Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám nemjön hozzám...

Ha a kutyám nemjön hozzám első szóra akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt akarom h. első szóra jöjjön hozzám a kutyám de ő nem akar...mi a teendő??

2012. okt. 14. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Látványosan kezdj el a másik irányba menni, és ne foglalkozz vele. Ne szólj hozzá, ne nézz rá. Hamar ráfog jönni, hogy ha nem megy utánad ott marad egyedül. Ezt nem fogja megkockáztatni, mert akkor falka nélkül marad.

De gondolom ha nem megy oda amikor hívod, akkor más problémák is lehetnek.

2012. okt. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez egy vadászkutya és akkor nemjön ide mikor kiszagolt valamit deén azt akarom h. épp akkkor jöjjön ide,mertha valamit kiszagol akkor azt megtalálja és ha megkergeti akkor csak 10-20 perc mulva jön vissza
2012. okt. 14. 16:38
 3/7 anonim ***** válasza:
És? Leírtam, hogy mi a megoldás, nem?
2012. okt. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elindulok én de ő rámsem figyel csak megyen...
2012. okt. 14. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Kötődés+tekintély. A vadász kutya se mehet a saját feje után, a vadászatot mindig a falkavezér irányítja. Persze, ha ő a falkavezér...

Azért egy olyan kutyánál, amelyik akár 20 percre is szem elől téveszti a gazdáját én előbb a kötődésre gyúrnék rá. Én a sajátom elől alig tudok elbújni, mert nem téveszt soha szem elől, de ha mégis sikerül elbújnom, ő azonnal észre veszi, hogy eltűntem és fél percen belül szimat alapján megtalál.

2012. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

És hol van ilyenkor a póráz amivel irányítani tudnád?

Pl Hívod és ezzel egy ütemben felcsévéled a kutyát.

2012. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát az enyém is csak azért megy el mert vagy szagot fog,vagymert megkerget v.mi őzet v. valamit...
2012. okt. 19. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!