Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Párom kutyájára vigyázok, nem...

Párom kutyájára vigyázok, nem hajlandó enni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom csütörtökön elutazott és megkért, hogy addig költözzek át koliból a lakásába és vigyázzak a kutyájára. Csütörtök este ment el, akkor még hajlandó volt enni a kutyus, de azóta totálisan depressziós, el van kenődve, semmi nem érdekli. Egyedül a sétákkal sikerül feldobni, nem tud ellenállni a labdának, de amúgy csak fekszik egész nap és nagy boci szemekkel néz rám. Komolyan már én is depis leszek, ahogy látom hogy szenved.


Szóval pénteken már egy falatot nem volt hajlandó enni, vettem neki konzervet, mert azt imádja, szombaton már azt kapott, de abba is éppen csak belenyalt. Ma már kínomban húslevest adtam neki sok zöldséggel, főtt husival, abba legalább olykor beleevett, de ebből sem fogyott túl sok. Már nagyon éhes lehet, egy-két szem száraz tápot is megevett kézből, de hiába dugtam az orra alá, több nem kellett neki. Már egyszerűen nem tudom mitévő legyek, a páromnak sincs ötlete, külföldön van, még 2-3 hétig nem is jön haza valószínűleg.

Mit tehetnék, mit adjak neki?



2012. okt. 14. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Időt. Pár nap koplalásba egy kutya sem halt bele, enni fog, ha éhes lesz. Próbáld meg séta közben feladatokért jutalmazni, segíthet, amúgy meg add neki a megszokott kajáját, párod sem örülne, ha egy elkényeztetett kutyára érne haza. És persze ne hagyd előtte a kaját, adj neki minden nap a megszokott időben, tíz perc múlva vedd el, és kész. Ne görcsölj, semmi baja nem lesz, ha egy kicsit koplal, attól viszont érezheti magát még rosszabbul, ha rajtad is azt érzi, hogy aggódsz.
2012. okt. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Anno a nagyim kórházba került és a kutyája ebbe belebetegedett. Másfél hétig bírta koplalással, tehát persze hogy aggódom. A mi kutyáink kicsit lazábbak, nem ilyen ragaszkodóak, de nem tudhatjuk, hogy a pároménál győz-e az éhség, vagy halálra koplalja magát. Még sosem hagyta magára szinte egy napra sem, nem hogy hetekre.

A megszokott időben etetem mindig, de igyekszek "kedveskedni" neki, ha már így ki kivan. Egyébként a párommal beszélünk folyamatosan, a konzervet pl ő javasolta.

Holnap sétánál megpróbálom a jutalom falatokat, köszi a tippet!

2012. okt. 14. 23:12
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha túlbabusgatod, abból is azt veszi ám le, hogy valami nem oké. Bánj vele úgy, mintha semmi változás nem történt volna, mintha mindig is így éltetek volna kettecskén. Hidd el, ő nem érti, mi a helyzet, hiába magyarázod neki; csak és kizárólag onnan fogja tudni, hogy minden rendben, ha te úgy viselkedsz, mintha minden rendben lenne. Tudom, nehéz, mikor depis és szomorú, de ezzel segíthetsz neki a legtöbbet.
2012. okt. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!