Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég lenne neki ennyi séta?

Elég lenne neki ennyi séta?

Figyelt kérdés
Már régóta gondolkozom egy menhelyi kutyuson. Amikor itthon vagyok, napi minimum 3-4 sétát tudnék neki biztosítani. Csak az a gond, hogy elváltak a szüleim. Apukámmal lakom, aki 12 órás műszakokban dolgozik. Tehát a kérdés: amikor néha anyukámhoz megyek (nem gyakran, 2 hét alatt egy hétvégére), akkor kibírná azt a 12 órát? Közepestestűn gondolkozom. A válaszokat előre is köszi.

2012. okt. 8. 18:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és mindketten panelban laknak.
2012. okt. 8. 18:09
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádhoz ha átviheted, akkor semmi gond, de ha panelban laksz, akkor vidd kutyasuliba, de ha nem tudod átvinni anyukádhoz, akkor is jó a megoldás
2012. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jaj, elfelejtettem írni, hogy anyukámhoz nem vihetem, mert allergiás. De akkor néha egy közepestestű kibír 12 órát?
2012. okt. 8. 18:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Kibír, csak szoktatni kell hozzá. Tehát úgy nem lehet, hogy rögtön ott hagyod, mert akkor várnak apukádra meglepi csomagok. Kölyköt meg így akkor semmiképp se fogadj örökbe, mert vele ez a macera szerintem egy bő másfél évet igénybe venne. Én kutyusom alapszinten nyaranként 10-12-14 (mikor hogy sikerül) órát "bír" ki, de még utána is mikor én felkelek, ő alszik, majd egy jó félóra múlva feltűnik neki, hogy én már ki jöttem, és akkor jön utánam reggelizni. Természetesen ha jelez vagy jelezne felkelnék és rögtön levinném. De mivel nem kell neki sem vécéznie így alszik. Én sem kelek fel éjszaka pisilni, végső soron ilyen elv alapján neki is ki kell bírnia.
2012. okt. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, alapból is felnőtt kutyára gondoltam. És nem is hagynám egyből ilyen sok időre magára.
2012. okt. 8. 18:28
 6/9 A kérdező kommentje:
És hogyan tudnám erre szépen rászoktatni? Neked milyen kutyád van? :)
2012. okt. 8. 18:30
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Kibírni kibírja, de nem túl egészséges hosszú távon...
2012. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fannybaba8 ***** válasza:
Szia.Én nem tartanék panelban kutyát bármennyire is szeretném őket.Nem túl jó nekik.Persze Yorki,Pincsi,Westie az más hisz ők oda valóak.De egy középméretű kutya nem a legjobb lakásban.12 órát nehezen de talán kibirna kan kutyát ne mert megjelöli területét.! Menhelyi kutyákat nem nagyon adnak úgy örökbe hogy panelba ezt onnan tudom hogy a nagybáttyámnak van egy menhelye és minden örökbeadáson ott vagyok.Ha már tudod ki a kiszemelt.Vidd el sétálni és utána vidd haza magadhoz több órára hogy megzokja a helyet és maradj vele bent sok időt.
2012. okt. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Fannybaba:


Már bocsánat, de ez hülyeség, hogy csak a kis társasági kutyákat lehet panelban tartani. Ha a gazdi meg tudja oldani a napi 3-szori sétáltatást összesen legalább 3 óra mozgatást egy aktív fajtának és a hozzá tartozó szellemi fárasztást, akkor otthon a kutya csak alszik!!!

12 órát kibírnak, de napi szinten nem túl egészséges.

Az meg, hogy a kan kutyák megjelölnek mindent a lakásban...létezik SZOBATISZTASÁG!!! Persze, sok kistestű westi, yorki, bichon és társaik tényleg megjelölnek mindent, de ez NEVELÉSI HIBA, nem azért van, mert a kutya kan...

Rengeteg menhely a nagytestű kutyákat is adja kizárólag bentre, vagy legalább benti-kinti kutyának!!! Nem a méret a lényeg!!!

2012. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!