Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy lehet a baj a kutyám...

Nagy lehet a baj a kutyám jobb hátsó lábával, ha nem áll rá?

Figyelt kérdés
Tegnap délután történt, hogy leugrott kb. 50 cm magasról és azóta nem áll rá a jobb hátsó lábára, három lábon közlekedik. Sajnos épp azt a pillanatot nem láttam amikor leugrott, így nem tudom, hogyan érkezett a földre, de azóta nem használja, nem terheli. Ugyanolyan vidámnak tűnik, de aggódom, hogy miért nem használja a lábát. Nem tudom mi lehet vele, végig tapogattam, nem rántotta el, tűrte. Ha eltört volna, annak mi lenne a jele? Vigyem orvoshoz, vagy rendbe jön magától? Ha csak megrándult, akkor már nem kellett volna ráállnia? Több napig is fájhat neki? Fajtája német spicc és 13 éves.

2012. okt. 8. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán szalagszakadás is lehet. Ne filózz, orvoshoz. Olyanhoz, aki röntgenez is.
2012. okt. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem illene megmutatni egy orvosnak.
2012. okt. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 atlantisz172 válasza:
100%
csak megrándult de azért vitt orvoshoz
2012. okt. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
nem valószínű, h eltört, mert akkor nagyon fájt volna neki, amikor megtapogattad, nyüszített volna és önkéntelenül is el-elrántotta volna. valószínűleg rándulás v szalagszakadás, de ezekkel ugyanúgy orvoshoz kell vinned, mint egy töréssel. az enyémnél sima rándulás volt kölyökkorában egy rossz mozdulattól, az orvos ugrasztotta vissza a helyére. magától nem jön helyre, addig sántít, amíg oroshoz nem kerül.
2012. okt. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Ránduláson ugyen mit ugrasztott vissza a doki? Akkor nem ugrik ki semmi sehonnan, "csak" eltávolodnak a szalagok és a csontok, vérömlenyes lesz, feldagad, fáj. Nem inkább ficamra gondoltál, kedves előző?
2012. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, indulunk az orvoshoz.
2012. okt. 8. 16:58
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a dokinak nem volt röntgenje. Tapintással nem tudta megállapítani, hogy a térdszalagja elszakadt-e, pénteken kell vissza menni, addig gyógyszert kell szednie. Idegesít ez az időhúzás, nem rosszabbodik addig az állapota? Ha addig nem javul valószínűleg műteni kell, azt mondta. A műtét rendesen helyre hozza az elszakadt szalagot?
2012. okt. 10. 10:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Az orvos bizony tapintással is meg tudja állapítani, elszakadt-e a szalag, vagy csak megnyúlt. Az úgynevezett fiók jelenség pontosan megmutatja mozgatás közben.

Addig a pár napig már nem lesz komolyabb elváltozása a kutyádnak. Mindenesetre asztalra ne ugráljon.

2012. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is pótolták a szalagot. De műtét előtt bizony megröntgenezte a doki. A helyedben csináltatnék valahol röntgent, mielőtt felvágják a lábát.
2012. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Le se fektette az asztalra, a lábán állt a kutya amikor vizsgálta.
2012. okt. 10. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!