Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem rág! Hogyan...

A kutyám nem rág! Hogyan szoktassam le erről a habzsolásról? Most egy kicsit megijesztett, de bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy kölyökkutyám, és most hóvégén elfogyott a junior táp, nem volt annyi pénzem, hogy újat vegyek, ezért a felnőtt kutyának vett csirkefarhátból nyestem le neki hús cafatokat, meg a csirke farkát. A farok az egyetlen olyan rész, amiben csont van és megkapja, de arról nem szedegettem le a bőrt meg a húst, hanem úgy egyben megfőztem neki tésztával. A gond az, hogy ahogy megkapta a kaját olyan mértékben kezdte el habzsolni, hogy egyáltalán nem is rágott, csak nyelt, és amikor a kb 6-7 cm átmérőjű farok került sorra, akkor harapott rajta egyet, és lenyelte egyben. Hallottam, hogy levegővel nyelte le, és eléggé nehézkesen ment le, meg utánna öklendezett is egy keveset, utánna folytatta a habzsolást.

Ebből most lehet gond??? Szerencsére holnap megjön a fizu, és veszek neki kaját, meg pont holnap megyünk beültetni a chipet a dokihoz, és tuti mondom neki, de most így aggódok érte. A nagykutya is szokott ilyet csinálni, hogyha nagyon éhes, de ő teljesen más, mert ami a kölyöknek még nagy falat, az neki egy fogára elég, meg nála nem rendszeres. Valaki nyugtasson meg légyszi.



2012. okt. 4. 23:05
 1/9 Hovarju ***** válasza:

Hát szerintem nem lesz baja. legfeljebb éjszaka kihányja az egészet. Addig meg majd alszik egy helyben.


Amikor hazahoztam ( 3 éve) az akkor 7 hetes kutyámat, megetettem száraz eledellel. (a táblázat szerinti mennyiséget kapta, de nem olvastam el rendesen az etetési útmutatót és nem áztattam be a tápot)

A kutya befalta az adagját, és hatalmasra dagadt a pocakja. Hatalmasat aludt, simogattam a pocakját, szerencsére nem lett semmi baja.

(azóta sem eszi meg a beáztatott száraz eledelt)

Szóval szerintem ne aggódj, nem lesz baj.

2012. okt. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hovarju ***** válasza:
Ja ! Habzsolás ellen szokott segíteni, ha kicsit több lével készíted az ételét, vagy a szárazat közvetlen etetés előtt leöntöd egy kis lével. Akkor nem tudja olyan gyorsan behabzsolni.
2012. okt. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 dellfil ***** válasza:

Ez a természetes táplálkozási szokásuk. A kutya - hacsak nincs már nagyon "megnevelve" - így eszik. (Nekünk nézni is rossz aláírom. :D)

Nem véletlen, hiszen falka állat. Csak azok a példányok lakhattak jól - a nagy tülekedésben a koncért - amelyek a legrövidebb időn belül a legtöbb kaját magukba tudták tömni. :) Később aztán - egy csendes zugban - egy részét visszaöklendezve, nyugodtabb körülmények között újból megehette. Ezúttal már jobban megrágva.


dellfil

2012. okt. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem jó amit csinál a kutya, de maximum kihányja. Az én kutyám is szokott habzsolni rendesen, de rájött hogyha nem akar kíméletlenül hányni akkor lassabban kell ennie.
2012. okt. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem kellett volna felkatonázni neki a farhátat. miért nem adtad egyben oda? ilyenkor elvonulnak vele egy nyugodt részre, és nyugisan megeszik.
2012. okt. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha szét van főzve ugyanugy egybe le fogja tolni
2012. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
megfőzni sem kell.
2012. okt. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Amúgy a másik kutyánál megszoktam, hogy habzsolt, de ő is nevelve volt, és most a kölyök is nevelve van, hogyha eszik, akkor én bármikor elvehessem tőle baleset nélkül, ha esetleg olyat enne, de a nagy egy idő után leállt vele, és "kúltúráltan" eszik. Azért ijedtem most meg, mert ijesztően nagyon nagy darab falatot nyelt le.

Amúgy azért vagdostam le neki a farhátból, mert amúgy az egész farhát közel 1.5 kg, szerintem egy étkezésnél egy 5 hónapos kölyöknek nem kell egy ekkora mennyiség. Főzni meg azért főzöm, mert múltkorában mondta a doki, hogyha húst adok neki forró vizben egy 5-6 percig áztassam, mert a húsban lehet esetlegesen féreg pete, és azt a forró víz megöli.

2012. okt. 5. 13:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez semmi.

Az én kutyám is szörnyű, most 4 hónapos, husky. De annyira kis falánk. Vágtunk egyik nap csirkéket, és a fejéről leszedtem a tollat és odaadtam neki egészbe, hogy hadd szórakozzon vele, legalább ellesz egy darabig... Nah fenéket... Bekapta és az EGÉSZ fejet lenyelte egészbe. köpni, nyelni nem tudtam annyira nem számitottam erre, azt hittem hogy megfullad, vagy valami baja lesz, de semmi nem lett szerencsére, várta utána hogy adjak neki még. Ha főzök neki, vagy nyers húst adok, csirkét persze mindig szinte egészbe nyeli le.. Tényleg nézni is rossz,d e baja még nem volt. A szárazat ő is szépen normálisan eszi. Meg ő is csinálta azt, amit az egyik válaszoló irt, hogy először mikor ott volt körülötte a másik kutyám meg a macskák akkor gyors lenyelte egészbe, aztán elment egy eldugott helyre, felöklendezte,kihányta és szépen átrágva megette újra..

A másik huskym nagyon szépek eszik, nyugodtan, mindent megrág, akár főtt vagy nyers vagy táp. Ő felnőtt husky már

2012. okt. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!