Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék megnyerni egy...

Hogyan tudnék megnyerni egy félős kutyát?

Figyelt kérdés

Párom nővérének a kutyája, 1 éves lesz, német juhásszerű farkaskutya féleség... Családi ház, sétáltatva nincsen, napi pár órát egy méretben megfelelő kennelben van. Sajnos ebbe nem szólhatok bele, de szeretném valamennyire szocializálni, ha ez lehetséges. Szeretnék hetente többször foglalkozni vele, elvinni nagyobb sétákra (Pest megye, hatalmas erdők) kutyák közé vinni. Legutóbb oda mentem hozzá a kennelhez, próbáltam előcsalogatni, egy bottal játszani vele. Láttam rajta, hogy teljesen bezsongott, szeretne játszani, bolondozni, ahogy a többi ekkora kutyagyerek. De félt odajönni, amikor hátrébb mentem 1-2 métert akkor szaladt ki a botért, és elvitte. Olyan boldogan játszott vele, mintha valami nagy dolgot kapott volna.


Kb 3 hónapja van itt, előtte nem tudni kinél volt, de biztos történt vele valami amiért ennyire fél.


Hogyan tudnám megnyerni, hogy egyáltalán megsimogathassam? Utána szeretnék vele szépen lassan haladni.



2012. okt. 4. 21:49
 1/3 yuda ***** válasza:

Így ahogy leírtad jó lesz. Lassú, kis lépésekkel, ha valóban valami trauma érte főleg.

Hozzál neki ajándékot, falatkákat-és lassan kiépül a bizalma, mert látja, hogy tőled jóra számíthat. Megérzik az állatok ki milyen ember, csak időt kell adni neki.

Egyre közelebb fog jönni és majd a kezedből is elfogadja a falatkát. . . és akkor majd megsimogathatod.

2012. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is azt tanácsolom, mint Yuda.

Lassan közelíts, mindig vigyél jutalomfalatkát. Szerintem még ne emeld fel azt a botot, talán bántották is valami ilyesmivel. Inkább labdával próbálkozz. De ne várj rögtön csodákat. Kerüld a hirtelen mozdulatokat, óvatosan mozogj. Beszélj hozzá nyugodt, kellemes hangon. Nagyon dicsérd, amikor valami jót csinál. Pl ha elveszi a falatot. Guggolj le hozzá, úgy add.

2012. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jó 5let a labda! Ugyanis mivel nem nálad nevelkedett a kutya +lehet, hogy elverték (bántották, stb) A LABDA az játék! Nagyon okos 5let a jutalom falat! Meg dicsérni, és megsimogatni, miközben mondod: ügyes!!!! Ezt a szót többször is. Mindig dicsérjed! Ügyelj a hang magasságára-nemekre! Dicséret= Emeld, hangsúlyozzad! Behívás(később) Hozzám, vezényszó!stb! De 9 hónapnál hamarabb ne kezd! De lassan építeni kell a kutyust! (póráz, szavak, és a rengeteg játék! Napjában többször párperc, mint 1*-re pl 1/2 óra...

Sok sikert, türelmet, és +látod +hálálja+ :D Az ember legjobb barátja, a KUTYA! Hűséges, munkában, bajban mindig veled van!...

2012. okt. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!