Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törvények betartása, állat...

Törvények betartása, állat hirdetések?

Figyelt kérdés
A törvényeket nem csak megalkotni,de a betartására is áldozni kellene nem?Miért kellene mindenkivel kicseszni?Ahelyett hogy utána járnának és csak azok buknának akik tényleg úgy tartják az állataikat.Vegyünk egy hobby-tenyésztőt,vagy uram bocsáss olyat aki tényleg kereset kiegészítésnek is tartja és szaporítja a kutyáját,de többé kevésbé megfelel az általatok elvárt kritériumoknak.Nem jár folyamatosan kiállításra és nem tudja máshol meghirdetni a kiskutyáit mint a neten vagy újságban.Ismerek párat akinek csak egy -két szukája van,sima hobby kutyának vett kedvencek,akiket néha leelletnek,mert a pénz sem rossz néha,meg pl így lett az egy szukából 3 az egyiknél.Befedeztette az egyébként hibátlan szukáját egy csúcs kannal,és meghagyott 2 szukát,meg egy kant.Ezek már nem tk-vesek de ő ismeri a vérvonalat meg mindent a fajtával kapcsolatban.A kan ivartalan,a szukák meg néha ellenek,a gondosan kiválasztott kanoktól.Nem tudom pontosan,de csd szűrése mindnek van ha jól tudom.(Goldi)Sőt,még olyannal is foglalkozik,hogy nyomon követi a kicsik sorsát.Volt már olyan,hogy visszahozott láncról egy kutyát.
2012. okt. 17. 12:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
De te törzskönyvezed azt a kutyát, hisz kiállításra szánod. A szaporító hiába szűri le, meg hiába keres tökéletes társat, ha nem kér le rá tk-t, akkor nem más, csak szaporító.
2012. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
De te tk-s almokat hozol le. Itt pedig tk nélküliekről beszélünk.
2012. okt. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

igen törzskönyvezek de az is attól függ ! Ha kimegyek külföldre és 800 eurót fizetek egy fedeztetésért akkor nem minden kölyköt törzskönyvezek . Ha külföldre viszik a kicsiket akkor természetesen igen mert oda általában szintén kiállításra viszik a jó kutyákat de itthon nem vagyok hajlandó 50-80 ezer forintokért eladni egy kiváló vérvonalat. Ezért ha Mo-ra keresnek kölyköt akkor törzskönyv nélkül is adok el, hacsak meg nem fizetik azt a vérvonalat ami nekem nem kevés pénzembe van...

De nagyon nagyon ritkán vannak eladó kiskutyáim!

2012. okt. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Miért nem függ össze?A chip pl pont számítani fog egy több 10 kutyával szaporítónál.Mert nem tudom elképzelni,hogy szépen sorba elviszi mind a dokibácsihoz és berakatja nekik.Meg nem fogja a kiskutyákba beletetetni.El tudom képzelni,hogy az új feltételek mellett,lazán kiselejtez 10-20 kutyát,akik már kevés hasznot hoznak.Eddig megtartotta,mert általában kis testű,keveset eszik,nem kerül sokba,de így kidobja.A kutyának valahol jó,hogy megszabadul a szaporítótól,de hogyan tovább?Nem igaz,hogy nem értitek a kérdés lényegét?
2012. okt. 17. 16:08
 15/16 anonim ***** válasza:
A kérdés lényegét értem vagyis sejtem csak hülyén tetted fel.
2012. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azt hiszem én is értem a kérdésedet. Nem tudom, mi lesz a chippel kapcsolatban, menhelyen önkénteskedem, az ottani elnök mondta, hogy szerinte hülyeség, hogy kötelező a chip. /Ő a tévében is nyilatkozott, csaknem ugyanezt:)/ Így is már ennek köszönhetően teltház van.


Aki kitalálta, annak kellene még több menhelyet alapítania. Na persze, menjünk a külföldi "módi" után, ahol minden kutyában van chip, de ehhez sajnos magyar mentalitás járul: a menhelyek tele vannak, Németországban és Ausztriában meg pl csaknem üresek.

2012. okt. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!