Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mindíg felizgul...

Pussybaby kérdése:

A kutyám mindíg felizgul amikor meglát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
olyan problémám lenne, hogy a kutyám mindíg felizgul amikor meglát, odafut és elkezdni a lábamat...értitek..szóval nem tudom, hogy mit csináljak..elvigyem pszihológushoz vagy mit csináljak????

2012. okt. 9. 15:35
 1/5 chrishu ***** válasza:
61%
Falkavezérségi probléma. Mutasd meg nki, hogy ki a főnök
2012. okt. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Nem izgul fel, a dominanciáját mutatja feléd, a meghágás kutyanyelven dominanciát közvetít.
2012. okt. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hovarju ***** válasza:

Neveld meg !

A lehető legnagyobb tiszteletlenség, amit irányodban tehet.

Ne engedd.

Ha rád mászik egyetlen szó nélkül lökd le, és hagyd ott.

Csak akkor foglalkozz vele, ha megnyugodott.

Nem ártana szabályokat állítani neki.

Ha nem boldogulsz vele, javaslom vidd kutyaiskolába, ott mindketten sokat tanulhattok.


Egyébként mennyi idős? milyen fajta kutya?

2012. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

El kell, hogy keserítselek, a kutyád nem azért csinálja, mert bejössz neki, hanem mert semmibe vesz. A kutyák így fejezik ki egymás között alá-fölé rendeltséget.

Egy kutyának, aki tiszteli a gazdáját, eszébe nem jut, hogy ezt csinálja. De nem csak hogy vele, hanem a jelenlétében egyáltalán nem kezd hágómozdulatot végezni.

Az én kutyám (szuka!) egyszer, olyan fél éves korában elkapta a plüssmacimat egy körre. Azonnal ráparancsoltam, hogy ezt nem csinálhatja, és elvettem a plüsst. Azóta sem jutott eszébe, hogy próbálkozzon.


Szóval pszichológus helyett kezdd el nevelni;)

2012. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a kutyám bernipásztor-németjuhász keverék 3 éves hatalmas kutya..azért is félek tőle néha..köszönöm a kommenteket elviszem kutyaiskolába és kesztűs kézzel fogok vele bánni!
2012. okt. 10. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!