulnak az esetleges vírusok? Mert nagyon nem szeretném, ha pont otthon szedne be valamit a kiskutya...


Előre is köszönöm a segítséget.



2012. okt. 1. 09:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Fertőz a parvó, még átvészelt kutya esetében is több hónapon át, így a fertőtlenítéssel sem lehet ki irtani a parvó vírust a lakásból.Ez biztos. Az én kis rottweilerem 2 hónapos korában kapta meg a parvót, szinte már a halálból hozták vissza, szörnyen nézett ki, és erős tünetei voltak, még nézni is rossz volt, 40 ropim bánta, de felépült, és most 6 hónapos erős egészséges kutyus!:)
2012. okt. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Vegyed fel a kapcsolatot a volt tulajjal. Hogy a kutya megkapta e az oltásokat. volt e sétáltatva stb. ha nem volt sétáltatva akkor mondjuk hordozó is nehezen lehetett. A fertőtlenítés valszeg megoldja a problémát amúgy.
2012. okt. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A kiskutyát ha biztonságban szeretnéd tudni akkor egy 5-6 hónapot várnék vele, míg magamhoz veszem. Vagy a másik véglet az előző lakóktól elkérem az ő kutyájuk oltási könyvét, és alaposan átnézném volt e oltva parvó ellen.

Nem tudod ki irtani a vírust legalább 5 hónapon át, semmilyen szerrel!!!

2012. okt. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A parvó a legkeményebb vírus nem pusztul ki, több hónapon át, nincs az a szer ami ki irtaná!!!!!
2012. okt. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy mért pont parvóra gyanakszol? mert azt hallani mindenhol ? Van még 100kutyabetegség.. egyébként. Vedd fel a tulajjal a kapcsolatot. Kérdezd meg melyik állatorvoshoz járt és ott érdeklődj akár.
2012. okt. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, de nincsenek meg a z elérhetőségek sjnos :(
2012. okt. 1. 09:37
 7/18 A kérdező kommentje:
Úúúúú, hát ez jól hangzik... köszi, mindenképpen megpróbálom elérni őket. Azért a parvot kérdeztem mert arról hallottam, h szemét egy szívós dög :(
2012. okt. 1. 09:41
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy darab kutyakaki miatt estél kétségbe?

Ennyi erővel az utcán összeszedhet bármit a kutyus. Szerintem túlidegesíted magad.

2012. okt. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosra akarsz menni, akkor a harmadik oltásig maradjon a tenyésztőnél. Utána már nem fogja elkapni!
2012. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Hát igen igaz, az utcáról is behordhatom, de jobb félni mint megijedni...állítólag
2012. okt. 1. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!