Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kiskutyámmal?...

Mit csináljak a kiskutyámmal? Csak tejet akar inni. Lent bővebben.

Figyelt kérdés
Szóval most lesz 8 hetes a kiskutyám, el kellett hoznom 7 hetesen az előző gazdái miatt, azt mondták eszik. Mindent csak megszaglászik, beleharap, de kiköpi, viszont a tejet imádja, állandóan tejet inna. Nem beteg, teljesen egészséges, vidám, játszik és tejből tényleg annyit megeszik, mintha normálisan enne. Múltkor belekóstolt a májas kenyérbe, de abból is csak 2 falatot evett meg, többet nem kért. Okozhat ez gondot? Most lesz 8 hetes 4 nap múlva. A tejtől semmi baja, nincs hasmenése se semmi,szóval tényleg nem beteg, makk egészséges. Mit tehetnék, hogy egyen rendesen? Vagy én várok tőle sokat és elég az az egy két falat kiskutyatáp vagy bármi amit mellé néha megrágcsál?
2009. aug. 6. 00:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Jaj, Istenem, hát még gyerek szegény, engedd tejet inni, olyan, mintha szopna. Majd áttér a többi kajára, ráér még. Úgy sajnálom szegényt, ahogy leírtad! Hadd igya a tejet! Ne csinálj szegénnyel semmit!
2009. aug. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy nem házikoszton tartom és azért nem eszik, mindent próbáltam tényleg, nem a pénz számít, a májas kenyeret magától kóstolta meg, ellopta :)
2009. aug. 6. 00:12
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos csak annyit tudok mondani, hogy keress fel egy állatorvost. Egy 8 hetes kutyának napi 5x kis adagot már kéne ennie. ha még a tejtől nem is megy a hasa, nem alakul ki a normál bélműködés, szóval irány a doki, vagy keress meg egy kutyatenyésztőt, hátha tud tippeket adni válogatós kölyköknek. :)


C

2009. aug. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem is úgy gondoltam, hogy lenyomom a torkán :):) Sosem csinálnék olyat, ami neki kellemetlen vagy rossz, nagyon szeretem őt, nagyon jó sora van nálunk, ő a kis kedvenc :) Félek is, hogy el lesz kapatva. Csak azért ijedtem meg, hogy talán a fejlődésében nem egészséges, hogy csak tej szerepel az étrenden, de ezek szerint akkor nem lesz tőle beteg és semmi baja sem lesz. Megnyugodtam.
2009. aug. 6. 00:13
 5/13 A kérdező kommentje:
A tenyésztő azt mondta próbáljam a kutyaszalámit és a morzsi tápot, hát adtam a kis tányérjába, megkóstolta, de nem kérte, egy másik tenyésztő szerint ilyen "habacukkot" kellene csinálnom neki, kenyér tej és kiskutyakonzerv. Ezt is kipróbáltam, kiszívogatta a tejcsit :):)
2009. aug. 6. 00:16
 6/13 A kérdező kommentje:
Jajj félreértés ne essék, látom az első válaszoló félreértette. Nem vonom meg tőle a tejet, annyit iszik amennyi jól esik neki, van, hogy egyszerre 3 dl-t benyakal :):)
2009. aug. 6. 00:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy nem szabad tejet adni neki mert bél csavarodás(?) vagy valami betegséget kaphatnak.Nekünk az állatorvos mondta.egyépként nálunk most vannak 5 hetes kiskutyák és már lassan két hete normálisan esznek naponta 2 konzervet esznek 3-an.
2009. aug. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az eddig megkérdezett tenyésztők azt mondták semmi gond a tejjel, tehát nem lesz baja tőle. Tényleg semmi baja tőle, egészséges mint a makk, csak megijedtem, hogy nem-e nem alakul ki rendesen az immunrendszere, vagy nem lesz-e vitaminhiányos, ha csak a tejcsit fogadja el. Most fogja kapni a következő védőoltását, szerintem akkor megkérdezem az állatorvost is, hogy mi az amit még érdemes lenne a tányérkájába tennem, hátha megenné. Köszönöm a segítséget!
2009. aug. 6. 01:08
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, ez kicsit OFF, de ha valaki azt mondja hogy Morzsi tápot meg kenyeret etess a kutyával, az nem tenyésztő, hanem szaporító. A szaporítók etetik ilíen moslékkal meg gagyi sz*rokkal a kutyájukat, egy igazi tenyésztő biztos, hogy a prémium tápokat ajánlotta volna, nem ilyen ocsmányságokat.
2009. aug. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Feltételezem kis testű kölyök kutyád van, mert egy nagy testű ettől az étrendtől már éhen halt volna, fel se bírna állni. A kutya húsevő, ragadozó, nem csecsemő aki tejet iszik!!!! sok hónapos koráig.

Ne adj tejet neki, ami elveszi az étvágyát és pótolja a minimális kalória igényét.

Amit most nem kap meg, ami kell a csontozat, az izomzat, az egészséges test felépítéséhez, később hiányozni fog!

Nagyon sok írás van a net-en a kutyákról, olvasgass!Hamar!

Ilyen kérdésekkel nem lehet egészséges, hosszú életű, boldog kiskutyát nevelni.

2009. aug. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!