Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutyám...

Mit csináljak, hogy a kutyám ismét jó legyen?

Figyelt kérdés

Két éves Jack Russel terrierünk van. Semmi gond nem volt vele, vidám, kiegyensúlyozott, jó kutya volt.

Van egy nyolc hónapos babám és amióta ő megszületett, azóta a kutya egyre kezelhetetlenebb. Szerintem nem tudja tolerálni, hogy most már nem csak ő van, akire figyelünk és akiről gondoskodnunk kell, tehát hogy kikerült a középpontból.

Azóta egyre gyakrabban kezelhetetlen, hatalmas pusztításokat végez, mindent szétrág, már sétálni sem tudom vinni, amikor a babával megyünk, mert annyira húz, liheg, köhög és akkorákat ránt, hogy nem bírom egy kézzel megtartani őt és közben irányítani a babakocsit úgy, hogy egyikünk se kössön ki egy autó alatt. :-(

A fiammal jól megvannak, úgy tűnik, hogy szeretik egymást, jól eljátszanak, ha megunják arrébb mennek és kész, tehát vele nem agresszív. Még a gyerek játékokhoz sem nyúl hozzá alapban, kivéve, amikor bekattan, mert heti rendszerességgel ellop valamit, amit szétrág.

Sajnálom őt, de egyre jobban idegesít is, hogy így viselkedik és nem tudom, hogy mit tehetnék, mert most már vannak pillanatok, amikor bánom, hogy egyáltalán kutyánk van. Nem adom tovább, szó sincs rajta, de a türelmem napról napra fogy és megoldást keresek.

Mit csináljak, hogy ismét jó kutya legyen?


2009. aug. 6. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk amikor mindent szétrág, az a büntetés, hogy nem játszunk illetve, mivel nálad felnőtt kutyáról van szó, ne foglalkozz vele, fordíts neki hátat, mintha ott se lenne. Ez majd "elgondolkoztatja". Nálunk bevált. Valószínű egyébként, hogy fel akarja hívni magára a figyelmet, mert eddig ő volt a gyerek a házban, de mostmár ott a baba :) Majd beletörődik, ez olyan, mint a testvérféltékenység :)
2009. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Bár nekünk Bobtail-ünk van.leírom tapasztalataimat.A mi kutyusunk nagyon szereti a kislányomat,néha féltékeny volt,már-már annyira,hogy a gyereket mindenhonnan kitúrta,előbb kellett neki enni adni,őt simogatni,nem a kislányt,ugrált,harapdált,karmolt.Elkezdtünk az udvaron labdázni hárman,és ez annyira tetszett Bendegúznak(Ő a kutya),hogy azóta is minden nap igényli,h kimenjünk hozzá játszani,hozzábújunk,megsimogatjuk egyszerre a kislánnyal(már 17 hónapos).Mióta napi szinten kijárunk hozzá,ismét jó kutyus lett.Én olyankor úgy teszek,mintha két gyerekem lenne és ezt a kutya is észreveszi.

Remélem nem írtam nagyon össze-visszaságot és remélem kicsit tudtam segíteni,mert tudom,milyen rossz is ez a helyzet.

2009. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!