Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy így megfelelő a kutyámnak,...

Egy így megfelelő a kutyámnak, agy rossz neki? Szerinted?

Figyelt kérdés

van egy 1 éves labradorom! Most volt neki ivartalanítás, dp szűrés és zöldkagyló vásárlás! Sajnos nem maradt pénzem tápra. szóval 1 hónapig én főzök neki!

napi fél kiló farhát vagy 20dkg reszelt répa egy reszelt alma, néha egy kis mézzel megcsorgatva, van amikor kap valami tésztát is, kevés sajtot zöldségeket gyümölcsöket!

Lényeg h napi fél kiló farhát és vagy 30dkg zöldség gyümölcs ráreszelve! Megfelelő neki?


2012. okt. 8. 07:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Igen de Tápból 400gram se kell neki jó tápból Ha meg csak hús és zöldséget kap abból meg 1kiló biztos szerintem lehet kicsit több is kell neki.. Így kell nézni az árakat.
2012. okt. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Viszont ez hosszú távon elhízást, meg k*rva nagy (már bocsánat a megfogalmazásért) székrekedést fog okozni, utána meg fosni fog.

Meg egy hónap alatt garantált, hogy meg is unja. Inkább vegyél neki Purinát!

2012. okt. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
48%

Én Brit Premium tápot 500 Ft/kg alatt veszek a kutyámnak, szintén labrador, kb 250 g-ot kap belőle egy nap. Szóval az egy napi etetési költség 125 Ft.

Ha nem értesz hozzá, akkor ezzel amit leírtál simán túl vagy alul etetheted a kutyádat. Pláne h egy frissen ivartalanított kutyánál az első fél évben nagyon kell figyelni a súlyára ill. az adagolásra mert ekkor áll át a szervezett a megváltozott hormonszintre, lelassult anyagcserére. Ebben az időszakban szokták a gazdák elhízlalni a kutyájukat és utána fennen hangoztatják, h "az ivartalanítás miatt hízott el" pedig csak azért mert nem figyeltek oda se a kajára, se a mozgatásra.

Én nem ajánlom neked pont ebben az időszakban az általad leírt etetést, inkább vegyél egy olcsóbb (Brit, Josera pl.) tápot és etess azzal, az elején kicsit kevesebbel mint az előírt, majd nagyon-nagyon fokozatosan növelve az adagot rátérhetsz a normális adagra. Egy labrador inkább legyen vékonyabb kicsit mint vastagabb.


Az én kutyám ivartalanított és így néz ki:

[link]

2012. okt. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%
Miért lenne ebből székrekedés? Egy ismerősöm kutyái csak nyers farhátat kapnak (rengeteg hús van rajta) és példaértékű a kutyák széklete. Állagra és mennyiségre is.
2012. okt. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Alexandrával értek egyet!!!

Én most etetek 3. hónapja forralt husival, szétfőtt rizzsel, nyers-reszelt zöldséggel-gyümölccsel, natúr joghurttal, kefirrel, tejföllel. Mindenféle olajok, gyógynövények nem férnek bele a keretbe. Azért váltottam a tápról, mert egyszerre nem volt pénz jobb tápra.

Tehát egy 30 kg-s roti-nj keverékem van, egész nyáron naponta MINIMUM 1 órát úszott, ezen felül 2-3 órát sétáltunk, labdáztunk, bringáztunk, frisbeeztünk, rengeteget mozgott. Augusztusban-szeptemberben és most van ez az etetési mód.

Havi szinten 6 EZER FT-BÓL meg volt a kajája!!!

Csirke és kacsa láb, farhát, zúza, máj, sertés/marha gége, birka belsőség, rizs, alma, répa, uborka, tejföl, joghurt, kefir...ennyi...

Így nincs hasmenése, nincs székrekedése, normális állagú a széklete, a mennyiség is sokkal kevesebb, mint BÁRMILYEN TÁPPAL etetve. Szőre csillogó, kedve szuper, életerős-egészséges kutya.


Viszont ivtalan kutyának a fél kg farhát rengeteg szerintem 30 dkg gyümölccsel...

Argos az elmúlt 2 hétben, hogy nem úszott, jócskán szedett fel magára kondit, most fogyasztom vissza :) Nehéz eltalálnom, hogy mennyivel csökkentsem az adagját.

Az úszás helyett a mozgás ugyanúgy meg van, tehát napi 2,5-3 óra gyors séta, futás, játék meg van...

Szerintem próbáld ki, hogy pl. 40 dkg hús, 15-20 dkg zöldség-gyümölcs...add neki egy hétig és meglátod az alakján, hogy mennyivel kell növelni-csökkenteni

2012. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

14-es Válaszolóval is egyet értek!!!

Valóban jobb ötlet, hogy majd később térj át esetleg a főtt kajára, ha be állt a napi mennyiség ivtalanítás után

2012. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%

Szörnyű olvasni, hogy hányan vannak a tápok mellett, a normális, jól összeállított házikoszt ellenében...

(Mondom ezt úgy, hogy táppal etetek.)

2012. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az a baj az összeálított házi etetéssel hogy érteni kell hozzá. Sok minden benne van a tápokban ami egy kis farhátban meg almában meg répában nincs. Az arányokról ne is beszéljünk.. Én táppal etetek.. Most fogok rátérni royalról a Brit Care-re. Eddig is adtam ezután is fogok zöldséget gyümölcsöt a kutyának.. Az almát egyenesen imádja :D Jutalom falatnak meg főtt húst/szívet/Zuzát használok.
2012. okt. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 2000ft/10kg-os tápot eszik és semmi baja nincs.Amikor hozzám került 8 éve én is vettem neki csúcsminőségű meg drága tápot de azt meg se ette.most már 5 éve úgyan azt a tápot kapja néha egy kis kutya tésztával meg csontal semmi baja sincs.Nem vagyok egy nagy kutya szakértő de azt eltudom dönteni mi jó a kutyámnak és mi nem.Szerintem ha a kérdező nem tudja eldönteni mit adjon a kutyájának akkor elég nagy baj van ott.Mert a kutya az szerintem családtag.Nála jobb barát nincs is a földön.
2012. okt. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!