Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákba kötelező az a microchip?

Kis Pitta kérdése:

Kutyákba kötelező az a microchip?

Figyelt kérdés

És büntetni is fogják ha nincs ?

Minálunk van kerítés ! Nem szökik el a kutya .. Méghogy elszökik :D Ahol van rendes kerítés onnan nem megy el..



2012. okt. 1. 19:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Sorry, a link rossz lett. Így helyes:


[link]

2012. okt. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves Akumi!

Én nem vitatkozni akarok veled, de a két dolog nem mond ellent egymásnak. Az orvosi vizsgálat díja nincs is a rendeletben feltüntetve, természetes, hogy azt külön kell fizetni. Illetve a regisztráció menetéről pedig illik az állatorvosnak tájékoztatni a gazdát.

Csak csendben jegyzem meg, hogy ezek szerint nekem marha nagy szerencsém van az állatorvosunkkal, mert ő minden oltás előtt tisztességesen megvizsgálja a kutyámat, de az oltás díján kívül még sosem kért ezért külön pénzt, sem a beültetéshez kapcsolódó vizsgálatért.

2012. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Csak azért terjesztem ezeket, hogy senki ne háborodjon fel, mikor 8-9 ezreket kérnek el a dokik a chipért, joguk van hozzá. Nagyon ostobán lett kommunikálva ez az egész, és nem kell hozzájárulni, hogy még többen rosszul tudják az anyagi részét.
2012. okt. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Andizsuzsi ***** válasza:
Oké, értjük egymást:)
2012. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
19%

Nekem továbbra is a "ruhatár elv" jár a fejemben: ha kötelező, akkor ingyenes. És senki ne jöjjön azzal, hogy nem nagy összeg! Igenis nagy, ha hozzáveszed, mennyi mindent kell még fizetni a mindennapokban.

Másrészről pedig, nem minden kutya szorul rá a chip által elérhető segítségekre; vannak intelligens kutyák is, sőt intelligens gazdik is, akik soha nem okoznak gondot.

Nem mondom, hogy ne legyen kötelező (bár szükségtelennek tartom), de a szegényember zsebében való turkálást nem tolerálom!

2012. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
És azt mégis ki döntené el, hogy melyik kutya szorul rá? Természetesen nem csak azért van, hogy a kedves gazdi megtalálja a kutyáját. Számos oka van még amiért bevezették.
2012. nov. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!