Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos szuka berni pásztorn...

4 hónapos szuka berni pásztornak, a 11 kg nagyon kevés szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem eszik annyit ami tápra rá van írva, nem nagyon szereti. Az orvos szerint jó, hogy ilyen lassan nő és nem sovány.
2012. okt. 9. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan 15-20 kg között kellene lennie, de valóban inkább lassabban nőjön, mint gyorsan.
2012. okt. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Adj neki vitaminokat, csonterösitöket, a többivel nem lesz gond. Talan epp szerencse ha lassabban nö, nem viseli meg ugy a szervezetet. Raadasul szuka, ugyhogy a kisebb testsulyt ez ia magyarazhatja. De mindenkepp jol tetted, hogy latta orvos is.
2012. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egy kicsit talán kisebb/soványabbnak tűnik, mint egy 4 hónapos berni :)

De nem baj, tényleg inkább lassabban, visszafogottabban nőjön.

Milyen tápot kap? Mit csinálsz olyankor, ha meghagy belőle?

2012. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Előző!

Vitamint és csonterősítőt tilos neki adni, ha pl. prémium tápot eszik, abban minden van, amire szüksége van!

2012. okt. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A 11 elég kevés azért. Milyen táppal eteted? Csonterősítőket meg vitaminokat tényleg hagyd.. Én egy dolgot adtam az enyémeknek Gf600 pluszba. De egyéb más zöldkagyló kivonat is jó :) A lassú növésnek is van egy határa. Nekem ambullom van 13kiló 3hónapos. Jó mondjuk ő olyan 60 körül lesz nagy korában.. Szal ez nem igazán mérvadó. Kb hetente egy kiló körül kéne még nőnie ilyen korban.
2012. okt. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem irta, hogy milyen tapot etet vele, es igenis fontosak ebben a korban a vitaminok es csonterösitök, egy nagytestü, gyorsan növö kutyanak mindenkepp!

csak egy hely, ahol erre külön felhivjak a figyelmet:

[link]


Üdv, egy ex-berni tulajdonos, es egy jelenlegi ambull taulajdonos, es allateledelekereskedö

2012. okt. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem írta, de te sem írtad, hogy mikor ajánlod.

Ezért javítottam/egészítettem ki.

Prémium táp mellett kifejezetten káros a plusz vitamin és kalcium bevitel. A zöldkagylóval persze minden oké, azt ajánlom én is. Ha pedig rosszabb minőségű tápot eszik a kutyája, akkor se kezdjen el találomra kiegészítőket adni, egyeztessen az állatorvosával, hogy miből/mennyire van szükség.

Ha állateledeles vagy, bizonyára te is tudod milyen súlyos következményei lehetnek felnőtt korban.

2012. okt. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most fogunk áttérni másik tápra eddig Brit Premium Puppyt evett(mellette mostanság heti 1*lapocka csont és napi egy virsli tanuláshoz), de mivel most lett 4 hónapos már ezt kinőtte és nem is szereti. Az új tápban lesz kagylókivonat, de csak 0,1%-ban. Akkor ízület védőt javasoltok? Elég drága a gf 600, valami hasonló nincs ami olcsóbb lenne? Esetleg olyan amiben Glükozamin-szulfát 300 mg , Kondroitin-szulfát 250 mg van az is jó? Vagy mindenképp zöldkagyló kéne?
2012. okt. 9. 15:14
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezt ajánlom, ezt még a netboardon a diszpláziás kutyusoknak is adják, annyira szuper és az ára is teljesen elfogadható:

[link]


Nektek ráadásul nagyon kevés kéne belőle.

2012. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ez tényleg jó árban, meg is fogom rendelni. :) És szerinted ezt hogyan kéne adagolnom napi 1 vagy egyenlőre inkább csak fél?
2012. okt. 9. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!