Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis kutyátok mikortól alussza...

Kis kutyátok mikortól alussza át az éjszakát, és nem pisil be éjszaka?

Figyelt kérdés

8 hetes a bolognesem és nappal nincs gond, kiviszem gyakran és nincs is bent baleset. De éjszaka be pisil a nappaliba, ott a fekhelye. Eddig annyian mondták már, hogy "miért, nem alussza át az éjszakát?", mert az ő kutyájuk átalussza és nem pisil be, kibírja reggelig.

Mit csináljak??


2012. okt. 7. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy hatalmas játék vacsora előtt, utána pisi-kaki, és alvás reggelig, nálunk ez volt a menetrend 8 hetesen. Ha tudod minél később vidd ki, olyan 11 körül este így tuti nem lesz gond reggelig :)
2012. okt. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igazából van amelyik kutyának megy van amelyiknek nem. nekem szerencsém van. Mindegyik kibírta eddig az éjszakákat kb 3hónapos korától a mostani 9hetesen már nem pisilt be. Ha éppen nem bírják akkor elkezdenek fel alá járkálni arra felkelek akkor kivittem őket.. Erre nagyon jobb tanács nincs.. Idővel kibírja majd
2012. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mikor viszed ki utoljára?

Nálunk 11-kor volt az utolsó eü séta és az első naptól fogva átaludta az éjszakát, reggel akkor kelt fel, amikor mi.

2012. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért az elég ritka, hogy egy 2 hónapos kutya kibírja egész éjszaka pisilés nélkül. Nem sok olyan kölyökkutyával találkoztam eddig, aki 8 hetes korára teljesen szobatiszta volt.

Ne aggódj, ha nappal nem pisil be -már ilyen fiatalon- akkor az éjszakai pisiléseket is hamar el fogja hagyni.

De ahogy írták, vidd ki mindig alvás előtt, és reggel ébredés után azonnal.

2012. okt. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hozzánk a kutya hirtelen jött. Megláttam és beleszerettem, nem voltunk rá felkészülve... hetekig hamutartót (persze tisztát) használtunk kajás tálként... és bizony kartondobozban töltötte az éjszakákat. Sosem pisilt bele.

Az ágyam mellé raktam le, és éjjel nyüszögött amikor pisilnie kellett, erre mindig felébredtem és futottam vele az udvarra. Az elején háromszor is kivittem.

Kb. egy hónap volt, mire megtanulta a dolgot, hogy jelezni kell, és akkor kiviszem pisilni. Ha éjjel kell menni, akkor nyüszög (ha mélyen alszok, akkor ugat), ha nappal jön rá a szükség, akkor beáll a bejárati ajtó elé.

2012. okt. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem éjszaka sose pisilt be, mielőtt elaludtam legyen az 10, 11 vagy hajnali 1 fogtam és kivittem pisilni, hiába aludt. Reggel meg ő volt az első dolgom amíg pici volt. Napközben volt néha 1-2baleset mikor nem volt itthon senki, de nem is vártuk el egy 9-10hetes kutyától, hogy bírja ki azt a 9-10órát amíg távol vagyunk.
2012. okt. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 8 hetes kiskutyától még nem lehet elvárni, hogy kibírja az egész éjszakát pisilés nélkül. Már az is nagy szó, hogy nappal nem csinál be ilyen fiatalon. Az én kutyám kb. 4 hónapos korára lett 100% szobatiszta.
2012. okt. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Pontosan erre való a szobakennel. Nagyon sokat segít a szobatisztaságra szoktatásban. A miénk 8 hetesen éjszaka kb 1szer szólt (nyüsszögött), hogy pisilnie kell, olyankor felkeltem hozzá mentünk a pelusra. Kb másfél hét múlva már csak korán reggel. A kutyák nem piszkítanak a saját kis helyükre.
2012. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakunk, így este olyan 22 óra körül mikor megyünk aludni kiengedem. kinyitom az ajtót ő kimegy és pisil, de már én nem megyek ki vele még sétálni is. Azt már én is hallottam, hogy ahol alszik, nálunk ez a nappali, ott a fekhelye azt el kell keríteni, mondjuk 1mx1m. És, hogy akkor nem piszkít be oda a helyére. És jelez, hogy ki kell mennie.
2012. okt. 8. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!