Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás esetén mit...

Kutyatámadás esetén mit tegyek, ha épp sétáltatom a kutyám?

Figyelt kérdés

Akkor tudom, hogy mit kell tennem, ha egyedül vagyok, mert sajnos volt rá alkalmam egy párszor, hogy tapasztalatot szerezzek,de most van egy kölyökkutyám, akivel sokat sétálok, és a napokban, az egyik portáról kiszaladt egy nagy németjuhász, és egyenesen az én Mayámra akarta vetni magát. Kb egy másodperc alatt végig láttam a helyzetet, és úgy éreztem a legbiztosabbnak, hogy Mayát azonnal felkaptam az ölembe, és úgy léptem a nj felé, egy hangos takarodj kiáltással. Ez bevált, mert megtántorodott, és addigra a gazdája is kiért, és elvitte onnan, de sajnos az utcánkban nagyon nagy kutyákat tartanak (cane corso, boxerek,amsaffok...tudom nem mindegyik nagyon nagy testű, de nincsenek nevelve)és van egy ház, ahol két kaukázusi van, de őket a gazdája vadította, és mondta is, hogy az ő kutyája felé, ha valaki odadobbant, akkor a kutyája nem meghátrál, hanem éppen az váltja ki belőle a támadási ingert.(volt szerencsém hozzájuk is, és hatalmas szerencsém volt, mert akkor pont nem dobbantottam, hanem épp telefonáltam, és azzal dobtam fejbe a kutyát...) na és ennek a kedves gazdinak a 90 éves nagyanyja előszeretettel felejti el becsukni a nagykaput, miután befejezte a napi visitet, és olyankor a kutyák kint vannak az utcán, mindenkit rettegésben tarva.

A kérdés, hogya én pl pont hazafelé tartok a kiskutyámmal, és nem tudom, vagy látom, hogy a kutyáknak újfent nyitva a kapu, és megtámadnak, akkor mégis mi a fenét tudok csinálni, hogy se nekem, de legfőképpen a kiskutyámnak se essen baja? A gazdájukkal évek óta jóban vagyunk, ezért nem akarunk a hatóságokhoz fordulni, meg már meg is kértük, hogy inkább kisérje ki a nagymamát, de hát mégse mindig van ez így.



2012. okt. 9. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát ne kapd fel, mert saját magadat sordod vele bajba. Állj elé, tárd szét a karjaidat, h minél nagyobbnak tűnj.


Ha biztosra akarsz menni, akkor legyen nálad gázspray, vagy gázriasztó fegyver (ahhoz, h magadnál lehessen REJTVE közterületen, egy engedély kell a rendőrségtől, jelenleg asszem 3000 Ft-ba kerül).


Illetve ilyenkor a póráz is jó védekező eszköz lehet, a karabínerrel kurta nagyot lehet ütni.

2012. okt. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 L.Thomas válasza:
57%
Vegyél elektromos sokkolót :D és adjál neki
2012. okt. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Little Red válaszát annyival kiegészíteném, hogy a kis kutyádat húzd magad mögé, tehát állj a két kutya közé!

Mély-morgó hangon szólj rá a másik kutyára, hogy "nem szabad, takarodj a helyedre", közben húzd ki magad, tényleg tűnj minél nagyobbnak. A szemébe azért ne nézz :)

Maradj feszes-fenyegető testtartásban addig, amíg a kutya le nem fordul rólatok.


Úgy tudom, hogy vannak legális, engedélyhez nem kötött kutyariasztó eszközök, amik az ultrahang elve alapján működnek. Nagyobb állatáruházakban vagy a neten lehet őket kapni. Azt hiszem, hogy a paprika és bors spray is legálisan tartható engedély nélkül.


Jó kapcsolat ide vagy oda, én szólnék a jegyzőnek, rendőrségnek, akárkinek, mert ebből komoly baj is lehet...írtad, hogy kutya nélkül is támadnak járókelőkre...gondolj a gyerekekre is!

2012. okt. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

paprika sprayt ajánlom én is. Különösebb kárt nem tesz a kutyában de "hatástalanítja" . Hátrány,ahogy rád vagy a saját kutyádra is kerülhet véletlenül ,de nem valószínű,ha nem olyan béna vagy mint én:D

ja és Szilvinek igaza van mindneképp hivatalos úton tenni kell valamit,hogy a kaukázusi ne jöhessen ki. Én szívem szerint el is vetetném az ilyen kutyákat a gazdájától ,egyértelmű,hogy nem tud vele bánni,csibészelteti,a kutyák szöknek és életveszélyesek! Azért egy elszánt kauval szemben egy felnőtt férfinek is kétesek az esélyei riazstó eszköz nélkül,nemhogy nőknek,gyerekeknek,kiskutyáknak!

2012. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!