Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie lakásba vagy...

Border collie lakásba vagy kenelbe? Lakásba milyen tartani? Nem hullik nagyon a szőre? Nem rombol?

Figyelt kérdés

2012. okt. 17. 10:56
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
73%
Mi lakásban tartottuk. Ha rendszeresen fésülöd, akkor nem fog "szőrözni" :D Teljesen rendben elvolt, nem rombolt. A lényeg, hogy sokat kell sétáltatni
2012. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Neveléstől függ. Ha lefárasztod agyilag és fizikailag is (ne feledd, egy pásztorkutyáról beszélünk) akkor nem lesz baj.
2012. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%
A border colliet több hektáros földekre tenyésztették nyájat terelni... Szerinted mennyire érezné jó magát egy lakásban? Fel kéne már fogni, hogy vannak kutyák, amiket csak nagyon speciális esetekben lehet tartani. Vannak rajta kívül más cuki és okos kutyák is, bőven van választék.
2012. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Gurti ***** válasza:
100%
Nekem lakásba van a borderem. Ha eleget foglalkozol vele és minden nap adsz neki feladatokat hogy gondolkozzon nem fog rombolni, bár egy éves kora alatt (mivel kölyök) előfordúlhat. A lényeg, hogy foglalkoznod kell vele, a szőre, ha fésülöd hetente 2x 3x akkor nem hullik úgy hogy összeszőrözzön mindent. De nagyon jó fajta, ha veszel jól jársz vele!!
2012. okt. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
68%
Első vagyok. Nálunk a gyerek totálisan kifárasztotta a kutyát, vagyishogy igazából ők egymást a kutyával:DDD Naponta többször vittük sétálni és a hétvégi programok is úgy lettek alakítva, hogy ő nagyokat tudjon futkározni (póráz nélkül). A feladatokat nagyon szereti, igényli a törődést. Kerestetni vele eldugott dolgokat, de pl. nálunk mikor kiscicák születtek, a colli terelgette a 7 kismacsát. Akkor hetekig elvolt velük, az egész napja abból állt, hogy összeterelte őket szoba közepére és vigyázott rájuk, játszott velük. Egyébként lakótelepen tartottuk és teljesen rendben volt. Nem zabáltattuk halálra, sportosan "neveltük" és nagyon szép kort megélt. 15 éves volt, mikor eltávozott.
2012. okt. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Kolleganőm tart 2 bordert lakásban. Szőrröl nem tudok nyilatkozni, de azt tudom, hogy ők az átlag bordernél jóval aktívabb egyedekkel élnek együtt.

Reggel 4 órakor kel, hogy 3 órát mozgassa őket, mielőtt elmegy munkába (hulla fáradt és teljesen szétszórt), a férje is besegít, este/du ő viszi el mozgatni őket, ez is jó 2-2,5 órás aktív mozgatás. Hétvégente nagyokat kirándulnak velük, néha viszik őket terelni is. Így ők nem rombolnak egyáltalán.


Bordert tartani szerintem egy külön életforma :) Ill. nem csak szerintem, az összes borderes ismerősöm így nyilatkozik :)

2012. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Mi lépcsőházunkba egy tízemeletes panelban,2 db! border coolie van. Elvannak,gazdájuk imádja őket. Sokan szidják hogy büdös van a liftbe ha kiszállnak,csak azt elfelejtik nem a kutyák a büdösek hanem a gazdájuk az áporodott pia szagtól. De nem bántom a faszit,tényleg sokat foglalkozik velük.
2012. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%

Persze, majd elhiszem h napi 5 órát mozgatja a kutyáit...neeee...

Itt olyan tévhitekben élnek emberek. Nekem van egy munkavonalú(!! (még mielőtt bárki megkérdőjelezi, nem, nem Magyarországról)) borderem lakásban. Az elmúlt 3 hónapban egy szalagsérülés miatt nem mozoghatott és agilityzhetett úgy ahogy szokott...és képzeljétek, semmi baja, se mentálisan, se fizikálisan, a lakás is egyben van még szal' semmi extra. Egy pöttyet túlmisztifikáljátok ezt a border témát. Tény h nem való akárkinek - ahogy általában egy kutyát sem ajnlanék bárkinek - de aki foglalkozik velük normálisan annak nem lehet gondja velük.

2012. okt. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

Akkor ne hidd el, ettől függetlenül még igaz és a párja is kiveszi a részét a kutyák lemozgatásában és ha elolvasod figyelmesen, azt is leírtam, hogy átlagon felüli mozgásigénye van a kutyáinak.


Ismerek én is olyan munkavonalas border tenyésztőt, aki napi 1,5 óra intenzív mozgatással lemozgatja a kutyáit, utána 20 perc interaktív, logikai játék és a kutyák teljesen lefáradtak.

2012. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

És mit csinálnak a kutyák ha nincs meg a napi 5 óra? Egy munkaborder nem attól "munka", mert 5 órát kell mozgatni...

Magyarországon meg nincs igazán munkakennel...

2012. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!