Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez micsoda a kutyám tappancsán...

Ez micsoda a kutyám tappancsán? (KÉP)

Figyelt kérdés

Valamelyik nap mikor esett az eső akkor vettük észre hogy sétánál ugrál a fűbe furcsán. Azt hittük belesüpped a sárba azért csinálja. Aztán másnap is csinálta,de betonon amúgy meg itthon nem,csak a fűben,és akkor párom tegnap mondta hogy nézzem meg a tappancsát és elég furcsa.

Szerintetek mi ez? Aloe vera géllel kenegetem neki,mára szebb lett tegnap sokkal pirosabb volt.



2012. okt. 10. 14:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2012. okt. 10. 14:21
 2/16 anonim ***** válasza:
olyan mintha megégett volna.Nem tudom mi lehet, de nem tűnik nagyon súlyosnak, ha már gyógyulgat neki akkor folytasd a kezelést.Esetleg még Betadine-l kenném be a helyedben neki, nehogy elfertőződjön.Nem baj az se ha lenyalja mert nem mérgező.
2012. okt. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem tűnik súlyosnak? akkor én reagálom túl?

De ha már napok óta ilyen..

megégni biztos nem,ilyen lehetőség kizárva,de nem tudom elképzelni mi okozza neki. Nem fájhat neki mert hagyja hogy piszkáljam,de szerintem nagyon csúnya..

És itthon is szaladgál,utcán is,csak fűbe emelgeti a lábát..

Betadine is van,de ne vigyem el orvoshoz? Nem állok fényesen most anyagilag,fogaimra rámegy minden pénzem,de ha kell elviszem mindenképp.

2012. okt. 10. 14:26
 4/16 Maxitabi ***** válasza:
Levált a bőr sztem a talpán-vmi felsérthette. A dokinál megnézték, mikor nekünk volt ilyen, és emberi hámképző kenőccsel kellett kenegetni és valóban pár nap alatt begyógyult.Azért nem árt, ha orvos ránéz, talán ennyiért még pénzt sem kér el(tőlünk nem kértek, pedig levágta a fityegő bőrdarabot)
2012. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem muszáj rögtön dokihoz rohanni vele.Igaz mindenhol változó, de nálunk már egy vizsgálat is 3 ezer...-_- Nem gennyes, és nem is gyulladt a lába, ha az lenne akkor persze azt mondanám, hogy állatorvos.De szerintem kenegesd csak neki, és ha nem lesz jobb akkor persze lehet el kellesz majd vinni.
2012. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Hovarju ***** válasza:

Szerintem nem túl szép. Lehet, hogy belelépett valamibe a fűben, ami lemarta a tappancsát.

Én mindenképp megmutatnám a dokinak.

A kutyáknak ajánlott kék lukács kenőcs hámosít, esetleg kipróbálhatod azt is.

2012. okt. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A kék lukács nem mindig jó, nekünk általában begyulladtak tőle a vele kezelt sebek, és nem gyógyultak szépen. Neogranormonnal kenegesd, s meglátod gyorsan rendbe jön :)
2012. okt. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

hú hát most aloe vera van csak itthon,de ettől is látványosan gyógyul,pedig tegnap óta kenegetem:) Rá van írva amúgy hogy jó hámsérülésekre,égési sérülésekre,övsömörre,pattanásokra,napégésre,szúnyogcsípésre,herpeszre.

Ugye elég jó ízű is,ezért rászólok hogy ne nyalja le,bár nem mindig tudom rajtakapni.:) Bár én a számra vettem mert oldalt kisebesedik a szám éjszaka,én is lenyalom néha nincs bajom tőle.

Orvoshoz egyenlőre nem viszem,mert lehet tényleg ő is csak ezt javasolná első körbe,viszont ha péntekig legkésőbb hétfőig nem javul neki akkor elviszem.

2012. okt. 10. 18:26
 9/16 A kérdező kommentje:

hát már ma elviszem dokihoz eldöntöttem..

párom sétáltatta reggel,most hívott fel hogy már rosszabb a helyzet,folyamatosan fáj neki és emelgeti de persze csak a fűben.

Tegnap vagy 5x bekentem neki de ezek szerint hatástalan a kezelés,és nagyon fáj neki ha kenem folyton elhúzná szegény.

Kíváncsi vagyok doki mit javasol.

2012. okt. 11. 12:44
 10/16 anonim ***** válasza:
Érdekes...Majd írd meg mit mondott a doki. :)
2012. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!