Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van jogom reklamálni a vezetőv...

Van jogom reklamálni a vezetővel ha elütött egy kutyát de nem állt meg? Az autót nem én vezettem csak benne ültem!

Figyelt kérdés
Elintézett annyival,hogy pofa be,nem te vezetsz és nem mondod meg hogy mit csinálok...
2012. okt. 7. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Jogod van, csak, ahogy a példa is mutatja, sokat nem érsz vele. Persze, feljelentheted, ha volt még tanúd és vállalod az időtlen időkig a rendőrségre, majd talán a bíróságra járást.
2012. okt. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dolgozni vittek bennünket.A vezetőt nem ismerem!
2012. okt. 7. 19:46
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha egy autó elüt egy kutyát, azért csak és kizárólag a kutya gazdája a hibás, hiszen neki nem lett volna szabad az úttestre engednie az állatot!
2012. okt. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó! Viszont , ha megtörtént, köteles megállni .
2012. okt. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

jogod van csak le se tojják az emberek az állatok életét.


ahogy előttem is írták, fel tudod jelenteni, ha van rá tanúd és nem csak te állítod...ha mákod van a rendőrség foglalkozik is vele valamit...talán még a bíróságig is eljutsz...ahol talán évek múlva ítélet is születik, de nálunk sajnos az ilyesmit jó ha pénzbírsággal elintézik ha mákod van kap 1-2 évet maximum de erre kicsi az esély és irtózatosan jó ügyészed kell, hogy legyen és meglepően állatbarát bíró...ezek után az elkövető kifizeti/leüli és ugyanúgy nem foglalkozik az állatokkal...


ezek után mérlegelj :)


saját példám: macskánkat elütötték, tudtam is, hogy ki volt felírtam a kocsi és a tulajdonos adatait is (mivel ismerem a tettest, így nem volt nehéz dolgom)...bementem a rendőrségre, rendszámmal mindennel közöltem, hogy tanúim is vannak ezek után "jegyzőkönyvbe vették", mondták, hogy majd értesítenek a továbbiakról...ez volt vagy 5-6 éve, azóta semmilyen értesítést nem kaptam :) szerintem azon mód semmisítették meg a jegyzőkönyvet, ahogy kijöttem tőlük...

2012. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Imádom, h az emberek egy sima ninckname-t is elrejtenek..Az uccsó kettő embernek 81-81% az aranya, olyan mintha egy ember saját magával veszekedne :D


Szóval, igen, köteles lenne megállni és segítséget nyújtani. De az okozott kárt és az állatkórházi számlát ráterhelnék a gazdira.

2012. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gépkocsi vezetője akkor köteles megállni,amennyiben ő,a közúti közlekedés során személyi sérüléssel járó baleset részese.(személyi,nem állat!)Más kérdés, hogy jó érzésű ember ilyenkor megáll,és próbálna segíteni,én is ebbe a kategóriába tartozok. DE!Amennyiben az úton bóklászott a kutya,akkor a gazda a felelős. Közúti veszélyeztetés miatt felelősségre vonható,továbbá az okozott dologi,anyagi károk megtérítésére kötelezhető.
2012. okt. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jóérzésű ember másnap sajnálkozik azon, ha az illető autójában valami komolyabb kár keletkezett..
2012. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!