Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy lehessen kutyám?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már több ezren feltették ezt a kérdést. 13 és fél éves vagyok. Nem engedik, hogy kutyám legyen, de sose mondják meg, miért! Ha kérdezem őket egy normális mondatot nem képesek kinyögni, majd a végén rávágják, hogy: "Mert én azt mondtam és kész!"

Persze azzal hitegetnek, hogy ha kertes házba költözünk lehet, de úgy se fogunk elköltözni.

A helyzet viszont az, hogy én önkéntes vagyok, és kifejezetten egy kutyát akarok befogadni. 2 és fél éve ismerem, össze vagyunk nőve, imádom, Ő is engem és most nagy szüksége lenne a segítségemre, egy otthonra. Itt nem tudják rendesen mozgatni, nem kap elég szeretet tanítva nincs, hisz ennyi kutya mellett ez csak a többi rovására lenne lehetséges. Egyéb gondjai is vannak, testi-lelki egyaránt. Pont ezért duplán fáj, hogy nem tudok mit tenni érte. Egyébként amúgy se számít semmiben a véleményem, mindig jönnek, hogy mennyire szeretnek, én vagyok az életük. De sose számít a véleményem, nem mondanak el nekem semmit mert "gyerek, nem tudja tartani a száját". Nem is szoktak beszélni se velem, ha akkor szólok nekik amikor TV-znek vagy gépeznek, leordítják a fejem h "Fogd be!" bezzeg ha én gépezek, próbálok kikapcsolódni folyamatosan kérdésekkel bombáznak. Szerintem direkt csinálják.

Mit tegyek? Nagyon fontos nekem hogy segítsek ezen a kutyán, hisz annyi mindent kaptam tőle és így nem tudom meghálálni Neki.


2012. máj. 27. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

ezt a kérdést, vagy egy még konkrétabb fogalmazást mutasd meg nekik is. az, hogy egy konkrét állatot akarsz otthon gondozni, akit már tulajdonképpen gondozol is, komoly érv, nem a szokásos nyafogás :)


hajrá, klassz ember lehetsz!

2012. máj. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mutasd meg nekik ezt a topicot, talán igy megértik mennyire fontos neked.
2012. máj. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem azért kerülik a témát, mert ők nem akarnak kutyát körülöttük látni és foglalkozni vele.Hiába mondod, hogy te foglalkoznál vele, de ők biztosan nem lennének oda a kutyáért. Én azt mondom, hogy ha lesz lehetőséged külön költözni a szüleidtől, akkor gondolkodj el egy kutyáról. Sajnos míg csak te gondolod úgy, hogy kutyát szeretnél, akkor jobb nem hozni kutyát.
2012. máj. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én is 13 éves vagyok és ugyan ebben a cipőben járok mint te.

Szerintem mutasd ezt meg nekik, spórolj egy kicsit rá mond hogy anyagilag ahogy tudsz beszélsz, és a legfontosabb mutasd meg nekik hogy felelősség teljes vagy!!!!

Ha keverék ha fajtatiszta a kutyus járj mindennek utána róla a fajtáról. Keress állatorvost a környéken akihez hordanátok. Számold ki mennyit kéne rá költeni amikor hozzátok kerül póráz stb.

Azt is elmondhatod nekik hogy a kutyától felelősségteljesebb leszel majd! Vesd fel nekik esetleg azt hogy legyetek annak a kutyusnak a nevelő szülei és szerintem ha úgy látják megcsinálsz mindent, gondozod szerintem megengednék. :)

Sok-sok szerencsét hozzá!!

2012. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

De most gondolj bele - nem akarom bántani a szüleidet - de még ha bele is mennének, szerinted jó helye lenne a kutyának köztük?

A leírásodból ítélve nem hiszem, hogy odáig lennének a kutyusért....

2012. máj. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ :)

Annyit tennék hozzá, félreértések elkerülése végett, hogy ismerik ezt a kutyát, párszor megmutattam nekik. És ők szeretik a kutyákat, csak nem akarják gondozni őket. Ők azt az elvet vallják h kutyát lakásban tartani kínzás. (Persze az ő kutyáiknak mit ne mondjak, jó helyük volt. Kertben éltek, sétáltatva nem voltak és a kaja ott rohadt előttük egész nap na meg csokival tömték őket, ez volt anyum kutyája. Tacskó volt, és ahhoz, h ehessen minden nap meg kellett másznia egy rakat lépcsőt. 10 évesen meghalt.)

2012. máj. 28. 10:10
 7/13 A kérdező kommentje:
[azért kutyáik mert 3 ilyen tacskó volt]
2012. máj. 28. 10:11
 8/13 anonim válasza:

Helló!


Én is 13 éves voltam, amikor kutyát akartam, akkor azt mondták, majd ha kertes házba költözünk, lehet.

Persze, én sem hittem nekik, hogy na persze, 90 év múlva talán. Aztán most, 2,5 évvel később, úgy hozta a helyzet, hogy sikerül a ház építése.

Szeptemberben kész a ház, és megkapom amit szerettem volna, egy leonbergit a tenyésztő rokonunktól.

2012. máj. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már eldőlt a dolog. Ugyanis "kis" szerelmem ma, 2012. júni 6-án örök álomra hajtotta fejét :"(
2012. jún. 6. 17:39
 10/13 anonim válasza:
sajnálom, hogy meghalt! :(
2012. jún. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!