Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A parvo mennyire fertőző?...

A parvo mennyire fertőző? Többi lent. FONTOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért kérdezem, mert most költözünk majd hó végén és akkor hozunk egy kiskutyát is a családba. Tegnap voltunk az új lakásban, és találtunk egy ajándékcsomagot az előző lakótól, illetve a házikedvencétől. NEm tudom, milye volt, de méretből ítélve kutya. Nem tudok semmit róla, h oltva volt-e stb.


Szóval az a kérdésem, ha az egész lakást átdomestozom, akkor elpusztulnak az esetleges vírusok? Mert nagyon nem szeretném, ha pont otthon szedne be valamit a kiskutya...


Előre is köszönöm a segítséget.



2012. okt. 1. 09:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
konrkétan a parvót nem tudod ki domesztoszozni mivel az egy vírus és a domesztosz baktériumok ellen hat. azonban nem csak parvo van ám a világon :) szerintem is érdeklődj utána az előző tulajnál a kutyája oltásainak valamint csak a 3. oltása után vedd magadhoz a kiskutylit.
2012. okt. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Beszélj egy állatorvossal, ő fog tudni neked segíteni. Ők is egy erős vegyszert használnak fertőtlenítőnek, ha parvós kutya kerül hozzájuk, barátnőmnek is adtak ebből otthonra.

A hagyományos tisztítószerek, mint a domestos és társai, nem ölik meg a parvót.

2012. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen fel fogom hívni az állatorvost
2012. okt. 1. 12:12
 14/18 anonim ***** válasza:

Van egy igen hatékony fertőtlenítő szer. Régen VIRKON S néven forgalmazták, most ECOCID S a neve.


"Az Ecocid S biztonságosan és hatékonyan alkalmazható bármilyen felületen az összes vírus, Gram-pozitív és -negatív baktérium, valamint gomba elpusztítására."


Ennek ellenére (vagyis ettől függetlenül) beszélj a dokival.

2012. okt. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szívesen. Viszont ezzel mindent át kell törölgetni, kilincsektől kezdve mindent.

Én azt mondanám amúgy, hogy adassátok be a tenyésztőnél az oltásokat és csak az oltási program végén vigyétek haza.

2012. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Erre már én is gondoltam, h az oltási program végén elhozni, de a szabimat már nem tudom átszervezni, és akkor meg az lenne, h szegény kutyát elhozzuk és bumm egyedül lenne 8 órát anélkül h akár minket, akár a helyet ismerné...
2012. okt. 1. 13:16
 17/18 A kérdező kommentje:
És ezt az ECOCID S-t hol lehet kapni?
2012. okt. 1. 13:20
 18/18 A kérdező kommentje:
Megoldódott az ügy! :) egyrészről mert sikerült kideríteni h a kutya oltva volt, másrészről pedig mert úgy döntöttünk, h felújítjuk a lakást, úh lebontottuk tégláig az egészet :)
2012. okt. 16. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!