Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le kell szoktatni a kiskutyát...

Le kell szoktatni a kiskutyát a kézharapdálásról, vagy majd idővel leszokik róla?

Figyelt kérdés
Nem fájdalmasan harap, de ha simogatjuk folyton a kezünket akarja harapdálni. Valószínűleg csak játékból, de ha nem engedjük neki, akkor kissé morog is még hozzá és csak azért is el akarja kapni a kezünk. Ha erélyesen rászólok akkor abbahagyja. Mire utal ez a viselkedés? Csak ártalmatlan játék amit majd elhagy, vagy le kell szoktatnom róla? A kutyus 9 hetes fiú foxi keverék. S még ha játék közben futunk, akkor a nadrágunkat harapja, el akar kapni. Ilyenkor rákiáltok hogy nem szabad, de nem nagyon akar leszokni róla. Hiába mondom neki, mintha ösztönből tenné, és az felülírná a nevelést. Valakinek van ötlete mit tegyek vele? Köszönöm előre is!
2012. okt. 7. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Tévében, az egyik kutyanevelésről szóló műsorban a gazdi és a családja bekenték a kezüket vajjal, hogy a kutya lenyalja, és így nem harapdálja a kezüket
2012. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Magától max. akkor szokik le róla, ha szerencsétek van, de ha már ilyen pici korában azt látja tőletek, hogy tehetetlenek vagytok vele szemben, akkor én nem számítanék sok jóra a jövőben. Nem rászólogatni kell a kutyára, ha egyszer nem hat rá, merjetek hozzányúlni, nem cukorból van, hanem egy életerős kis vasgyúró. Megpróbálhatjátok első körben azt, hogy az első harapásra, vagy harapásra utaló jelre felálltok, elfordultok és ott hagyjátok, nem játszotok vele többet, de ha nem megy, akkor szépen fizikailag vegyétek rá, hogy abbahagyja, bárhogy, ahogy működik. Amúgy meg gyúrjatok rá a falkavezérségre, hogy legyen tekintélyetek a szemében, és elég legyen csak rászólni.
2012. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Lol ilyen hülyeséget még nem is hallottam, nem hinném hogy van értelme
2012. okt. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy játék, a többi kutyával is így játszana, csak azok rászólnak, ha már túlzásba viszi. Az a kérdés, hogy fáj-e a harapása, illetve téged zavar-e a dolog? Ha igen, akkor értelemszerűen nem szabad hagyni neki! Engem nem zavar ezért megtanítottam a gátolt harapásra, illetve arra, hogy akkor haraphat, ha direkt ilyet játszom vele. Még hegyes baba fogai vannak, de nem harap olyan erősen, hogy sérülést okozzon, ha pedig rászólok, akkor abba hagyja. Persze várom már, hogy lecserélje a fogait, mert a maradandó fogakkal még óvatosabban tud majd fogni. Az öreg kutyámmal is tudok olyat játszani, hogy a meztelen karomra ráfog és morogva huzakodunk anélkül, hogy fájdalamat okozna nekem. Mivel ezt a fajta játékot is én kezdeményezem és irányítom (mint bármi mást), ezért másokkal abszolut nem csinálják.
2012. okt. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
labdázzatok a kiskutyával, azt nagyon fogja élvezni. Szinte 100%-os, hogy apportos. és a gatyaszárhuzogatásról meg letiltani
2012. okt. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
44%
Az én kutyám 4 hónapos, ugyanígy futás közben nadrágelkapós, még ráadásul morog is hozzá. Minden nap futkározok vele, próbáltam már pár dolgot, rászólással, ellökéssel, klikkerrel, ha fut mellettem rendesen akkor jutalmazásos módszerrel, de még nincs ok eredmény. Sokat labdázunk, rongyot húzunk. Nem adom fel és ha valakinek van még ötlete és is szívesen fogadom :)
2012. okt. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!