Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökik és harap a kutyám, mi...

Szökik és harap a kutyám, mi legyen vele?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy altatás lesz a vége. 10 éves, 4 évesen elütötte egy autó, azóta aminek kereke van, arra rátámad. Gyalogos felnőttet nem bánt, de nem egyszer megharapott biciklis gyerekeket, egyet a napokban. Félek, nehogy egyszer nagyobb bajt okozzon, mint egy harapás. Ha meg is van kötve, eltépi a láncot, és átmászik a két méteres (!) kerítésen. Saját szememmel láttam. Akárhogy küzdünk a szökés ellen, mindig talál valami kiutat, nem elég neki a kertünk. Mit tehetnék, nem szeretném, hogy meghaljon, de ha arra gondolok, hogy mondjuk megharap egy gyereket és az elesik, beüti a fejét...stb. hát akkor kiver a víz is. Tanácsokat várok, ha volt valaki hasonló helyzetben, írjon. Okoskodók légyszi kíméljenek. Jól volt nevelve, amíg nem ütötte el egy kocsi, semmi ilyet nem csinált. Nekem az a célom, hogy megmaradjon, de már mindenki a kutya ellen van.


Köszi.



2012. okt. 1. 15:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Úgy ütötték el, hogy követte anyámat, mikor munkába ment, ő észre sem vette, csak mikor már előtte járt a főúton. Látta, hogy dudálnak rá a kocsik, gondolom a kutyám meg összezavarodott. Nem került a kocsi alá, de utána az állatorvost jártuk egy darabig, mert a lába fájt neki. De hamar rendbe jött. Meg is tanítottuk neki, mint ahogy fentebb írtam, hogy ne féljen, vagy támadjon. Öregkorára megint előjött nála ez a dolog. Tényleg, van amikor ő a legaranyosabb kutya, nincs előzménye a szökéseinek, egyik nap akkor sem megy ki, ha nyitva van a kapu, másik nap meg fogja magát és kiszökik. Szerintem az lehet, hogy nem tekint engem főnöknek, illetve, hogy ugye családi kutya lévén máshogy viszonyul mindenkihez. Anyám élettársának kivétel nélkül szót fogad, többnyire nekem is, de van, akit le sem bagóz. A bicikliről meg nem szed le senkit (engem főleg nem ,soha még csak felém sem kapott), annyira nem nagy kutya, csak sunyizik, meg odakap. Tehát azért ne egy vérebnek képzeld el. Sétáról meg annyit, ha tehetem, kiviszem vízpartra, imádja, egész délutánokat (4-5 órát) vagyunk ott. De minden nap sajnos erre nincs lehetőség. Ha van valakinek ötlete, hogyan érhetném el, hogy jobban hallgasson rám, várom. Most puhítok mindenkit, én tartozom érte felelősséggel, nem engedem, hogy elaltassák, de valamit tennem kell, mert sokszor mások idegeskednek miatta, és az sem jó.
2012. okt. 2. 20:21
 12/13 A kérdező kommentje:
elektromos nyakörvnek amúgy van értelme? mert nem akarom, hogy megkötve legyen abban a nagy kertben...
2012. okt. 2. 20:28
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha a félelem a támadás kiváltó oka, akkor az elektromossal csak rontasz a helyzeten, szakember nélkül ne használd. Szakemberrel meg úgysem azt fogod használni jó esetben. Kérj segítséget.
2012. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!