Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vállalkozó (vagy akár egy cég...

Vállalkozó (vagy akár egy cég tulajdonosa pár vagy sok embert foglalkoztatva) vagy inkább egy alkalmazott lennél szívesebben? Jobb a háttérbe vezetővel a nyakadon dolgozni, vagy inkább te lennél a főnök?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg is vállalkozó vagyok és sokkal jobb, mintha alkalmazott lennék.
2012. aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Voltál alkalmazott is, van viszonyítási alapod? Miben jobb szerinted? Csak kíváncsi vagyok, azért is tettem fel a kérdést, hogy kinek milyen
2012. aug. 26. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Voltam.

Nekem azért jobb, mert szeretek pl. éjszaka dolgozni, akkor, amikor kedvem van. Nem feltétlenül van kedvem reggel 6kor kelni és esetleg egy hülye főnök utasításaira pattogni. Legalábbis a tapasztalat az ilyen volt.

Szeretek a magam ura lenni, igaz, ez mindenre vonatkozik, nem csak a melóra.


Ráadásul programozó és grafikus vagyok és ezzel sokkal-sokkal többet kereshetek, mint alkalmazottként.

2012. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, nekem egyelőre az alkalmazotti jut, nem is nagyon mernék még kezdőként és fiatalon másfelé mozogni. Majd egyszer talán! :)

Sok sikert a továbbiakban, köszönöm hogy válaszoltál!

2012. aug. 26. 22:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm :) És igazán szívesen :)
2012. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindkét létnek megvan a maga hátránya és kockázata.


Mielőtt vállalkoznál érdemes elolvasni a "V-mítosz" (Vállalkozás mítosza) vagy a "Mielőtt feladnád az állásodat" c könyvet.


Nekem most a vállalkozói lét tetszik jobban, mert kevesebb munkával, több szabadsággal többet keresek (rengeteg felelősség és stressz mellett persze).

Viszont ha találnék olyan dolgot, amiben nagyon jó vagyok, egy részfeladatra kell koncentrálnom és fantasztikus munkakörülmények lennének, akkor akár alkalmazottként is érezhetném jól magamat.

2012. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!