Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám minden kutyát meg...

A kutyám minden kutyát meg akar ölni, már ölt meg kutyát és sok embert megtámadott, de nem lett belőle semmi szerencsére, szeretném kiképzésre vinni, de nem tudom hogy lehet-e ilyen magaviselettel?

Figyelt kérdés
A kutya megölése és az emberek megtámadása nem az én hibámból történt utána került hozzám, velem iszonyat kedves de senki mással, ez így nem maradhat, mit tehetnék?
2012. okt. 11. 18:47
1 2 3
 1/28 tetris ***** válasza:
25%

Lehet, hogy most haragosok áradatát fogom magamra zúdítani, de szerintem az ilyen kutya veszélyes, mivel bárkit, bármit megtámad. Legjobb lenne elaltani.

Ráadásul nem is te vagy az első gazdája. Mi lesz, ha a családod tagjait támadja meg? Gondolom gyerekek is vannak a környezetedben. Ebből nagyon nagy baj lehet!!!!!!! Biztosra veszem, hogy szeretnéd megmenteni, és szerető, gondos gazdája lennél, de szerintem akkor is inkább el kell altatni az ennyire elvadult állatot.

2012. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%

[link]

Ide viheted, előbb szocializálni kell, utána mehet képzésre. A viselkedési problémáinak rendbe tétele nélkül veszélyes lenne suliba vinni, meg amúgy értelmetlen is, mert nem az a legnagyobb baj vele, hogy nem tud parancsra ülni.

2012. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Keress embert, aki foglalkozna a kutyussal! Esetleg kiképző helyeken is kérdezz utána!
2012. okt. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
Szerintem semmiképp se altasd el, vidd el kutyasuliba, hátha ott helyreteszik.
2012. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Nagymamámnak volt egy ilyen kutyája, őt is bántották, ezért megvadult, mamámmal kedves volt, mindenki mással viszont iszonyúan agresszív. Mi nem mentünk a közelébe, a nagynénémet viszont megharapta, elég csúnyán szétmarcangolta a lábát (csak úgy, ok nélkül, nem bántotta, nem szólt hozzá, nem csinált vele semmit), hiába minden nevelés, meg próbálkozás, a kutya teljesen vad volt... Nem mondom, hogy ok nélkül, de én biztos nem vinném emberek közé, meg sehova, mivel téged vonhatnak felelősségre a kutya viselkedéséért.
2012. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 tetris ***** válasza:
28%

Azért foglaltam állást az elaltalás mellett, mivel rendszeresen nézem az Animal Planet műsorát, ahol gyakran foglalkoznak veszélyesnek látszó kutyákkal. Csak akkor adják őket örökbe, ha meggyőződtek arról, hogy nem jelentenek veszélyt senkire, és szocializálhatóak.Kutya viselkedéskutatót végeznek vizsgálatot, és ha úgy találják, hogy nincs remény arra, hogy az állat szelídebb, kezelhetőbb legyen, akkor elaltatják. Ott, helyben megteszik ezt az állatmenhelyen.

Ez még mindig kevésbé rossz megoldás, mintha egy elvadult kutyát kiadnának valakinek örökbefogadásra, aztán valami tragédia történne.

Arra is gondolnod kellene, hogy miképpen éreznéd magad akkor, ha a kutyát kioltaná egy kisgyermek életét. Vagy ha rátámadna mondjuk édesanyádra. De én a helyedben már akkor is cudarul érezném magam, ha a kutyám rátámadna egy sünire, egy cicára, vagy bármilyen másik állatra csak azért, mert ölni támadt kedve.

Elhiszem, hogy a szived szakad meg érte, de én mégis azt mondom, az ilyen vad állatot el kell altatni. Még akkor is, ha megint nullára pontozol le.

2012. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
50%
Én tükörsuliba vinném rehabilitációra, ők nagyon profik mind agresszív, mint félős kutyák kezelésében. Tapasztalatból beszélek.
2012. okt. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam sehogyan. Sajnos messze vidéken lakunk, a cerberos nekünk igen messze van. Viszont van egy kutyaiskola itt nálunk.
2012. okt. 11. 19:18
 9/28 anonim ***** válasza:
90%, hogy egy átlagos kutyaiskolával semmire se fogtok menni, az sem valószínű, hogy ilyen múlttal egyáltalán beengedik a kutyát. Mindenképpen szakember kéne ehhez, és nem engedelmes kiképző, hanem olyan, aki otthon van a rehabilitációban.
2012. okt. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Én is tükör módszeres iskolát javaslok mindenképp. Ott megfelelően tudják kezelni terápiával az ilyen eseteket és garantált a teljes javulás is, ha eléggé elhivatott vagy a kutyáddal szemben. Így nem lehet együtt élni a kutyáddal, így ha csak nem akarsz tőle megválni, ne legyen akadály a távolság vagy a költségek!
2012. okt. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!