Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú szőrű kutyát, miért ne...

Hosszú szőrű kutyát, miért ne lehetne nyírni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A kérdésem arra irányul, h olvasok fórumokat és van néhány teljesen elszállt kiállításra járó kutyatulajdonos, akik vasvillával üldözik azokat, akik lenyiratják a hosszú szőrű kutyák szőrét.


Ezt nem értem. A yorki, a westie, a havanese...stb mind sokkal szebb rövidre fazonírozva (szerintem), de nem is ez a lényeg, hanem h milyen kitekert logika már az, hogy aki rövid szőrű kutyát akar, azt vegyen rövid szőrű kutyát, hiszen ennyi erővel, minek borotválkozunk, és mi az már, h valaki vágatja a haját???


Szóval ha valaki meg tudja nekem magyarázni ezt a nyakatekert logikát, megköszönném.



2012. okt. 4. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Én se értem, nyugi...
2012. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

nem minden hosszú szőrű kutyát lehet nyírni. például nekünk komondorunk van, amit tilos megnyírni ugyanis tönkre teszi a kutya bundáját...pl a pulit sem szabad megnyírni, a szamojédokat sem célszerű...de van olyan kutyafajta aminek a szőrét nem teszi teljesen tönkre a nyírás, ezek a felsorolt fajták pl ide tartoznak.


szóval, összegezve: Nem minden hosszú szőrű fajtát lehet nyírni. Van amit lehet nyírni, van amit kell nyírni, és van amit nem szabad amennyiben szeretnéd megőrizni a bunda állagát.

2012. okt. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, h nem mindegyiket szabad, de pl van amit trimmelni kell...stb. Én most kifejezetten a bichonokra illetve yorkikra és hasonló kutyákra gondoltam. Szegény ha hosszú szőrben van tartva minden toklászt felszed. A puli meg ugye egy teljesen más kategória :) Bár láttam már lenyírt pulit, ki tudja miért kopasztották meg, de cuki volt :D
2012. okt. 4. 11:27
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem, ha nem akarja kiállításra vinni, semmi baj nincs azzal, ha levágják a kutya szőrét.


Például azomszédunknak pulija van, mindig rövidre van vágva a szőre.

2 éve lakunk itt, még sosem láttam hosszú, "rasztás" szőrrel, így nem tudom hogy nézne ki, ha újra kinőne, mert állítólag tönkremegy az eredeti szőre a nyírástól.


Viszont ők csak kedvencként tartják, nem kiállítási kutya és amúgy nagyon aranyosan néz így ki.

2012. okt. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még annyit, hogy az sem jó logika, hogy vegyek rövid szőrű kutyát, ha nem akarok bajlódni vele, vagy így jobban tetszik.


Mert (hogy az előző példánál maradjak) mi van, ha én teljesen beleszerettem a pulik fajtajellemébe, de nincs lehetőségem ápolni a szőrét, vagy lakásban tartom (jó, ez pulinál majdhogynem kizárt) és nem akarok kutyaszőrt.

2012. okt. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Zsebev! de ha valaki komondort akar, de nem akarja hosszú szőrben tartani, az gondolom kösse fel magát, ugye?
2012. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Attól is függ, hogyan rartod a kutyát. Mert oké, megnyírhatod a pulit, de akkor aztán ne hagyd kint a kertben esőben, télen, mert a hosszú szőre nélkül megfázik. Szerintem a yorkikkal is vigyázni kell, ha rövidte nyírod, akkor az esős, téli időben simán megfázhat sétakor.
2012. okt. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A pulit még a juhász is megnyírta tavasszal a birkákkal együtt....
2012. okt. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Azért, mert kiállításon ELŐNY a szép hosszú, ápolt bunda a felsorolt fajtáknál.

A standardban is le van írva:

"Középhosszú testszőr, teljesen egyenes (nem hullámos), fényes, finom, selymes szerkezetű, nem göndör. A fejen és a fangon levő lelógó szőr (fall) hosszú, telt arany-sárgásbarna színű, ugyanakkor oldalt a fejen, a fültövön és a fangon intenzívebb, ahol különösen hosszúnak kell lennie. A fejen levő sárgásbarna szín nem terjedhet ki a tarkóra, nem lehet kormos, és nem vegyülhet bele sötétebb szőr."

2012. okt. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Ez hatalmas butaság, hogy a komondort és a pulit nem szabad nyírni... Szabad, sőt, nagyon-nagyon sokan nyírják. És anno a pásztorok is nyírták őket. Ez a szőrre tenyésztés az 1960-as években indult be, addig nem a küllem számított a kutyáknál, hanem a munka és az idegrendszer.
2012. okt. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!