Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak rossz beidegződése...

A kutyámnak rossz beidegződése van. Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Ha reggel kiengedem szaladgálni, akkor rögtön egy virágnál áll meg és letépi. Mamámnak nagyon nem tetszik. Mit tegyek?
2011. ápr. 30. 18:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
5%

Fajtiszta kutya?

Mert a keverék korcs kutyáknak van egy jó pár beidegződésük

amit ösztönösen csinálnak és le sem lehet nagyon szoktatni róluk őket.

2011. ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 xnorkax ***** válasza:
84%

Első: hatalmas hülyeséget írtál... -.-" egy: minden kutya fajtiszta, kettő egy keverék semmiben sem különbözik a fajtatisztától, kutya - kutya. :D

Ez a dolog jó kérdés, mitől lehet, de leszoktatni könnyű. Ha a virágok közelébe megy és hozzájuk érne erélyesen szólj rá, használd a tiltószavadat. Ha így sem megy, akkor tedd olyan helyekre a virágokat, ahol nem éri el.

2011. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Faj = kutya.... tehát igaza van az előzőnek, minden kutya fajtiszta :)
2011. ápr. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Hogy adod tudtára, hogy ez nem jó?

Ha nem jelzed neki, miből gondolod, hogy tudja, hogy rosszat tesz?

2011. ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
erélyesen rászólok. Mivel az udvaron vannak a virágok így nem tudom eltenni. A tiltószavak nem használnak. valami jó ötlet?
2011. ápr. 30. 20:12
 6/21 anonim ***** válasza:

Nincs valami játék amit szeret? Kötél, sipolós labda, rongy, plüss, akármi?

Próbáld ki azt, hogy ilyenkor rögtön dobsz neki egy olyan játékot, amit máskor nem kaphat meg, csak ilyenkor.

2011. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
gondoltál már rá, hogy reggel nem kiengeded szaladgálni hanem kivezeted sétálni, megismerteted vele a környéket, lehetőséget adva egy olyan természetes tevékenységre mint a felfedezés,vándorlás és mint sok más megbízható embetárs felelősséget vállalsz a kutyádért biztosítva neki alapvető szükségleteit...?
2011. ápr. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
próbáltam mindent.
2011. ápr. 30. 21:09
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem :


vidd ki pórázon , vigyél magaddal jutalom falatokat. mikor megálltok a virág előtt, leülteted és mikor elkezdené letépni akkor "elrántod" onnan és közben mondod a "tiltószót" NEM!MICSINÁLSZ? stb, és akkor mikor leül ésnemcsinál "rosszat" akkor odaadod neki a jutalomfalatot:) ezt párszor eljátszod sztem nemkell pár nap és megtanulja, mivel a kutya összetudja kötni hogy mit csinált akkor mikor megjutalmazták,tehát hogy kell helyesen viselkedni...:)

2011. ápr. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
"elrántás" alatt természetesen azt értem hogy finomat elhúzod a pórázzal , tehát nem ráncigálni hogy fájjon neki :D csak félreértések elkerülése végett :P
2011. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!