Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dán dog négy kisgyerek mellé...

Dán dog négy kisgyerek mellé jó? Párban hoznátok el őket? Milyen neműeket?

Figyelt kérdés

Építkezünk egy nem túl lakott területen még, város szélén. Nagy területű kertünk van, amit körbekerítettünk, illetve van olyan hátsó része, ahol sövény van, ott csak egy drótkerítést húzunk kívülről. Szeretnénk kutyát, hogy kicsit biztonságosabb legyen. Dán dogban gondolkodunk, mert nagy méretű, de úgy olvastam elég barátságos természet.


4 gyerekünk van 2-8 évesek. Melléjük ideális ez a kutya?


2 kutyát szeretnénk, milyen neműeket választanátok. Két lányt, vagy vegyes párost?



2012. okt. 10. 14:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő kisgyerek mellé, de csak ha van tapasztalatotok kutya téren. Már kölyökként arra kell nevelni, hogy ne ugráljon... Ha kettőt akartok és nem akartok kicsiket, akkor két lányt hoznék el.
2012. okt. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kicsiként szeretnénk őket elhozni, hogy a gyerekkel összenőjenek. Elég nagy kutyák, szeretnénk ha még kicsiként megszoknák a gyerekek jelenlétét.
2012. okt. 10. 14:51
 3/15 A kérdező kommentje:
Van kutyás tapasztalatunk, 1 éve halt meg a német juhászunk. Ők is párban voltak, de a másik már 3 éve elhunyt. Velük nem volt gond, szerették a gyerekeket. Amúgy a srácok is szeretik a kutyákat, de arra odafigyeltünk régen is, hogy ne menjen a kutyusok rovására.
2012. okt. 10. 14:52
 4/15 anonim ***** válasza:

szerintem rendben van a fajtaválasztás, meg aztán még annál is több múlik azon,h milyen nevelést, mennyi figyelmet kapnak.


ami a párokat illeti, szuka párosnál nincs tapasztalatom, de sokan azt mondják, h még több a konfliktus,a verekedés, mint a kanoknál. kanoknál nekem is van, jól kijönnek, főként, ha aivírtalanítottak. vegyes páros is lehet, de akkor azt tanácsolnám, h a szukát mindenképp ivartalaníttassátok

2012. okt. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Jázi&Csenge ***** válasza:
64%

Azért, hogy biztonságosabb legyen:))) O.o

nem, a német dog nem fog titeket megvédeni:) pocsék egy házörző:) csak max a betörő nyakába ugrik:D de van, akit már a mérete, impozáns külseje is eltántorít a rossz viselkedéstől, pláne, ha két kutya van egy háznál. gyerekek mellé ideális, kitűnő családi kutya. Nem egy apróságról hallottam már, aki egy dogba kapaszkodva tanult meg járni. Ez a kutya igazi szelíd óriás:) Imád gyerekek között lenni. Mozgatni nagyon nem kell, persze lehet vele sportolni, de nem a leghiperaktívabb kutya a világon. Csak arra kell vigyázni, hogy evés után 1-1,5 üórával ne futkosson, mert gyomorcsavarodása lehet, ami halálos kimenetelű. Amúgy sem egy hosszú életű kutya, szívbetegségei is lehetnek, átlagos élettartama 8 év, de persze lehet jóval több is, csak oda kell figyelni arra, amire egy ekkora ebnél oda kell. Belinkelek néhány hasznos oldalt:

wikipédia: [link]

kutya-tár: [link]

magyar tenyésztők: [link]

fajtamentés: [link]

magyra és külföldi kennelek, hasznos információk: [link]


Böngészd át alaposan őket! Alaposan válogasd meg a kennelt, ahonnan a kicsiket szerzed!

Szerintem szukát és kant válasszatok, nekem ez a párosítás a szimpatikus, így kerülhetők el legnagyobb mértékben az összezördülések. De mindkettőt ivartalanítsátok!

[link] !!!!

Minőségi száraztáppal etessétek majd őket,ilyenekkel,pl.: Acana, Taste of the Wild, Birit, N&D, Orijen. Mindenképpen prémium, szuperprémium kategóriással, vagy ha nem tehetitek ezt meg, akkor is egy jó középkategóriással, ne ilyen tescós, lidl-s, Pedigree, chappi meg ehhez hasonló sz*rokkal. Fontos, h a tápban ne legyen színezék, tartósítószer, ízfokozó, gabona, és felesleges állati származék (csont, bőr).

itt van néhány netes oldal, ahonnan renelhettek jó tápokat:

[link]


[link]


[link]


Ha még kell segítség a kutyatartáshoz, szólj és írok privibe!

2012. okt. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyszerre két kölyök kutyát semmiképp se! Épp elég lesz egyet megnevelnetek, majd ha azzal már minden rendben 2-3 éves korára, akkor jöhet mellé egy kicsi. Nulla kutyás tapasztalattal magadnak és a kutyáknak se teszel jót, ha egyszerre kettőt veszel. A nemük tökmindegy, ivartalaníttani kell és akkor nincs semmi jelentősége a nemnek.
2012. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

utolsó:

van tapasztalatuk, korábban német juhászuk volt

2012. okt. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Fannybaba8 ***** válasza:
46%
Dán dog? :) Bátor válalkozás.Nekem is volt jobban mondva Német Dogom.Mindenképpen kell a tapasztalat! 2 éves kisgyerek mellé nem biztos hogy annyira jó.Nem mindíg tűrik meg azt ha dögönyözi őket egy kis gyerek, könnyen begurulhtanak.De jó családi kutyák csak oda kell figyelni.Ők inkább nagyobb gyerekek mellé ajánlott.Akik már tudják hogy nem szabad oda menni a kutyához ha eszik, gyengéden játszanak vele stb-stb...2 kölyök Dog pedig nagyon nehéz etetés szempontjából és nevelés szempontjából is.Kényes kutya is ráadásul a rák nagyon veszéjes rájuk.Én ennyi idős gyerekek mellé egy Labradort,Begalet vagy Golden retrivert ajánlanék vagy valamilyen Spánielt.Ha pedig nagy kutyában gondolkodtok ott a Bernáthegyi nála jobb családi kutya nincs is ezért is nevezik őket "Dadus Kutyáknak".Imáádják a gyerekeket.De ez a ti döntésetek.Mindenesetre ha kérdésed van írj.:)
2012. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%
Én szerintem is inkább egy Golden Retriewer, mert nekünk is az volt 2 éves kistesó mellett, de az már 10 éve, és holnap megyek elhozni az új kutyánkat :))) ő Bernáthegyi lesz. Szerintem nagyon jo kutya lesz, 2 éves gyerekem mellé.Ezzel a fajtával is van tapasztalatom, hiszen még anno a nagymamámnak volt Bernáthegyije.Szerintem ezek jobbak, de nem szeretnék beleszólni:)))
2012. okt. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Jázi&Csenge ***** válasza:
Én azt hallottam a német dog az egyik utolsó, aki mérges lesz egy kisgyerekre:) Mindenesetre a kicsinek meg kell tanítani, hogy a kutya fülét-farkát nem húzgáljuk, mikor eszik nem nyúlúnk hozzá, nem ütögetjük, stb.
2012. okt. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!