Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt hiszem a kutyáim megtámadt...

Azt hiszem a kutyáim megtámadtak egy másikat. Vajon miért volt ez a dolog?

Figyelt kérdés
Tegnap elvoltam 2németjuhász szuka kutyámmal sétálni az erdőben akik majdnem 1 évesek.Póráz nélkül jöttek,és egyszer csak megjelent egy nagy nay kutya!az én kkutyáim persze mindjárt meg is fogták,szegény kutyát persze biztos nem akart bántani engem!a kutya szegény annyira megijedt hogy rögtön elfutott a kutyáim utána,a kutyáim szája mire visszajöttek tiszta vér volt(SZERINTEM MEGTÁMADTÁK A KUTYÁ9én ott maradtam ahonnan elindltak és maguktól viszajöttek!SZERINTETEK AZÉR VOLT MER ÉN OTTVOLTAM VAGY CSAK UGY MAGUKTÓL JÖTEK VISSZA?
2009. febr. 15. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert ott voltál. Amint észrevették, hogy nincs meg a falkavezért, visszafordultak, hogy megkeressenek. Azért máskor jobban vigyázhatnál, hogy ne történjen meg ilyen, hiszen a te kutyáid, a te felelősséged.
2009. febr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést nem igazán értem.

De szégyenlhetnéd magad. Nem is szóltál a kutyáidra, hogy ne kergessék vagy jöjjenek vissza? Miért sétáltatod őket póráz nélkül, ha nem hallgatnak rád? Lehet, hogy megölték azt a kutyát és téged nem is érdekel? És mi van, ha valaki más sétáltatja ott a kutyáját? Annak is neki támadnak?

2009. febr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
orditottam nekik és máskor mindig visszajöttek!BOCI!és a válaszokat köszi
2009. febr. 15. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:
9%
1 az hogy a kutyákat főleg ha nagy testű kutyákról van szo póráz nélkül sétálni vinni tilos.Főleg ha lakott terület mellett csinálod ezt és valaki veszélyesnek itéli a kutyákat fel is jelenthetnek érte.Mert hiába gondolod azt hogy nem bántanak téged meg megvédenek téged legközelebb egy embert is megtámadhatnak akkor meg már bármivel is próbálkoznál sem tudnád leállítani őpket mert vannak még ilyen felelőtlen gazdik hogy póráz nélkül engedik ki az utcxára a kutyákat.Engem egyszer így támadt meg egy kutya.Volt egy nő az utcában aki póráz nélkül engedfte ki a kutyákat hitegette nekünk hogy nem bántanak ilyen arnayos kutyusok olyan édesek a mulktkor meg mikor az egyiket véletlenül kicsiukta az utca végén ott marcangolta az egyik kisiskolás gyereket.Azért gondolkozhatnál.
2009. febr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kutyáid nem azért támadták meg azt a szukát, mert te ott voltál, hanem azért, mert idegen kutya volt, ők pedig csak tudatták vele, hogy ki "áll feljebb" valószínűleg (bár nem ismerem a kutyáidat, és a szukák "keményebbek" is mint a kanok, az én kan kuvaszomból kiindulva) ha az a másik szuka megadta volna magát nekik akkor nem támadják tovább, ez nem biztos mert minden kutya máshogy reagál. Azt meg nem hiszem, hogy megölték (a kutyák nem emberek) valószínűleg elmenekült az a kutya. És az előző hozzászólónak: AZ A KUTYA AMELYIK MEGTÁMAD EGY MÁSIK KUTYÁT, EMBERT ATTÓL MÉG NEM FELTÉTLENÜL TÁMAD MEG, ŐK TELJESEN MÁSHOGY VISELKEDNEK EGYMÁSSAL, MINT VELÜNK EMBEREKKEL. Elég nehéz verekedő kutyát lehívni, ahhoz nagyon fegyelmezettnek kell lennie annak a kutyának. Valóban biztonságosabb, hogyha pórázon sétáltatod, bár magamból kiindulva tudom, hogy muszáj őket elengedni, csak meg kell próbálni ezt olyan helyen megtenni, ahol biztonságos. Az meg teljesen természetes, hogyha az azonos nemű idegen kutyák néha-néha összeverekszenek, főleg az ivarérettség elérése után.
2009. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 16:04-es. Ha már válaszolsz vedd a fáradtságot és olvasd el a kérdést/leírást rendesen. Erdőben sétáltatta a kutyáit amit megtehet póráz nélkül amikor akar. Nem hibázott semmiben.

Egyébként a kutyák elrendezik egymás közt a dolgaikat, nem emberek, nem fogják szórakozásból szétmarcangolni egymást. Az, hogy megtámadtak egy másik kutyát nem jelenti azt, hogy emberre is fognak támadni. Ha többször vitted már őket oda sétálni lehet, hogy az erdő azon részét saját területüknek érezték és kicsit durván kergették el a betolakodót. Lehet, hogy a másik kutya egyiküknek szemkontaktussal jelezte, hogy ő a főnök és erre "pöccentek be". Minden esetre is ha ilyen fiatalon ennyire dominánsak lehet jobb lenne egyiküket ivartalanítani mielőtt megsebesítik egymást.

2009. febr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!