Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fog tüzelni a kutyám?

Mikor fog tüzelni a kutyám?

Figyelt kérdés
2hete hoztam a fiú Westiem mellé egy lányt. Mind a ketten túl vannak már az egy éven, a lány 15hónapos, a fiú 13. Mikor fog tüzelni? És én ezt hogy fogom észrevenni?(csak akkor amikor már szexelnek?) A fiú már próbálkozna nála, de a lány még nem hagyja. Mikor fogja hagyni? Szeretnék kiskutyákat, de félek hogy annyira elhúzzák hogy a nagy tél közepére lesznek meg. Előre is köszi.
2009. aug. 7. 09:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Most jön az hogy mindenki megfog kövezni!

Miért akarsz felesleges kiskutyákat SZAPORÍTANI ha egyszer azt sem tudod mik a tüzelés jelei??

Akkor mit fogsz tenni ha ellik a szuka??

Ott kell lenni 24 órás felügyelet kell a kölyköknek , ha nem rágja el a szuka a köldökcsonkot akkor neked kell elkötnöd, vagy segíteni az ellésnél ha megakad a kölyök (bár inkább ne tedd ha nem értsz hozzá)

Gondolom hogy a kutyáidnak nincsenek törzskönyveik , nem tenyészszemlések , és nincsenek meg a kötelező szűrések pl. DP !

Akkor mégis minek akarsz szaporítani??

Hogy beteg kölyköket hozzon világra a kutyád??

Semmi értelme , elég szaporító van , nem kell növelned a táborukat!

Nem úgy van ahogy te gondolod , hogy befedeztetem , atán puff neki 63 nap múlva meg majd magától kipotyognak a kölykök , neked meg csak fel kell markolnod a pénzt értük!

Tudod hogy mikor kell oltanod a kutyát??

Már be kellett volna , és le is kellet volna féregteleníteni , mivel hamarosan vemhes lesz (SAJNOS) !

És közben milyen oltások kellene , pl: herpesz vírus ellen , meg sorolhatnám ? És tudod hogy hány hetes kortól kell féregteleníteni a kicsiket hányszor , és hány oltás kell nekik?? Sok mindent nem tudsz , amit csak évek alatt lehet összegyűjteni , de neked még csak kevés sincsen !

És a legfontosabb , ugyebár nem fedeztetjük a szukát 2 éves kora előtt! Max 2,5 -3 éves kor ban lesz teljesen ivarérett !

és utána is max: 1,5 évente lehet lehozni 1 almot!

2009. aug. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
És lesz még egy pár beteg, nem tudatosan kiválasztott szülőktől származó kölyök akik egy olyan személy miatt születnek meg, akinek halvány lila gőze sincs a tenyésztésről.... Húúú, de jó....
2009. aug. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
1 válaszoló teljesen igazad van
2009. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm !

De szerintem úgysem fogja érdekelni , hogy szaporító!

2009. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyébként nem mindegy, hogy tél lesz-e?

A vemhes kutya úgyis lakásban, meleg helyiségben van tartva, ott az elletőládája is, nem?

2009. aug. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ezért kár volt idejönnöd. Nem szaporító akarok lenni. Imádom a kutyáimat, mindent megkapnak tőlem. Nem azért akarok kiskutyát hogy ebből gazdagodjak meg, hanem mert szeretem őket és szeretek velük foglalkozni. Nem érdekel a pénz. Van pénzem elég. Én a kutyákat szeretem. És igen, folyamatosan járunk állatorvoshoz, bevannak oltva, a fiú 8hetes kora óta, mióta odakerült hozzám minden a kutya oltási naptár szerinti oltást megkapta. Kint van egy külön kis házuk( egy régi tégla épület), szigetelve, fekhelyekkel, fűthetően megcsinálva. Rendszeres nyírva is vannak. A lányról annyit tudok amennyit az oltási könyv mutat, minden oltása megvan, most kapta a második veszettség ellenit tegnap. Mindegyik kapott féregtelenítőt. De had ne bizonygassam már neked hogy mennyire szeretem őket. Speciel az ellésről mindent tudok, legalább 50oldalnyi tenyésztők álltal leírt segítséget( tartás, ellés, körülmények) nyomtattam ki és tanultam meg, csak hogy minnél többet adhassak a kutyáimnak. Egyedül ezzel a tüzeléssel nem voltam tisztába és gondoltam itt megkérdezem mert itt vannak tapasztalt emberek is ebben a témában. De nagyon köszönöm a semmiérő segítségedet. Amúgy meg könyvből tudom hogy a szuka kutyák 14-17 hónapos koruk között kezdenek el először tüzelni és akkor már be is lehet fedezni őket.

Egyszerűen csak kezdő vagyok és vártam volna a segítségeket hogy nehogy elrontsak valamit is. Nekem a kutyáim a legfontosabbak és az hogy ők jól legyenek.

2009. aug. 7. 11:59
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Akkor olvasd el újra azt a könyvet és kérdezd meg az orvosodat. A szukákat (fajtától függetlenül) a harmadik tüzeléskor illik először pároztatni. Ugyanis akkor tenyészérettek. Minden orvosi könyvben, tenyésztési szabályzatban ez szerepel.

Ezek szerint megvannak a kutyáknak a westiknél kötelező szűrések? Tenyésszemlések? Vagy annyira tapasztalt tenyésztő, vagy a tenyészszemlén megkérdeztél tapasztalt tenyésztőket, hogy a kan és a szuka megfelelő párosítás?

Megkapta a kan és a szuka a pároztatás előtti orvosi ellátást? Itt nem a sima oltásokra gondolok, hanem herpeszvizsgálat, herpeszoltás (aminek a hiányában pusztul el rengeteg kölyök és szuka), a szukánál ultrahangos méhvizsgálat, ivarzási vizsgálat? (Bár, ha ez meglett volna, akkor tudnád, hogy a ciklusában hol tart a kutya)

Lehet, hoyg szereted a kutyáid, de olyan dolgot teszel amihez nem értesz, hiszel alapvető dolgokat nem tudsz.

Ne haragudj, de te is csak egy szaporító vagy.

2009. aug. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha valóban szereted a kutyáidat, ha valóban velük törődsz, akkor ne ellesd a kutyádat.

A saját kutyáid szeretete némiképp kötelezettséget ad a többi kutya szeretetére is. Másfél millió kóbor kutya van az országban, megszámlálhatatlan a szaporított, beteg kiskutyák száma az iwiwen, expresszen, stb. Magyarország állatvédelme nem bír több kutyát gondozni, ellátni, ivartalaníttatni!

Hiába olvasol utána sokat, amennyiben nincsen törzskönyve a 2 kutyának, nincsen tenyészszemléjük, kiállítási eredményeik, tenyészthető minősítésük, nincsen patella elleni szűrésük (a kistestű kutyafajtáknál ez a jellemző), akkor ugyanúgy szaporítónak számítasz, mint azok, akik pénzért csinálják az egészet.

Hidd el, itt senki sem kötözködésből írja, amit ír, csak vannak olyanok, akik állatvédelemben dolgoznak, akik 20 éve kutyáznak, és szeretnének meggyőzni arról, hogy nem jó, amit teszel. Okkal mondják.

Szeresd őket, ápold őket, sétálj velük, vidd őket kozmetikushoz, de NE SZAPORÍTS, mert nincsen szükség rá, és nem teszel jót vele a kutyádnak.

Ha legjobbat akarod a kislánynak, akkor elviszed ivartalaníttatni, így megvéded őt az álvemhességtől, a szülés nehézségeitől, a későbbi ivarszervi megbetegedésektől. Így közvetve az állatvédelmet is támogatod, hiszen nem lesz még több kutya az országban.

Hiába mondod, hogy te az össze kiskutyát jó gazdihoz fogod adni, nem tudhatod, mi lesz velük 1-2-10 év múlva. Lehet, hogy pont a westie fajtamentésnél kötnek ki...

És, hogy alá is támasszam a mondandóm: a MÁOK véleménye is az, hogy a kutyának nem szükséges életében egyszer sem szülnie, sem fedeznie. (Annak ellenére, hogy sok állatorvos még mindig vallja a maradi tévhitet, hogy a kutyának egyszer ellenie kell. Ez nem igaz!)

Olvasd el kérlek (tényleg!):

www.olcsokutya.uw.hu

[link]

2009. aug. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A MÁOK-on mindent végig olvastam. Igazad van (utolsó válaszadó) és fontolóra is veszem. Én nem szeretnék az a bizonyos SZAPORÍTÓ lenni, énis tudom hogy milyenek, és láttam is már ilyet és tényleg szörnyű.
2009. aug. 7. 12:38
 10/16 anonim ***** válasza:

Én tisztába vagyok azzal (1 válaszoló) hogy szereted a kutyád , de azzal hogy sokat olvasol , nem fogsz tapasztalatot szerezni !

Én 7 éve foglalkozok Francia buldogkkal , nem egy ellés vezettem már le , és nem 1 császárnál voltam jelen , hisz amúgy is állatorvosi aszisztens vagyok , és annyiszor láttam hogy akkor mondjam azt én tudok császározni??

Nem hiába láttam milliószor műtét és egyéb dolgokat !

És ha komplikáció lép fel?? Meg tudod biztosra tenni a megfelelő lépést?? És ha elhibázod? Meghal a szukád és a kölykök is? Csak 1x kell rosszul döntened , és vége lesz mindennek!

Nem azért írtam amit írtam , én tapasztalt vagyok ilyen téren , és ha ennyire szereted a kutyákat , szeretnél velük foglalkozni , tessék nekiállni , de nem így!

Nem egyből a szaporítással kezdjük!

2009. aug. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!