Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezeljem?

Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Valami az éjszaka megtámadta a kutyámat mikor nem voltam jelen, vagy egy másik kutyára tippelek, vagy pedig rókára. Be van oltva veszettség ellen, nagyon ki van merülve tiszta vér meg sár. De nem az ő vére! Viszont vannak rajta elég durva harapás és karmolás nyomok! Hogyan kezeljem a sebeit?!

#kutya #harapás #vér #seb #kutyaharapásm
2012. okt. 6. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ó te jó ég:( A sebeit mindenképp tisztítsd ki, és Betadinnal fertőtlenítsd le. De nem kéne megmutatni mégis orvosnak, vagy nincsenek olyan nagy/mély sebek rajta?

És szerintem éjszakára inkább engedjétek be. Róka nem szokott így kutyára támadni, más kutya viszont hogy juthatott be a kerítésen?

2012. okt. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is elszeretném vinni orvoshoz, de anyukám azt mondta hogy ad neki fájdalom csillapítót, megfürdetjük és fertőtlenítjük a sebeit.

Nincs kerítés mert tanyán lakunk, tehát a kutya szabadon mozoghatott a környéken. Szomszédok nem igazán vannak, szóval esetleg valami kóbor kutya lehetett, mostanság nagyon sok van a környéken!

2012. okt. 6. 12:07
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Semmiképen ne adjatok neki fájdalom csillapítót,néhány ember gyógyszertől a kutya elpusztulhat. Vigyétek dokihoz. Nem épp ésszerű hogy nincs kerítésetek és minden jöhet mehet.
2012. okt. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, a humán gyógyszerekkel simán meg lehet ölni a kutyát, szóval azt nem kéne...
2012. okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Emberi gyógyszert ne adjatok neki, fürdetés lehetőleg sima, vegyszermentes vízben, hogy a sebbe ne kerüljön sampon vagy ilyesmi, majd ha nem túl nagyok a sérülései akkor egy sima betadine-os kezelés, lehetőleg reggel-este és próbáljátok tisztán tartani a sebeket. Ha már gyógyul és nem nyílt sebek vannak rajta, akkor lehet kenni neogranormonnal, bepanthennel vagy körömvirág kenőccsel is.

Ha viszont nagyobb, mély sebeket is szerzett akkor én mindenképp megmutatnám az orvosnak, hisz lehet össze is kell ölteni.

2012. okt. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem arra voltam kíváncsi hogy szerinted mennyire ésszerű hogy van-e kerítés, vagy nincs.


Többieknek köszönöm a választ.

2012. okt. 6. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!