Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ér valamit az,...

Szerintetek ér valamit az, hogy itt tépjük a szánkat szaporító ügyben?

Figyelt kérdés
Sajnos azt látom, hogy hiába győzünk meg egy embert, jön 10 másik, aki szerint mi szemetek vagyunk és nekik akarunk rosszat, ha azt mondjuk, hogy ne akarjon fajtatiszta kutyát 15-ért. Kicsit úgy érzem magam, mint egy olyan sci-fi szereplője, ahol az ellenség klónozza a katonáit és hiába győznek a jók egy csatában, az ellenséges katonák futószalagon készülnek. Tudom, hogy a szaporításnak sosem lesz vége, de legalább látszik valami javulás szerintetek?
2012. okt. 15. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
azoknak számít, akik nem nemtörődömségből, hanem tudatlanságból vennének szaporítótól. sok elsőkutyás nincs is tisztában a jelenséggel, nem tudja a különbséget tenyésztő és szaporító között. aztán vesz egy kutyát az expresszről, majd belemerül a kutyatartás rejtelmeibe és csak utána jön rá, h nem mindegy, honnan van a kutya. személyesen is ismerek ilyet. egy szaporított bulldog gazdija. rengeteget járnak olrvoshoz a kutya szalagjai és ízületei miatt. azóta ő a legnagyobb szószólója fb-n, h szaporítótól soha. neki jól jött volna, ha valaki kicsit "tépte volna a száját", amikor arról beszélt, h kutyavásárláson töri a fejét.
2012. okt. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Én spec. egy olyan városban lakok, ahol a vásárban van külön "kutyavásár". Ide többnyire autóval hozzák az állatokat, és a kocsi csomagtartójából veszik meg őket az emberek. Mondanom sem kell, hogy aki itt kutyát szeretne venni, az az első dolga hogy oda ellátogat.:S És nyilván az ilyen helyeken a szaporítók vannak többségben. Az emberek sajnos tudatlanok, nem olvasnak utána a dolgoknak. Javulás szerintem nincsen, és nem is lesz.
2012. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Többen jelezték már itt, hogy meggondolták magukat és inkább gyűjtenek még egy megbízható helyről származó kutyára, vagy esetleg inkább menhelyről fogadnak örökbe. Tehát nem teljesen hiábavaló küzdelem, de segíteni csak azon lehet, aki hagyja.
2012. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
A szaporítókat szerintem nem befolyásolja,hogy itt ki mit ír. Esetleg egy-egy ember meggondolja magát és nem vesz tőlük, de ez is eredmény azért. :)
2012. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem sok olyan kérdés van, ami kamu és arra megy, hogy felhúzzon minket. Bárki bármit ír is a végén, hogy oké, elviszem a vemhes szukámat ivartalanítattatni vagy éppen nem fogok szaporítótól kiskutyát venni, nem tudhatjuk mi lesz a vége, egyáltalán a kérdés nem pusztán hangulatkeltés miatt született-e meg.
2012. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Némelyiknél kilóg a "lóláb" hogy csak trollkodni akar, némelyiknél gyanús, hogy az illető szaporító és azért védi olyan vadul a saját (anyagi) érdekeit. Néha viszont még az is lehet, hogy valaki komolyan érdeklődik. Ezek azonban nyitottak és tényleg szeretnének többet megtudni. Miattuk érdemes.
2012. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
OFF! Neked első milyen kutyád van és honnan?
2012. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igaz, az is számít, ha egy embert meggyőzünk. De úgy látom, ez csak csepp a tengerben.:(
2012. okt. 15. 16:05
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a mai fiatalok altalanossagban mar nagysagrendekkel jobban atlatjak a helyzetet, mint az elozo korosztaly. Tobbseguknek mar van fogalma arrol, hogy mi az az ivartalanitas, mi az a chip vagy hogy orokbefogadni is lehet, nem csak vasarolni es hogy a menhelyrol beszerzett fajtajellegu kutya sem er kevesebbet, mint az a tk nelkuli amiert a szomszed fizetett 15 ezret aztan egy ev alatt tizszereset rakoltotte. Pesze a magyar ember mindent olcson akar, de elobb-utobb csak rajonnek, hogy az olcsobb neha dragabb, vagy ha mar olcso, akkor vallalja a kockazatot olyan modon, hogy befogad es nem vasarol.
2012. okt. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nyilván nem a GYIK előtt ülve fogjuk megoldani a szaporítók okozta problémát, de szűkös lehetőségeinket tekintve szerintem az is nagy eredmény, ha csak egy-két ember meggondolja magát.
2012. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!