Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy így megfelelő a kutyámnak,...

Egy így megfelelő a kutyámnak, agy rossz neki? Szerinted?

Figyelt kérdés

van egy 1 éves labradorom! Most volt neki ivartalanítás, dp szűrés és zöldkagyló vásárlás! Sajnos nem maradt pénzem tápra. szóval 1 hónapig én főzök neki!

napi fél kiló farhát vagy 20dkg reszelt répa egy reszelt alma, néha egy kis mézzel megcsorgatva, van amikor kap valami tésztát is, kevés sajtot zöldségeket gyümölcsöket!

Lényeg h napi fél kiló farhát és vagy 30dkg zöldség gyümölcs ráreszelve! Megfelelő neki?


2012. okt. 8. 07:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Tápra nincs pénzed de farhátat tudsz neki mindennap készíteni?
2012. okt. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Ennyi pénzből a táp is kijönne. :)
2012. okt. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát ne haragudj, de ez sokkal többe fog kijönni mint a táp, ráadásul fél kiló nekem nagyon soknak tűnik... Meg mi a fenének reszeled le: ez egy kutya :DD
2012. okt. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
az ivartalanított kutyának kevesebbet kell enni adni, mint az ivarosnak, azt ne felejtsd el. de én is furcsállom, hogy ilyen eljárások, meg hasonló dolgok mellett gyümölcsre, sajtra van pénzed. :O ne royal caninnal tömd akkor, hanem egy hónapig kapjon pedigree-t vagy mittudomén. nem rossz tápok azok sem, a mi kutyáink is ilyeneken éltek le 10-15 évet, mindenfajta betegség nélkül, és nem is olyan drágák.
2012. okt. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát a pedigree konkrétan rossz és ahhoz képest drága is.
2012. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Farhát? Zöldség? Gyümölcs? Sajtok? Ezek drágábbak lennének naponta mint egy nagy zsák száraz táp.

Szerintem vegyél neki száraz tápot, és mellé, ha jut házi maradék és egyéb ételek akkor azt add neki.


Gondold ezt át újra szerintem, és készíts egy árlistát, add össze az összegeket, szorozz, ossz, vonj ki, mert nem biztos hogy olcsóbban kijössz a farháttal és társaival?

...Vagy van kertetek és haszonállataitok?

2012. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám az orvos javaslatára eszik főtt kaját, szóval nem lesz baja ...sőt.....

(és olcsóbban jön ki mint a jó minőségű tápok)

2012. okt. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Viszont egy hónapig folyamatosan farhát (ami főleg csont és nem hús) szép kis székrekedést okozhat.
2012. okt. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki-mennyire nézi meg az árakat, de az én kutyám Brit Care mellett napi 380 Ft-ban volt az etetése, most szarvas nyesedéket, kacsa farhátat, zöldséget/gyümölcsöt, egyéb kiegészítőket kap és olcsóbbra jövök ki (nekem nem ez a célom).

Nálunk még drága is a kacsa farhát (200Ft/kg), máshol 100-150Ft/kg.

Kérdező! Adj neki nyugodtan farhátat, és igen, reszeld rá neki a zöldséget/gyümölcsöt, mert így tudja megemészteni, hasznosítani, egyben sajnos nem képes rá (vki írta értetlenkedve, ezt csak azért írom le). 2x etesd egy nap, aztán majd meglátod, ha hízik, visszaveszed az adagot. Adhatsz neki pluszban heti 1-2 főtt tojást (héját törd össze porrá, kiváló kalcium forrás), adhatsz neki kefirt, egyéb tejtermékeket. Esetleg a méz mellé almaecet.

2012. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
táp 650ft/kg farhát 250ft/kg répa 100ft/kg sajt 10dkg 100ft :D
2012. okt. 8. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!