Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most hozom el nem sokára a a...

Adry16 kérdése:

Most hozom el nem sokára a a 7hetes Dobermannomat, szeretintetek ha most télen bent tartom, akkor tavasztól kint tarthatom majd, ha jobb idő lesz?

Figyelt kérdés
Vagy ha már bent van kiskorában, akkor nehéz lesz kiszoktatni? Esetleg ng nagy korában lehet úgy csinálni, hogy estére ben tvan nappal meg kint?
2012. okt. 7. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha most beengeded, akkor kinti-benti kutyának kellene lennie felnőtt korában is. De mindenképp engedd be, picike, egyedül lenne, félne, fázna. Lehet felnőtt korában nappal kint, éjjel bent. Sztem ez lenne a legjobb megoldás :)
2012. okt. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet úgy csinálni hogy kinti benti nekem mindegyik ilyen :) a pincsi is ^^
2012. okt. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ne hagyd magára ilyen picinek. neki a lételeme a gazda közelsége. Ennélkül boldogtalan kutya.
2012. okt. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A dobermann nem olyan fajta, akit ki lehet csak úgy tenni a kertbe, neki a gazdi közelsége a legfontosabb. No meg a szőrzete sem olyan, hogy télen a kemény mínuszokban ne fázna marhára.

Csináljatok kutya bejárót, és akkor tud jönni-menni.

2012. okt. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Szerintem tavasszal elkezdhetitek kiszoktatni, hogy napközben, amíg dolgoztok, nyugiban el legyen kint. De este, mikor otthon vagytok, feltétlen legyen bent, mert élvezi a gazdi társaságát.
2012. okt. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tavasszal már lehet kint egész nap. Nekem nyáron a lakásban amúgy is meleg van, a kutyák éjjelre nem is jönnek be. Nem akarnak. kint az éjjeli hűvösben fekszenek. Még legszívesebben én is kint aludnék. amúgy nagyon régen a kezdet kezdetén voltak bent a kutyáim, de egy idő után kint maradtak örökre. Kb egy olyan 5 éve nem jön be egyik se. Kint elvannak, foglalkozom velük, szórakoztatják egymást, őrzik a házat.
2012. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hát télen tuti nem rakom ki, főleg mert még picic. És szerintetek ha a kicsi bent van egész nap nem lesz baj vele? Nem fog unatkozni vagy sírni?
2012. okt. 8. 07:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne beszerezni már most egy szobaketrecet, és első naptól fogva abban etetni, majd etetés után kint pisi, kaki, és betenni aludni. nagyon hamar megszokja a kiskutya, hogy az az ő saját helye, és szivesen fog ott tartozkodni. Nagyban hozzájárul a szobatisztaság elérésehez is. nyilván nem hagyjuk benne 2 óránál többet. De a későbbiekben is nagy hasznát fogjátok venni.
2012. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
és éjszaka is aludhat benne nyugodtan.
2012. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sokat kell vele foglalkozni, nevelgetni-tanítani.

Az udvarban is legyen azért kint elég sok időt felügyelettel, hogy a szervezete alkalmazkodjon az időjáráshoz.

Ha megkapta az első 2-3 oltását, már vihetitek napi szinten sétálni, kutyák közé játszani, szocializálni.

Ha bezárjátok a házba arra gondolva, hogy pici és fázik, akkor tavasszal nagyon meg fogtok lepődni a sétákon, hogy kutyákkal szemben agresszív és/vagy félénk!!!

A kutyaovit is melegen ajánlom, télen is :)

2012. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!