Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá szüleimet?...

Jázi&Csenge kérdése:

Hogyan vegyem rá szüleimet? Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Én és a testvérem szeretnénk egy kutyát (már írtam ki két kérdést, lehet olvastátok), de még a szüleink nem akarnak belemenni. Ők is nagyon szeretik az állatokat, de azt mondják, nem lenne jó helye nálunk egy kutyusnak:((. Miért? Nem tudom. Van egy udvarunk. Van egy ötször akkora, hatalmas kertünk. Falun lakunk. A kertünk alatt egy patak folyik, vannak nagy mezők, van hegy, tó is. Közelünkben van kutyaiskola, van tapasztalatunk állatokkal, több kutyánk is volt. Lenne idő is a kutyára. Az egy gond, hogy a szomszédunkban nincs ház, lehet, hogy valamikor építkezni fognak. Apu és anyu azon problémázik, hogy a kerítés alatt ki tudja ásni magát egy kölyökkutya, meg ha majd egyszer ötmillió év múlva végre eladják a telket, akkor építkezni fognank, lebontják a kerítést és hova tesszük az ebet? Szerintem egy kiskutyát nem is nagyon kéne egész nap kint tartani az udvaron, meg van egy rakás téglánk, falécünk, azzal be tudnánk tömni a hézagokat. Ha meg majd építkeznek, be tudnánk engedni a házba a kutyát. Csak az a bibi, hogy a szüleim aztmondják, soha nem engednek be kutyát alakásba (végülis van 17 lépcsőfok is, mire felérünk az emeletre, ez nem biztos, hogy jót tenne a kutyának), de a lépcsőházban ellenne, van ott fűtés is. Szerintetek hogyan lehet rávenni anyuékat, hogy nem egész napra, de néha hadd engedjük be a kutyát? Vagy van még egy ötletem, hogy csináljunk egy kennelt. Szerintetek ez állatbarát megoldás, hogy csak majd az építkezés alatt lesz ott (de nem mindig, mert akkor majd sokat visszük sétálni, stb.), meg éjszakára, mert ott lesz a kutyaháza? Vagy mit tegyek...? Nagyon szeretnék kutyát:((

Bocsánat, hogy sokat írtam,és hogy ilyen zavaros.



2012. okt. 14. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha majd építkeznek, elkerítetek neki egy nagy részt az udvarban, nem muszáj beengedni.
2012. okt. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A szüleid nyilván tudják pontosan hogy miért nem való nektek kutya, de nem kötnek mindent az orrodra. Másrészt az valóban marhaság ha építkezés van a kutya nem szökik ki csakúgy a kerítést meg nem bonthatják le ami körbe keríti a ti telketeket. Az hogy kutya nem való a lakásba érthető de ha kiskutyát vesztek akkor simán be lehetne vinni szerintem főleg amelyik nem csinál rumlit és szerintem a lépcsőházba amit mondasz biztos elférne, csak legyen elkerítve neki egy hely hogy ne tudjon felmenni.

A kennel sem rossz ötlet egyébként egy sima kutyaház bele meg javaslom ha van is hozzá alapanyag akkor simán feltudtok húzni neki egy amolyan bódét mert hidegbe kevés lesz a ház neki meg oda belehetne zárni ha úgy alakulna és még mindig jobb mint láncraverni.

Hogy hogyan vedd rá őket jó kérdés mert lehet ők is szeretnének csak valami bizonytalanság áll fent velük szembe ezzel kapcsolatban. Mi is szeretnénk kutyust a párommal, mert saját kertes házban lakunk minden megvan, gyerek még nincs, de mi sem akarunk belevágni egy kutyusba mert keveset vagyunk itthon, kint hagyni nem akarjuk időm nincs hogy ólat építsek neki, meg foglalkozzak vele, és ennyi. Szerintem a szüleidnek is ez lehet a gondjuk, meg még kitudja mi van a háttérbe csak nem akarják közölni.

2012. okt. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az idővel nincs baj,megkérdezem, van-e más ok.

Csak nekem van egy olyan megérzésem, hogy a három éve elvesztett kutyánk álatl hátrahagyott sebek miatt nem akarnak még kutyát. Leginkább az anyukámon látszik ez:(

Ááá, láncra kötni eszünkbe se jut, ez a megoldás fel sem merült bennem amúgy. Köszönöm a válaszokat:)

2012. okt. 14. 12:11
 4/5 osvathtibi ***** válasza:
Van egy könyv ami ezzel is foglalkozik. Nagyon jó ötleteket ad. Olvasd el! A címe: Jogosítvány kutyákhoz.
2012. okt. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet megnézem azt a könyvet:) Kösz a tippet!
2012. okt. 19. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!