Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le lehet szoktatni 1 kutyát a...

KawaiiMadara kérdése:

Le lehet szoktatni 1 kutyát a "csirkézésről"?

Figyelt kérdés
Elég hosszú lesz, de kérlek olvassátok végig. Van 1 tacskó és spániel keverék nőstény kutyám, aki már 8 éves is elmúlt. Nemrég születtek kölykei. A kiskutyák érkezése után pár nappal hozattunk csirkéket. A csirkék az udvar 1 külön elkerített részében vannak. 1 hónap eltelte után az egyik csirke kiszökött és az anyakutya pedig egyszerűen darabokra szedte. Korábban is (kb. 2-3 éve) is csinált ilyet, de szerencsére akkor csak egyszer fordult elő, és le is szokott róla. De most már vagy a harmadik csirke esik áldozatul. Az ő ügyét szerencsére megoldottuk, nagyon okos kutya, így mikor harmadszorra csinálta ezt, akkor egyszerűen büntetésképp hátracsuktuk (3 része van a kertünknek), és így tanult belőle, és le is szokott róla. Az igazi nagy baj most ott van, hogy a három kiskutya látta az anyjuktól, és ma délután ők is nekiestek 1 csirkének. Még csak 3 hónaposak, úgyhogy azt szeretném kérdezni, hogy le lehet-e őket szoktatni erről?

2012. okt. 11. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahogy mondod: a tacskó nagyon okos kutya!

Amikor hozzánk került egy, apósom fogott egy galambot (ő galambászott), és megfogta a kutya gramancát is (fönt a nyaktövénél összefogta bőrt rajta), és a másik kezében levő galambbal többször egymás után ráütött a kutya orrára.

Persze nem akkorát, hogy ebbe akár a galamb, akár a kutya belerokkant volna, viszont a kutyának az orra a legérzékenyebb testrésze, másrészt a tacskó "lelke" is nagyon érzékeny = soha nem bántotta, de még a közelébe sem ment az udvaron sétáló, kajáló, fürdő galamboknak.

2012. okt. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Blaiseboy ***** válasza:

Pontosan. Nekem is így szokott le róla.

Én megfogtam macskát, mikor már szaglászta, az orrára vertem. Azóta a közelébe sem megy.

2012. okt. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen le lehet róla szoktatni. A legtöbb kutyát meg lehet nevelni, kérdés akarod-e, vagy értesz-e hozzá.

Egyébként a kurv@ élet f@száért kell azt a szerencsétlen keverék kutyát szaporítani, ráadásul úgy hogy lóf@szt nem értesz a kutyákhoz?

2012. okt. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ritya98 válasza:

Természetesen le lehet szoktatni ;)

Sok erőfeszítéssel és elég szigorú fegyelemmel

De szerintem csak ha majd nagyobbak lesznek

2012. okt. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az anyukát nagyon gyorsan le kell szoktatni róla, ugyanis a kicsik minden nap azt fogják csinálni, amit az anyjuktól látnak, tanulnak.

A tacskót nevezik "pockos kutyának" is, mert vérében van a különböző baromfi-kártevők kiásása, megfojtása stb. Ha bemutatja a kicsiknek, hogyan kell elkapni, és megfojtani egy "kártevőt", akkor azok is gyakorolni fogják a kiscsirkéken, ha azt látták.

2012. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!